2013/2014

 Witamy na stronie Szkoły Podstawowej
w Babicach 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI SZKOLNE

 

 

27 czerwca zakończenie roku szkolnego 2013/2014, na które złożyły się następujące części: Msza Święta, uroczystość w sali gimnastycznej; przekazanie sztandaru klasie V, rozdanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej klasie VI, nagród i  podziękowań solistkom chóru, rozdanie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych, przekazanie podziękowań rodzicom, podziękowanie zespołowi tanecznemu oraz spotkanie wychowawców z uczniami w klasach.

Zredagował: P. Haszczyn


26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie edukacji w naszej szkole uczniów klasy VI. Abiturienci przedstawili okolicznościowy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Sabiny Nowosieleckiej oraz p. Alicji Król wraz z chórem. Szóstoklasiści podziękowali nauczycielom, rodzicom oraz koleżankom i kolegom za lata spędzone w babickiej szkole. Okolicznościowy pożegnalny program artystyczny przedstawiła klasa V pod kierunkiem p. Barbary Haszczyn wraz ze słodkim  załącznikiem. Na koniec pani dyrektor Urszula Broszko podziękowała szóstoklasistom. Odbyło się także wręczenie nagród i dyplomów przez p. S. Nowosielecką, uczniom z klas I, II i III którzy brali udział w konkursie czytelniczym.

 

Zredagowała: S. Nowosielecka

26 czerwca odbył się kiermasz podręczników szkolnych przeprowadzony przez księgarnię LIBERA z Przemyśla.

Zredagowała: S. Nowosielecka

24 czerwca 2014 r. w godzinach otwarcia Biblioteki i Świetlicy Szkolnej odbył  się obrót podręcznikami szkolnymi. Uczniowie mogli przynieść używane podręczniki (nie zeszyty ćwiczeń) i sprzedać je innym uczniom, wymienić między sobą, lub odkupić od starszych kolegów.

Zredagowała: S. Nowosielecka

23 czerwca odbyła się jednodniowa wycieczka uczniów klas IV, V i VI do Bałtowa. Na wycieczkę pojechało 18 uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Juraparku, Oceanarium, obejrzenie filmu w Kinie 5D, korzystanie z atrakcji w Parku Rozrywki. Po kilkugodzinnym pobycie w Bałtowie uczniowie udali się do Ostrowca Świętokrzyskiego do Pływalni "Rawszczyzna". Po dwugodzinnych zabawach w basenach uczniowie udali się w drogę powrotną. Organizatorami i opiekunami wycieczki były p. S. Nowosielecka i p. A. Majda.

Zredagowała: S. Nowosielecka

20 czerwca 5 uczniów z klasy V brało udział w Rajdzie Rowerowym na trasie Babice - Skopów - Krzywcza - Chyrzynka. Na trasie uczniowie zapoznali się z historią zabytkowych cerkwi w Krzywczy i Chyrzynce. Atrakcją była przeprawa promowa oraz zwiedzanie odnowionego wnętrza cerkwi w Chyrzynce.  Wyjazd zorganizował Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

19 czerwca 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym z okazji święta Bożego Ciała. A następnie z pocztem sztandarowym przeszli w uroczystej procesji do czterech ołtarzy.

Zredagowała: M. Jasińska

17 czerwca w ramach godzin bibliotecznych odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I, II i III. Chętni uczniowie, którzy wzięli udział to: klasa I: Martyna Węgrzyn, Karol Jurkiewicz,  klasa II: Patryk Durys, Kacper Ciołek, Michał Grzech, Kinga Jurkiewicz, Gabriela Przepaśniak i klasa III: Marek Banaś, Karol Gąsiorowski, Dawid Krawiec, Eryk Piekarz, Karolina Szpiech, Katarzyna Rosiwal. Uczniowie mogli maksymalnie zdobyć 23 punkty. I miejsce z poszczególnych klas zdobyli: Martyna Węgrzyn (kl. I), Kacper Ciołek (kl. II), Karolina Szpiech (kl.III). Nagrody oraz dyplomy wręczone zostaną na koniec roku szkolnego.

Zredagowała: S. Nowosielecka

W dniu 6 czerwca 2014 r. na zajęciach chóru odbyło się kameralne spotkanie solistów chóru „Pelicano” i członków zespołu tanecznego. W spotkaniu uczestniczyły zaproszone: Dyrektor szkoły Pani Urszula Broszko oraz opiekunka świetlicy naucz. Pani Marta Jasińska. W pierwszej części spotkania, opiekunka naucz. Pani Alicja Król podsumowała pracę z chórem i zespołem tanecznym. Dziękując za pracę, szczególnie podkreśliła duże zaangażowanie solistów w systematyczne uczestniczenie w próbach i występach. Dyrektor szkoły Pani Urszula Broszko podziękowała dyrygentce oraz chórzystom za solidną pracę na rzecz szkoły i środowiska. Zachęcała do dalszej pracy w roku szkolnym 2014/2015 oraz do włączania się w tą piękną działalność większej liczby uczniów. Chór „Pelicano” zaśpiewał pieśń „Plurimos annos”. Na spotkaniu podziękowano solistkom: Gabrieli  Grzegorzak i Weronice Burchała z klasy VI za kilkuletnią pracę w chórze. Przewodnicząca chóru Gabriela Grzegorzak w imieniu wszystkich solistów dziękując za opiekę naucz. Pani Alicji Król wręczyła upominek – rękodzieło „Sowa wraz z partyturą” wykonaną przez rodzica. Spotkanie przy ciastku, słodyczach i napojach, przeplatane było krótką zabawą taneczną. Uczniowie przeglądając kronikę zapoznali się z historią chóru i mieli możliwość rozpoznać na zdjęciach swoich rodziców.

Opracowała: Alicja  Król

6 czerwca 2014 r. odbyła się w naszej szkole Trzecia Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. Udział w konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m, 600 m dziewcząt, 1000 m chłopców i skoku w dal brało udział 24 uczniów z klas IV – VI. Miejsca w pierwszej 50 uzyskali: Sandra Szpiech w skoku w dal 36, w biegu na 1000 m Karol Kopiec zajął 46 miejsce, a Dawid Krawczyk 50. Pozostali uczniowie uzyskali rezultaty poza pierwszą pięćdziesiątką, ale w sportowej rywalizacji uzyskali rezultaty na miarę swoich możliwości. Zawody zorganizował P. Haszczyn. Wyniki

 Zredagował: P. Haszczyn


 

W dniu 4 czerwca 2014 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie. W konkursie wzięli uczniowie z klasy IV ,V i VI. Jury w składzie: Pani Marta Jasińska, ucz. Wiktoria Pinda, Kamila Pawlik, Natalia Wojtowicz przyznało: I miejsce - Joanna Dec i Ewelina  Rosiwal, II miejsce - Sandra Szpiech i Elżbieta  Kołodziej, III miejsce - Kacper Bugiel, IV miejsce - Anna Zbroniec. Konkurs zorganizował zarząd chóru szkolnego „Pelicano” pod kier. Pani Alicji Król. Dyplomy i nagrody książkowe ufundowała naucz. Alicja Król.

Opracowała: Alicja Król

Dnia 5 czerwca 2014 r. podczas apelu szkolnego zostały rozdane dyplomy oraz nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez świetlicę szkolną pt. Portret mojej mamy”. W kategorii kl. I – III ; I miejsce - Emilia Bury kl. III, II miejsce - Martyna Kopiec kl. II, III miejsce - Patryk Durys kl. II. Wyróżnienie  - Michał  Sikorski  i Jakub Żukowiec z kl. II. W kategorii kl. IV  - VI;  I  miejsce  - Łukasz Szymański kl.  VI i Gabriela Grzegorzak kl. VI, II miejsce - Kamila Pawlik kl. V, III miejsce - Wiktoria Pinda kl. V. Prace w jury konkursu prowadziły Panie Marta Jasińska i Małgorzata Pawłowska, które również ufundowały nagrody.

Zredagowała: Marta  Jasińska

3 czerwca 2014 r. odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Dziecka. Uczniowie w godzinach od 10 do 14 mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i toru przeszkód, programie i poczęstunku zorganizowanym przez wychowawców i rodziców. Rada Rodziców wszystkim uczniom ufundowała lody. Odbyły się również rozgrywki sportowe. W turnieju piłki nożnej zwyciężyła klasa V, a drugie miejsce zajęła klasa składająca się z uczniów klasy IV i III. W turnieju piłki siatkowej dziewcząt I miejsce zajęła klasa VI, a drugie V. W biegu na 1000 m chłopców zwyciężył Karol Kopiec, II miejsce Emanuel Sikorski, III miejsce Gracjan Kasprowicz. Rozgrywki przygotował P. Haszczyn. Dzień pełen emocji i atrakcji minął bardzo szybko.

Zredagował: P. Haszczyn


 

30 maja 2014 r. uczniowie klasy V zdawali egzamin praktyczny na Kartę Rowerową, który przeprowadził Piotr Haszczyn we współpracy z p. Barbarą Chomką.  14 uczniów, którzy przystąpili do egzaminu zdali go pozytywnie i otrzymają w najbliższym czasie uprawnienia do kierowania rowerem.

Zredagował: P. Haszczyn

 

26 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji „Święta Matki”. Na program uroczystości złożyły się piosenki w wykonaniu chóru szkolnego „Pelicano”. Chór wykonał: „Twoje święto dziś mamo”, „Moja droga mamo”, „Dziś mam naszych święto”, „Na drogę życia”. Zespół taneczny zatańczył „Poleczkę” - przygotowała naucz. Pani Alicja Król. Wiersze tematycznie związane z matką recytowali uczniowie z klasy III, IV i VI - przygotowały naucz. Panie Małgorzata Pawłowska i Halina Noworolska. Scenkę teatralną „Kopciuszek” przedstawili uczniowiez klasy III, - przygotowała naucz. Pani Halina Noworolska. Uczniowie złożyli życzenia mamom , wręczyli kwiaty i upominki. Druga część uroczystości to spotkanie mam przy kawie i ciastku w szkolnej świetlicy. Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Opracowała:  naucz. Alicja  Król

 

21 maja 2014 r. uczniowie klas IV i V brali udział w wycieczce do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Wyjazd był o godz. 8.00 bezpośrednio do Kalwarii. Wszyscy pokłonili się Matce Bożej Kalwaryjskiej. Ojciec Franciszkanin opowiedział historię cudownego obrazu i sanktuarium. Następnie pod przewodnictwem pracownika Nadleśnictwa Bircza – Pawła Deca – przeszli ścieżką dydaktyczno – przyrodniczą i poznawali przyrodę Pogórza. Kolejnym celem zwiedzania było Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu oraz podziwianie panoramy miasta z Wieży Zegarowej. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o zbiorach muzeum. Atrakcją było wchodzenie po wąskich i krętych schodach. Niewiele czasu zostało na lody i odpoczynek przy przemyskiej fontannie, ale dzięki dobrej organizacji wszyscy zdążyli zaliczyć i te przyjemności. Wycieczka zakończyła się o godz.14.00 przy Gimnazjum w Krzywczy, skąd uczniowie zostali wraz z gimnazjalistami odwiezieni do domów. Wyjazd zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka przyrody – M. Jasińska, a uczniami opiekowały się wychowawczynie  - A.Majda i B.Haszczyn.

Dnia 6.05.2014r. uczniowie klas I, II i III podczas zajęć świetlicowych wybrali się z wizytą  do Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach. Jan Plecień - prezes OSP w Babicach przybliżył dzieciom ponad 120 - letnią historię Babickiej straży pożarnej. Z kolei pan H. Kopiec zastępca komendanta pokazał dzieciom różne rodzaje umundurowania, jakiego strażacy używają : podczas galowych uroczystości, w czasie akcji gaszenia pożarów oraz podczas manewrów strażackich. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i dotknąć sprzętu, jaki był używany do gaszenia pożarów dawnych oraz obecnych czasach. Pod koniec zajęć dzieci z okazji święta strażaków, który jest obchodzony 4 maja w dzień Św. Floriana, złożyły najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za bardzo ciekawą i inspirującą lekcję.

Zorganizowała i zredagowała M.Jasińska


W dniu 27 kwietnia 2014 r. z okazji zbliżającej się 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Montaż słowno-muzyczny pt. „Nauczmy się na pamięć tego kraju” przygotowany przez naucz. Panie Marta Jasińska i Alicja Król. W montażu brali udział uczniowie klas: I, II, III, IV, V i VI. Zespół taneczny w pięknych strojach ludowych zatańczył „Poleczkę”. Chór wykonał pieśni: Tu wszędzie jest moja Ojczyzna, Mazurek 3-go Maja, Trzeci Maj, Polonez 3-go Maja. Na zakończenie akademii wspólnie odśpiewano „Rotę” / M. Konopnicka/.

Opracowała: Alicja Król

l

 Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei oraz miłości,
Pogodnego nastroju,
oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

dla wszystkich uczniów i rodziców

życzy grono pedagogiczne

 

W dniu 16 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel wielkanocny. Klasa II w montażu słowno-muzycznym przypomniała o zwyczajach i obyczajach w czasie Świąt Wielkiej Nocy. Dekorację i montaż przygotowała wychowawczyni Pani Barbara Chomka. Chór „PELICANO” i zespół fletów prostych wprowadził uczniów w nastrój świąteczny. Pod kierunkiem Pani Alicji Król wykonał następujące utwory: Święta – biją dzwony, Rysuję  krzyż, Nim  świt, Alleluja.

Zredagowała: Alicja Król.

 

„Pisanki,   pisanki

                    jajka  malowane

nie  ma  Wielkanocy

                   bez  barwnych  pisanek”

 

ten  radosny  śpiew  rozbrzmiewa

w  szkolnych  murach  w  sali  6 – latków

przy  akompaniamencie  akordeonowym    

   naucz.  Pani  Alicji  Król.

 

Zdrowych,  pełnych  radości

                        Świąt  Wielkanocnych

spędzonych  w  gronie  najbliższych

                       Pani  Dyrektor,  wszystkim

                       nauczycielom  i  pracownikom  szkoły

 

                                               życzą

 

                              dzieci  z  Oddziału  Przedszkolnego

                             wraz  z  wychowawcą  Marzeną  Draganik

 

11 kwietnia dzieci z oddziałów 5 i 6-latków pod opieką wychowawców wyjechały na wycieczkę do sali zabaw "Koliberek" w Wapowcach. Radosna zabawa wyostrzyła apetyty dzieci i choć z żalem zakończyły zabawę to pociechę znalazły na posiłku w McDonaldzie w Przemyślu.

 

2 kwietnia 2014 r. odbył się na sali gimnastycznej mecz piłki nożnej. Chłopcy z klasy III podzielili się na drużynę zielonych i kolorowych. Skład drużyny zielonych: Kaszycki Wiktor, Banaś Marek, Pinda Piotr, Krawiec Dawid. W drużynie kolorowych grali: Karol Gąsiorowski, Eryk Piekarz. Krawiec Damian, Staszkiewicz Gracjan Staszkiewicz. Wygrała drużyna zielonych 9:5. Najwięcej bramek zdobył Kaszycki Wiktor 5. Mecz zorganizował P. Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn


1 kwietnia 2014 r. 8 uczniów kl.VI pisało Sprawdzian Szóstoklasisty.

Zredagowała S. Nowosielecka


Podczas trwania rekolekcji wielkopostnych 31.03.2014 r. w godzinach od 9 do 11 świetlica szkolna zorganizowała warsztaty szydełkowania, na które została zaproszona pani Janina Zaleska. Uczennice kl. IV, V, VI miały okazję nauczyć się różnych wzorów koronkarskich, a następnie ozdobić według swojego pomysłu pisankę wielkanocną. W drugim dniu rekolekcji po Mszy Św. i nauce rekolekcyjnej swoje pisanki różnymi technikami ozdabiali uczniowie klasy I. Kolorowe pisanki pierwszoklasiści zabrali do domu.

Zredagowała: M. Jasińska

31 marca 2014 r. odbył się Turniej Mini Piłki Halowej Chłopców. Drużyny występowały w trzyosobowych składach. W rozgrywkach wystąpiło cztery drużyny z klasy IV i V: Królewscy,  FC Bracia, The Blues, One Four. Mecze trwały 2 x 7 min, a drużyny rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”. I miejsce zajęła drużyna Królewskich, II miejsce The Blues, III One Four. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Królem strzelców został Radosław Hadam zdobywając 23 bramki. Turniej zorganizował P. Haszczyn. Statystyki turnieju.

Zredagował: P. Haszczyn

 

 

W dniach 31 marca 2 kwietnia uczniowie z naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach wielkopostnych organizowanych przez miejscową parafię.

Przez cały marzec w bibliotece szkolnej odbywał się Kiermasz Taniej Książki prowadzony przez p. Sabinę Nowosielecką. Można było zakupić lektury, bajki, słowniki językowe, książki przyrodnicze, historyczne i inne.

Zredagowała: S. Nowosielecka

 

25 marca 2014 r. w czasie zajęć świetlicowych ,w ramach projektu: „Spotkanie z ciekawymi ludźmi”, gościła pani Alicja Król, nauczycielka muzyki oraz dyrygentka chóru Gloria i Pelicano. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki pt. „Lis i kozioł” Adama Mickiewicza, a następnie wzięły udział w konkursie: "Mam talent". Na koniec odbyło się losowanie nagród – niespodzianek, które ufundowała pani Alicja Król.

Zredagowała: M. Jasińska


21 marca 2014 r. zgodnie z tradycją dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I i III wraz z wychowawcami pożegnały wiosnę. Przy piosenkach i wierszykach dzieci spaliły Marzanny - symbol zimy. Serdecznie dziękujemy Państwu Lucynie i Markowi Staszkiewiczom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

20 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Kangur. Wzięło w nim udział 6 uczniów: A. Burchała i K. Kopiec z klasy IV, M. Prokopski z klasy V oraz W. Burchała, J. Dec, G. Grzegorzak z klasy VI. Był to konkurs przeprowadzony w formie testu jednokrotnego wyboru. Koordynatorem konkursu była p. S. Nowosielecka.

Zredagowała: S. Nowosielecka


18 marca odbyła się uroczystość mianowania uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Ceremonię poprzedziła część artystyczna przygotowana przez p. Sabinę Nowosielecką z uczniami klasy I, V i VI.. Uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy,książki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Miś” oraz słodycze.

Zredagowała: S. Nowosielecka

Dzień Patrona Szkoły – Juliusza Słowackiego – obchodzony był przez społeczność naszej szkoły 28 lutego 2014 r. W uroczystej atmosferze rozpoczęto akademię hymnem szkoły, który wyszedł spod pióra polonistki śp. W. Pilch, z muzyką ułożoną przez p .A. Król. Następnie uczniowie klasy IV i V zaprezentowali utwory poety w scenerii spotkania w salonie w Paryżu. Całości towarzyszył delikatny akompaniament muzyczny F. Chopina : polonez Es – dur op.22, walc As – dur op.34 nr 1, mazurek Des – dur op.30 nr 3 oraz wykonana przez szkolny chór „ Pelikano” pieśń „Gdybym ja była słoneczkiem na niebie” pod kierunkiem p. A. Król. W drugiej części uroczystości odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły, w którym uczestniczyły trzyosobowe delegacje ze starszych klas. W tym roku pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VI, drugie miejsce klasa IV i trzecie miejsce klasa V. Na zakończenie odbyło się wręczenie dyplomów oraz Przechodniego Pucharu Dyrektora Szkoły przez p. dyrektor U. Broszko. Obchody upamiętniające twórczość i życie Juliusza Słowackiego zorganizowały w ramach prac zespołu przedmiotowego p. B.Haszczyn i A.Majda.

Zredagowała B. Haszczyn


 

27 lutego 2014 r. w Dubiecku Emilia Bury, uczennica kl.III brała udział w konkursie Teatr Jednego Aktora „Bajkowe Morały” na podstawie bajek Ignacego Krasickiego. Celem konkursu było:

·       -  Inspirowanie aktywności twórczej dzieci

·         -Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci kulturą teatru

·         -Rozwijanie i doskonalenie elementów teatralnych takich jak: ruch sceniczny, mimikę, gesty, rekwizyty i kostiumy.

Emilia Bury bardzo ładnie zaprezentowała się na występie, otrzymała dużo braw oraz dyplom i ładną nagrodę książkową, a wychowawca – H. Noworolska – pochwałę.

Zredagowała: H. Noworolska

 

25 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze, które przeprowadziły panie: Katarzyna Łukasiewicz i Agnieszka Szybiak z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej z Krakowa. Uczniowie pracowali w dwóch grupach wiekowych młodsi kl.IV i starsi kl. V, VI. Tematem tegorocznego spotkania była Susza. Grupy pracowały metodami aktywnymi: rysowali, malowali, rozwiązywali schematy dotyczące obiegi wody w przyrodzie, rozwiązywali krzyżówki, naklejali obrazki dotyczące przyczyn suszy i jej skutków dla człowieka, zwierząt i roślin. Opiekę nad uczniami sprawowali: B. Haszczyn, P. Haszczyn oraz organizator spotkania Marta Jasińska.

Zredagowała: M. Jasińska

24 lutego 2014 r. na sali gimnastycznej Gimnazjum w Krzywczy odbył się Gminny Turniej w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Reczpolu, a drugie dziewczęta z Babic. W kategorii chłopców wystartowały szkoły z Babic, Bachowa, Krzywczy i Reczpola. I miejsce zajęła SP Reczpol, II SP Krzywcza, III SP Bachów, IV SP Babice. Turniej zorganizował P. Haszczyn, który składa serdeczne podziękowanie p. dyrektorowi Gimnazjum w Krzywczy za pomoc w organizacji turnieju.

Zredagował: P. Haszczyn

 

 

 

22 lutego 2014 r. Rada Rodziców oraz Trójki Klasowe działające przy szkole zorganizowały zabawę karnawałową dla dorosłych z przeznaczeniem pozyskanych środków na potrzeby szkoły. W bieżącym roku planowane jest założenie rolet do sal nr 6 i nr 8 na piętrze. Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym osobom, życząc równocześnie dalszej owocnej współpracy.

14 lutego 2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego „Zapobiegamy pożarom” Nagrodę za zdobycie III miejsca otrzymała uczennica kl. III Karolina Szpiech. Pozostałe 10 osób z kl. III otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Zarówno uczniowie, jak i nauczycielka plastyki Halina Noworolska są bardzo dumni i zadowoleni z tego osiągnięcia.

 Zredagowała: H. Noworolska

 

13 lutego 2014 r. odbyła się w naszej szkole Zabawa Karnawałowa dla wszystkich uczniów. Tańce odbywały się przy zespole muzycznym, gry i zabawy przygotował Samorząd Szkolny, a słodki poczęstunek rodzice wraz wychowawcami klas.

Zredagował: P. Haszczyn

22 stycznia 2014 r. na sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Krzywczy odbył się Turniej piłki nożnej Ferie Cup 2014 organizowany  przez Niezależny Serwis Informacyjny Kibiców PKS Unum. W turnieju trampkarzy  II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły w składzie: Radosław Hadam, Kacper Krawiec, Gracjan Kasprowicz, Adam Kapuśniak, Emanuel Sikorski, Karol Kopiec. W meczach grupowych nasi chłopcy zremisowali 0:0 z zespołem Białe Orły SP Reczpol i wygrali z zespołem Olimp SP Ruszelczyce 1:0 po bramce Gracjana Kasprowicza. W meczu o I miejsce nasi uczniowie przegrali ze Zrywem Buszkowiczki 3:0. Uczniowie występowali w turnieju pod opieką P. Haszczyna. Relacja filmowa.


Zredagował: P. Haszczyn

17 stycznia 2014 r. 10 uczniów z klasy IV i V zainaugurowały ferie zimowe na przemyskim lodowisku. Ze względu na rozmrożenie lodowiska na ul. Dworskiego uczniowie jeździli na łyżwach na lodowisku na ul. Sanockiej. Dla niektórych pierwsze łyżwiarskie kroki zakończył twardym lądowaniem, ale z biegiem czasu w podstawach wszyscy opanowali niełatwą sztukę jeżdżenia na łyżwach. Wyjazd zorganizował i sprawował opiekę nad uczniami P. Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

W dniu 7 stycznia 2014 r. na zajęciach świetlicowych pani Barbara Haszczyn przeczytała  dzieciom z klas I - III baśń „O czarownicy i cudownej gęśli”. Z kolei 14 stycznia książkę  „O Ferdynandzie Wspaniałym” oczytała pani Sabina Nowosielecka. Obie panie zostały zaproszone na zajęcia świetlicowe zgodnie z zaplanowanym tematem „Goście na zajęciach świetlicowych”.

Zredagowała:M. Jasińska


 

W dniu 10 stycznia 2014 r. na dodatkowych zajęciach chóru odbyło się spotkanie przy świecach i choince pod hasłem: „Boże Narodzenie  -  najpiękniejsze święta”.

1. Spotkanie rozpoczął zespół fletów prostych, wykonując dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi”.

 

2. Ogłoszenie wyników konkursu szopek bożonarodzeniowych:

I  miejsce  -  Dominika  Wolarz

II  miejsce  -   Ewelina  Rosiwal

III  miejsce  -  Martyna  Kopiec

Wyróżnienie  -   Joanna  Dec

Wyróżnienie - Kamila  Szpiech.

Zwycięzcom wręczono dyplomy i upominki.

 

3. Chór „PELICANO” zaśpiewał piękną piosenkę „Kolęda domowa” , która przypomniała dzieciom o zwyczajach i obyczajach w czasie świąt Bożego Narodzenia.

4. Konkurs na najpiękniejszą kolędę - udział brali uczniowie szkoły. Każdy uczestnik otrzymał prezent- niespodziankę.

 

 

5. Pod koniec  zabrała głos Dyrektor Szkoły Pani Urszula Broszko, która podkreśliła wartość wychowawczą spotkania - jak ważne jest poznanie i podtrzymywanie tradycji, zachowanie się w dużej grupie w danej chwili, szacunek dla kolegów, koleżanek i nauczycieli oraz o umiejętności ukrytej w haśle „Trzeba umieć dawać i trzeba umieć brać”.

 

Nad całością spotkania czuwała opiekunka chóru naucz. Pani Alicja Król, która również ufundowała nagrody.


Opracowała: Alicja  Król

 

 

Najlepsze życzenia z okazji

Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego Roku,

aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło

ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość

składa:

 

Rada Pedagogiczna.

 

 

 

 

20 grudnia 2013 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel bożonarodzeniowy. Pierwsza część - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru PELICANO”: Wigilia, I wish you a Marry Christmas , Święta, Święta, Święta, Nie miały aniołki, Przylecieli Aniołkowie, Dzisiaj w  Betlejem. /przygotowała naucz. Pani Alicja Król/. Druga część - Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III /przygotowała naucz. Pani Halina Noworolska/. Trzecia część - Zespół fletów  prostych / uczniowie z kl. IV, V, VI/ zaprezentował dwie kolędy: Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus  rodzi. /przygotowała  naucz. Pani Alicja Król/. Na zakończenie apelu Dyrektor Szkoły Pani Urszula Broszko złożyła życzenia świąteczne uczniom i rodzicom.

Opracowała: Naucz. Alicja Król

13 grudnia 2013 r. odbyła się Druga Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży (edycja zimowa-piłkarska) pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. Zawody polegały na, jak najszybszym pokonaniu toru składającego się z ćwiczeń sprawnościowych. W naszej szkole dobyła się E – spartakiada w piłce nożnej w klasach V i VI oraz koszykówce w klasie VI. Ogółem w testach sprawnościowych brało udział 11 uczniów. 4 miejsce [ po korekcie 6 miejsce] w piłce nożnej klas piątych zajęła wśród dziewcząt Wiktoria Pinda, Weronika Burchała byłą 7, a Gabriela Grzegorzak 22 w kategorii klas VI. Wśród chłopców kl.V Adam Kapuśniak był 32, a Wiktor Undziakiewicz 140 w kategorii kl.VI. W koszykówce dziewcząt Gabriela Grzegorzak była 60, a Wiktor Undziakiewicz 84. Pozostali uczniowi zajęli dalsze miejsca. Zawody zorganizował i przeprowadził Piotr Haszczyn. Pozostałe wyniki.  Uwaga wyniki po korekcie ze strony internetowej Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 - wyniki

Zredagował: P.Haszczyn

6 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył  się uroczysty apel na cześć święta kościelnego - Niepokalane  Poczęcie. Chór „PELICANO” zaśpiewał trzy pieśni: „Nitida Stella” po łacinie i po polsku, „Radością niebo brzmi całe”, Niepokalana Śnieżna Lilija”. Uczennica klasy szóstej Gabriela Grzegorzak recytowała wiersz „Do Nazaretu przybył gość”. Dyrektor Szkoły Pani Urszula Broszko na zakończenie apelu przypomniała o zawierzeniu naszej szkoły Najświętszej Maryi Pannie /miało to miejsce dwa lata temu 8 XII 2011 r./. Aktywny udział w apelach i uroczystościach szkolnych to właściwe kształtowanie postawy ucznia mające również wpływ na późniejszą ocenę z przedmiotu i zachowania.

 Opracowała: Naucz. Alicja Król

6 grudnia 2013 r. w dzień Św. Mikołaja na  próbie chóruPELICANO” prowadząca opowiedziała o życiu Św. Mikołaja i Jego działalności. Św. Mikołaj zawitał również na lekcję chóru. Wszyscy chórzyści otrzymali upominki. Chórzyści podziękowali Mikołajowi za prezenty i obiecali, że będą zawsze uczęszczać na lekcje chóru, pięknie śpiewać i będą grzeczni. Na zakończenie wizyty chór zaśpiewał kolędy i pastorałki: Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Lulajże Jezuniu, Jest taki dzień, Święta, święta, Wigilia. Przed wizytą Św. Mikołaja rozmawiała z nim naucz. Alicja  Król.

 Opracowała: A. Król

 

4 grudnia wszystkie grzeczne dzieci z klas 0-III pojechały do świetlicy w Skopowie na spotkanie z św. Mikołajem. W oczekiwaniu na zacnego gościa obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy teatralnej „Zielony Melonik”. Przybyłego gościa dzieci powitały wesołą piosenką. Wszyscy otrzymali prezenty za które, podziękowali i zaprosili św. Mikołaja na drugi rok.

3 grudnia dzieci z klas 0-III wyjechały do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na lekcję multimedialną. Zapoznały się tam z różnymi rodzajami animacji filmowej, a następnie obejrzały film animowany. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w sali gier i zabaw w Wapowcach. Po wyczerpującej zabawie dzieci posiliły się pizzą i zadowolone powróciły do domów.

Dnia 30 listopada 2013 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XII Powiatowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do utworów Czesława Janczarskiego. Wychowawca kl. III Halina Noworolska odebrała pamiątkowe wyróżnienia i dyplomy za udział w konkursie. 4 uczniów otrzymało nagrody w postaci książek za piękne i ciekawe prace. Są to: Wiktor Kaszycki, Katarzyna Rosiwal, Marek Banaś oraz Aleksandra Burchała z kl.IV. Dzieci były szczęśliwe z powodu zdobycia nagród i wyróżnień, a wychowawca zadowolony i dumny, że cała czwórka uczniów została doceniona.

22 listopad 2013r „Święto  Cecylii”, patronki muzyki kościelnej i opiekunki chórów. Na spotkaniu chóru PELICANO” prowadząca naucz. Alicja Król zapoznała chórzystów z życiorysem Św. Cecylii. Na cześć Św. Cecylii chór zaśpiewał kilka pieśni religijnych. Na zakończenie spotkania prowadząca poczęstowała chórzystów słodyczami.

Opracowała: Alicja  Król

 

Świetlica szkolna zwróciła się z prośbą do przemyskiej firmy ASTRA o nieodpłatne przekazanie materiałów plastycznych. Farby, plastelina, modelina, klej, glina samoutwardzalna zostały przekazane na ręce opiekuna świetlicy p. M. Jasińskiej. Uczniowie wraz z opiekunką są wdzięczni za otrzymane dary.

Opracowała: M. Jasińska

Przez cały miesiąc listopad sekcja ekologiczna prowadziła akcję „Pomóżmy zwierzakom”, która miała na celu zbiórkę pieniędzy na schroniska dla zwierząt w Orzechowcach koło Przemyśla i „Kulndelek” w Rzeszowie. Zebraną kwotę 127,10  zł przesłano na konta wymienionych schronisk. Akcję nadzorowała opiekunka Sekcji Ekologicznej M. Jasińska.

Opracowała: M. Jasińska

8 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie w  montażu słowno-muzycznym przypomnieli najpiękniejsze chwile w życiu najszczęśliwszego pokolenia Polaków XX wieku -  tego, które wywalczyło niepodległość. W uroczystości brali udział uczniowie z kl. IV, V, VI, a chór „PELICANO”wykonał pieśni: ”O dniu  jesienny”, „Piechota 1918”, „I kadrowa”, „Maszeruje z wojskiem jesień”. Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem „Roty”. Akademię przygotowała naucz. Pani Anna Majda i naucz. Pani Alicja Król.

Opracowała:  A. Król

 

Tradycją naszej szkoły jest coroczna zbiórka zniczy prowadzona przez sekcję ekologiczną. W tym roku również taka akcja się odbyła, podczas której zebrano około 40 zniczy. Zostały one zapalone na grobach zmarłych na cmentarzach (starych i nowych) w Babicach i Skopowie. Znicze zapłonęły na grobach księży proboszczów: Ks. Prugara, Ks. Osypki, Ks. Ładosia, ks. Karpińskiego oraz ks. Grodeckiego oraz nauczycieli: Wandy Pilch, Ludmiły Hołoniewskiej, Wójt Zofii Lekkiej oraz na mogiłach nieznanych żołnierzy.

Zredagowała M. Jasińska

29 października 2013 uczniowie z kl.I i II w czasie zajęć świetlicowych wybrali się do Publicznej Biblioteki w Babicach na lekcję biblioteczną, która prowadziła pani Marzena Seńczyszyn. Dzieci na wstępie wysłuchały krótkiej bajki, którą przeczytała pani bibliotekarka, po czym przystąpiły do zabawy w kalambury. W trzech grupach układały odpowiednie ilustracje charakterystyczne dla poszczególnych baśni. Lekcja biblioteczna była bardzo interesująca i niecodzienna. Myślę, że zmotywowała ona dzieci do częstszego wypożyczania i czytania książek.

Zredagowała M. Jasińska

Dnia 25 października 2013 r. na apelu szkolnym odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na Najpiękniejszy różaniec. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I – VI. Jury konkursu w składzie: panie Anna Rostecka – przewodnicząca, oraz panie Maria Zaleska i Stanisława Propkopska przyznała:

I miejsce Dominice Wolarz uczennicy klasy II

II miejsce Joannie Dec uczennicy klasy VI

III miejsce Dawidowi Durysowi uczniowi klasy V.

Konkurs przeprowadził opiekun świetlicy szkolnej Marta Jasińska, a fundatorami nagród byli ks. Proboszcz Stanisław Siuzdak oraz Akcja Katolicka z Babic.

Zredagowała: M. Jasińska

 

 

24 października 2013 r. odbyło się w szkole uroczyste pasowanie na ucznia. Do grona społeczności szkolnej zostali włączeni: Jakub Durys, Paula Gamracy, Izabela Hadam, Julia Jurkiewicz, Karol Jurkiewicz, Michał Jurkiewicz, Ilona Minorowicz, Łukasz Rabczak, Kacper Rubin, Weronika Sikorska, Jakub Sosa, Martyna Węgrzyn. Swój pierwszy egzamin z wiedzy i umiejętności zdawali pierwszoklasiści  pokonując kolejne zadania przygotowane przez starszych kolegów z samorządu szkolnego. Po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie, rozdanie pamiątek i prezentów przygotowanych przez Radę Rodziców i samorząd uczniowski. Następnie uczniowie z pomocą rodziców zasadzili pamiątkowe  drzewko i uczestniczyli w przygotowanym przez nich poczęstunku. Ten dzień pozostanie na długo w sercach najmłodszych uczniów naszej szkoły.

 

W dniu 18  października 2013 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 35 rocznicy wyboru Karola Wojtyły - Jana Pawła II na papieża. Wiersze i pieśni przybliżyły nam postać Wielkiego Polaka - błogosławionego już papieża, który wkrótce zostanie świętym. Wiersze wygłosiły uczennice z klasy piątej i szóstej. Chór „Pelicano” wykonał sześć pieśni o tematyce religijnej. Zespół fletów prostych zakończył akademię dwoma utworami: „Rysuję  krzyż”, „Kiedy ranne wstają zorze”. Akademię  przygotowała naucz. Alicja Król oraz ks. Sławomir Jakubowski. Składamy podziękowanie naucz. Panu Piotrowi Haszczyn za obsługę techniczną  akademii.

Opracowała:  Alicja  Król

Dnia 16 października nauczycielka przyrody – M.Jasińska - zorganizowała wyjazd klas starszych do Nadleśnictwa w Birczy. Uczestniczyli w wyjeździe w 100% uczniowie klas IV i V (oprócz uczniów chorych) oraz dwie uczennice z klasy VI pod opieką wychowawczyń: A.Majdy i B.Haszczyn. Zajęcia w sali przyrodniczej w Birczy prowadził pracownik tamtejszego nadleśnictwa. Następnie wszyscy na Panieńskim Czubie piekli na przygotowanym ognisku kiełbaski. Wyjazd podobał się, tylko odczuwało się presję czasową, ponieważ uczniowie musieli zdążyć na szkolny autobus rozwożący dzieci do domów.

15 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Nauczyciela.

24 września 2013 r. odbył się II etap rozgrywek o Pucha Premiera Donalda Tuska na boisku Orlik w Nienadowej. Nasi uczniowie przegrali z SP Bachórzec w stosunku 5:0, SP Sufczyna 4:0 oraz z UKS Nozdrzec 3:1. Honorowego gola dla naszej szkoły strzelił Adam Kapuśniak. Ostatecznie uczniowie zajęli IV miejsce i nie awansowali do rozgrywek wojewódzkich. Uczniów przygotował i wyjechał na zawody P. Haszczyn.

6 września 2013 r. odbyły się na boisku Orlik w Nienadowej rozgrywki międzygminne o Puchar Premiera Donalda Tuska. Rozegrano  dwa mecze pomiędzy drużyną składająca się z uczniów klasy V i drużyną uczniów z klas IV, III. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem piątaków 6:2. Nasza drużyna awansowała do dalszego etapu rozgrywek. Uczniów przygotował i wyjechał na zawody P. Haszczyn.

Drużyna uczniów kl. IV, III od lewej: Karol Gąsiorowski, Karol Kopiec, Dawid Krawiec,Eryk Piekarz, Wiktor Kaszycki.

Drużyna uczniów kl.V od lewej: Gracjan Kasprowicz, Adam Kapuśniak, Kacper Krawiec, Radosław Hadam, Emanuel Sikorski.

2 września 2013 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.