Aktualności 

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Pani Alicja Król  otrzymała nominację do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

 

Wszystkie informacje o plebiscycie Osobowość Roku 2020 można znaleźć pod adresem www.nowiny24.pl/osobowosc a ważne informacje dla nominowanych zamieściliśmy pod adresem: www.nowiny24.pl/informacja

PROSIMY O GŁOSY POPARCIA DLA PANI ALICJI!

Z GÓRY DZIĘKUJEMY

 

 

 

Konkurs dla uczniów z całej Polski

https://puszcza.tv/aktualnosci/1609/konkursy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-z-terenu-calej-polski

  

 
 
 

Drodzy Rodzice!

Czasy, w których obecnie żyjemy, nie należą do łatwych. Nauka oraz praca zdalna są nie lada wyzwaniem, z którym mierzą się wszyscy: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Jestem naprawdę wdzięczna Państwu za trud i wsparcie udzielane dzieciom.

Życzę Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne były czasem wytchnienia od niełatwej codzienności, która coraz bardziej nas przytłacza. Niech będzie to czas pełen radości, spokoju, uśmiechu i rodzinnego ciepła.

Drodzy Uczniowie!

Za nami miesiące wytężonej pracy. Pracy w niełatwych warunkach. Obostrzenia związane z pandemią znacząco zmieniły naszą szkolną codzienność. Miejmy nadzieję, że już niebawem spotkamy się wszyscy razem w naszej szkole, na tradycyjnych lekcjach.

Przed nami chwila wytchnienia od szkolnych obowiązków – czas szczególny, który niosą za sobą Święta Wielkanocne. Chciałabym życzyć Wam zdrowia, spokoju i wytchnienia od zamętu, który opanował naszą codzienność. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych da Wam siłę do sprostania wszystkim nowym wyzwaniom.

Drodzy Pracownicy!

Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich trudne. Zarówno praca zdalna, jak i stacjonarna postawiły przed nami wiele niełatwych wyzwań.

Przed nami chwila wytchnienia. Czas, aby w gronie najbliższych wspólnie celebrować Święta Wielkanocne. Chciałabym życzyć Wam z tej okazji przede wszystkim zdrowia i wewnętrznego spokoju oraz samych radosnych chwil pełnych rodzinnego ciepła.

Wesołych Świąt!

Małgorzata Chruścicka

Dyrektor Szkoły


 

 
Intro filmu Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów klasy I i II. Premiera filmu w Wielki Piątek 2 IV 2021 na szkolnym kanale youtube adres: https://www.youtube.com/channel/UC7yrCIZLR_wEmDe_CU2aCvw
 
 
 
 

Wiosenne inspiracje i wiersz w wykonaniu klasy VI.
 

Załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Bajkowe Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach już kolejny rok zachęcają do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” - jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Załóżcie 2 skarpetki nie do pary, zachęćcie do tego swoich domowników, zróbcie zdjęcie stóp i dołączcie w komentarzu pod postem udostępnionym przez stronę Bajkowego Przedszkola . Bądźmy solidarni i uśmiechnięci w ten wyjątkowy dzień. Powitajmy wiosnę kolorowo z uśmiechem. <<Fotorelacja>>
 
 
 
 
 
 

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)
 
Organizując akcję „140 uczniów 140 zł” daliśmy dowód, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie drugiego człowieka, dorzucając symboliczną cegiełkę. Tym razem jako społeczność szkolna na prośbę mamy Grzegorza, Pani Bożeny, włączyliśmy się w przygotowania do kiermaszu świątecznego, z którego dochód będzie przeznaczony na dalszą rehabilitację poszkodowanego w wypadku Grzegorza. Szkoła w dniu 18 marca przekazała na ten cel przygotowane ozdoby świąteczne. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie prac na kiermasz bardzo serdecznie dziękujemy. <<FOTORELACJA>>
 
 

Próbny egzamin ósmoklasisty ma przygotować uczniów do egzaminu właściwego, który przewidziany jest na koniec maja 2021. Wobec pandemii koronawirusa egzaminy będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym.
Decyzją dyrektora w szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach próbny egzamin ósmoklasisty również odbył się stacjonarnie i potrwał trzy dni - od środy do piątku. Uczniowie zmierzyli się z trzema przedmiotami - językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym.
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z piątkowego planu filmowego. W ostatnim czasie mali aktorzy z klasy I i II ciężko pracowali nad bardzo trudnym projektem. Niesamowita scenografia, wspaniałe stroje oddające czasy w których żył Pan Jezus, muzyka wprowadzająca w wyjątkowy nastrój, trudne emocje podczas prób, to wszystko towarzyszyło nam kiedy tworzyliśmy świąteczną niespodzianką, która wkrótce ukaże się na stronie naszej szkoły. Oto mała zapowiedź.

<<KLIKNIJ>>

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i w budynku


W marcu bieżącego roku uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w zajęciach  w ramach  programu edukacyjnego „Dumni z Polski”, do którego została zgłoszona szkoła. Cel, jaki przyświeca realizacji  w/w programu to podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży, wiadomo bowiem, jak ważne jest budowanie w młodych obywatelach szacunku do wartości, tj. równości, tolerancji czy troski  o dobro wspólne. W związku z pandemią zajęcia prowadzone były  online za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Organizatorem programu „Dumni z Polski” jest Fundacja Życie. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Koordynator projektu na terenie szkoły: Mateusz Chruścicki


Dnia 17 marca 2021 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z pielęgniarką szkolną, w którym uczestniczyli uczniowie klasy drugiej. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy się odżywiać aby być zdrowym, jak dbać o higienę ciała, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, zadawały pytania, utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. <<FOTORELACJA>>>


W dniu dzisiejszym (15 III) delegacja uczniów wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedziła zaprzyjaźnione schronisko dla bezdomnych zwierząt w Orzechowcach. Wizyta była finałem II edycji akcji PSIA KOSTKA i miała na celu zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierzaków. Nie był to jedyny cel akcji, od wielu lat uświadamiamy naszym uczniom, że zwierzę to nie zabawka, nie prezent świąteczny czy urodzinowy, nie marzenie do spełnienia. To odpowiedzialność, obowiązek, to Stworzenie z uczuciami i potrzebami jak każdy z Nas.
Po raz kolejny akcja zakończyła się pomyślnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie akcji.
Jeśli ktoś z Państwa myśli o posiadaniu zwierzaka wiernego, ufnego i bezgranicznie oddanego warto poznać te psiaki http://www.schroniskoorzechowce.pl/?pageid=20&view=adopcje


Program edukacyjny Narodowego Banku Polskiego.