foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Świećmy czynów tarczą własną, czystym sercem, pracą wiarą

plenfrdesksluk

Kto nas odwiedza:

Odwiedza nas 347 gości oraz 0 użytkowników.

                      Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego
w Babicach: Babice 27, 37-754 Babice tel.(16) 6711204 

 

OGŁOSZENIA

Szanowni Rodzice

Uczniowie klas I-III wracają do szkoły z dniem 18 stycznia 2021 r. W klasach IV – VIII nauczanie zdalne zostało  przedłużone do 31 stycznia 2021 r. Powrót uczniów klas I-III do szkoły jest możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Proszę zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Dowóz uczniów do szkoły nie uległ zmianie, obowiązuje sprzed zawieszenia nauki stacjonarnej. Zajęcia edukacyjne odbywać się będą według obowiązującego planu zajęć.

                                                                                                        Dyrektor szkoły

Małgorzata Chruścicka

 

INFORMACJA O POWROCIE DO NAUKI STACJONARNEJ UCZNIÓW KLAS I-III Decyzją ministra edukacji Przemysława Czarnka z dnia 11 stycznia 2021 r . uczniowie klas I-III wracają do szkół z dniem 18 stycznia 2021 r. Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. GIS i MZ przygotowali wytyczne dla szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły. Prosimy zapoznać się z wytycznymi.

Wytyczne

 

W miesiącu październiku 2020 nasza szkoła była inicjatorem projektu na terenie Gminy „Pod biało-czerwoną”. Na Ministerialny projekt maszt z flagą dla Gminy Krzywcza głosowało 160 osób, co jest najwyższym wynikiem z powiatu przemyskiemu. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy, dzięki czemu Gmina otrzyma maszt z flagą.


Kochani Rodzice, 

Chrońmy najmłodszych przed hejtem i mową nienawiści. 
Świat wirtualny kusi swoimi możliwościami i pozwala na szybkie i sprawne zaspokajanie wielu potrzeb. Niesie jednocześnie wiele zagrożeń, szczególnie dla najmłodszych użytkowników Internetu, narażając ich na styczność z hejtem, mową nienawiści i innymi formami cyberprzemocy.
 
żródło: KO FILM   

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.

Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”. Proszę również o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.

Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.

Wszystkie odcinki można obejrzeć bezpłatnie na stronie

https://vod.tvp.pl/website/techniki-nauki,50468816/video.  

Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki  


DYŻUR PEDAGOGA SZKOLNEGO

Przypominam, że w czasie zdalnego nauczania w każdy piątek w godzinach od 13:00 do 13:45 pod numerem telefonu 788 692 765 niezmiennie dyżur pełni pedagog szkolny. Odpowiem na każdą próbę kontaktu, wspólnie ustalimy dogodny termin rozmowy i formę pomocy.

Drogi Uczniu!

Pomogę znaleźć wyjście z trudnych sytuacji, wysłucham Cię życzliwie i z uwagą, zapewnię dyskrecję i anonimowość.

Jeżeli:

- czujesz, że dzieje się coś złego,

- chcesz z kimś porozmawiać,

- czujesz się samotny,

- nie wiesz jak rozwiązać swój problem,

- masz problemy rodzinne,

- nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,

- jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy,

- chcesz komuś pomóc a nie wiesz w jaki sposób,

- chcesz podzielić się swoim sukcesem,

Jako pedagog:

- służę pomocą i radą,

- wskaże adres instytucji, która udzieli Ci pomocy,

- skieruje Cię do specjalisty jeśli tego potrzebujesz,

PAMIĘTAJ, NIE JESTEŚ SAM 

 

Szanowni Rodzice!

Jeśli potrzebujecie Państwo rozmowy dyżur pedagoga jest dla Państwa otwarty.

Kiedy warto rozmawiać?

Jeżeli:

-  niepokoi Cię zachowanie dziecka,

- potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania w czasach pandemii Covid- 19,

- chcesz porozmawiać o swoich relacjach z dzieckiem,

- masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania podczas zdalnego nauczania,

- szukasz pomocy,

 Zachęcam Uczniów i Rodziców do kontaktu w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

WARTO ROZMAWIAĆ 

pedagog szkolny Zofia Piwowar 


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Tym samym, do 29 listopada br. zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.
Oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian.

 

 

 

Sytuacja epidemiczna jest bardzo dynamiczna, zatem proszę śledzić informacje na e-dzienniku oraz na stronie internetowej szkoły.

Informujemy, że dzień 30 październik 2020 r. [piątek], jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, zarówno stacjonarnych jak i zdalnych.


Szanowni Rodzice

W okresie od 26 października do 8 listopada 2020 r.:

  1. W oddziałach przedszkolnych oraz  kl. I – III nauka odbywa się stacjonarnie bez zmian. Dzieci i uczniowie korzystają z dożywiania, ze świetlicy szkolnej i z dowożenia – rano dowozy bez zmian, odwozy dwa -  po 5 i 6 lekcji.
  2. Uczniowie w kl. IV – VIII przechodzą na zdalne nauczanie, które dokładnie jest określone w Regulaminie funkcjonowania szkoły w okresie czasowego ograniczenia, obowiązującym od 26 października, z którym zostaną zapoznani rodzice oraz uczniowie.
  3. Ograniczenie działalności szkoły nie oznacza jej zamknięcia. W razie potrzeby, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, można załatwić ważną sprawę.

Dyrektor szkoły

Małgorzata Chruścicka Cyberprzemoc poradnik dla rodziców

https://www.gov.pl/web/edukacja/cyberprzemoc--poradnik-dla-rodzicow


 "Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem" św. Jan Paweł II 

DRODZY UCZNIOWIE

2020 TO ROK św. JANA PAWŁA II , KTÓRY OD POCZĄTKU SWEGO PONTYFIKATU ZACHĘCAŁ DO ODMAWIANIA RÓŻAŃCA. Z WIELKĄ RADOŚCIĄ WIĘC INFORMUJEMY, ŻE TRADYCYJNIE JUŻ W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU W NASZEJ SZKOLE ORGANIZUJEMY KONKURS NA NAJPIEKNIEJSZY RÓŻANIEC.  

ZASADY KONKURSU:

W DNIACH od 1.10.2020r. do 30.10.2020r. WŁASNORĘCZNIE WYKONANE I PODPISANE RÓŻAŃCE UCZNIOWIE PRZYNOSZĄ DO OPIEKUNÓW KONKURSU. TECHNIKA WYKONANIA, JAK I MATERIAŁ Z KTÓREGO BĘDZIE ZROBIONY RÓŻANIEC SĄ CAŁKOWICIE DOWOLNE. RÓŻANIEC MOŻE BYĆ WYKONANY PRZEZ CAŁĄ RODZINĘ. ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO ZAANGAŻOAWNIA SIĘ W KONKURS I ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W SZCZEGÓLNYM MIESIĄCU JAKIM JEST PAŹDZIERNIK.

OPIEKUNOWIE KONKURSU: Paweł Dziob i Zofia Piwowar  


„ZAKRĘCONE SERDUCHA" 

Klub wolontariatu Szkoły Podstawowej w Babicach rusza z kolejną akcją o nazwie „ZEKRĘCONE SERDUCHA”. Tym razem nasi wspaniali Wolontariusze postanowili zdobyć dla mieszkańców Babic i okolicznych miejscowości pojemnik w kształcie serca, który  posłuży do zbiórki plastikowych nakrętek. Nasz klub od wielu lat wraz z uczniami i rodzicami organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek, które przekazujemy potrzebującym, zaprzyjaźnionym dzieciakom. Akcja ma charakter charytatywny i jest skierowana do uczniów, rodziców i wszystkich mieszkańców Babic i okolic. Ma na celu pomoc, ale charakteryzują ją również działania skierowane na problem ekologii. Każdy może pomóc zbierając nakrętki na dwa sposoby- chroniąc środowisko oraz wspierając osoby potrzebujące. Aby udało nam się postawić takie SERCE w Babicach, potrzebujemy 2500 zł, dlatego też otworzyliśmy zbiórkę pieniędzy. 

Czy ZAKRĘCONE SERCA młodych Wolontariuszy osiągną cel? To zależy od NAS. Drodzy Mieszkańcy Babic, Rodzice, Przyjaciele i Sympatycy Klubu Wolontariusza Szkoły Podstawowej w Babicach prosimy o wpłaty. Każda najdrobniejsza kwota ma znaczenie, symboliczna cegiełka od każdego z NAS pozwoli na postawienie pojemnika na nakrętki w ogólnodostępnym miejscu w Babicach, a młodym WOLONTARIUSZOM da siłę do podejmowania kolejnych inicjatyw i pokaże, że to co robią ma sens. 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Zachęcamy do wsparcia naszej akcji, każda symboliczna cegiełka ma znaczenie. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć zbiórkę, a obawia się wpłaty przez konto internetowe, pieniądze można składać do opiekunów szkolnego wolontariatu p. Marzeny Draganik i p. Zofii Piwowar w Szkole Podstawowej w Babicach oraz p. Marii Pawłowskiej w Bajkowym Oddziale Przedszkolnym. Każda kwota zostanie wpłacona na konto zbiórki i podpisana danymi wpłacającego. Wpłata może pozostać również anonimowa. Zachecamy do wsparcia. 

Link do zrzutki.


Informujemy, że od dnia 1 września 2020r.  w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach zaczyna funkcjonować dziennik elektroniczny Vulcan. Dostęp (login i hasło) do dziennika rodzice otrzymają za pośrednictwem wychowawców. Jednocześnie informujemy, że dzienniki będą  prowadzone  w wersji papierowej i elektronicznej.

Starsze ogłoszenia


 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Babicach Rights Reserved.