19 lutego 2018 r. odbył się Szkolny konkurs pieśni patriotycznej, który odbył się na zajęciach chóru – do udziału zgłosiło się 6 uczniów. Jury w składzie: ucz. Emilia  Bury, Katarzyna Rosiwal, Martyna  Kopiec, Dominika Wolarz przyznało: 

I  miejsce        Paulina  Raba

II miejsce        Ilona Mironowicz

III miejsce      Wiktoria Pękalska i Gabriela Przepaśniak

IV miejsce      Oliwia Wiśniowska i Klaudia Ciołek

Uczestnicy konkursu  zaprezentowały następujące  utwory: Niepodległość, O dniu wiosenny, Pierwsza Brygada. Każdy z uczestników  konkursu  otrzymał  prezent  „niespodziankę” z dużego czerwonego buta. Organizatorka, Alicja Król, wręczyła dodatkowe upominki za pięknie wykonane pieśni. Otrzymały je uczennice - Paulina Raba i Ilona Mironowicz. Konkurs odbył się w ramach obchodów rocznicy 100 lecia Niepodległości


 

Na klatce schodowej naszej szkoły od 12 II prezentowana jest wystawa pt. Babice w starej fotografii, która została opracowana w 2005 r. przez pracownika Muzeum Ziemi Przemyskiej p. Jacka Błońskiego. Wystawa jest prezentowana w ramach projektu edukacyjnego pt. Poznaj swoją małą ojczyznę ku uczczenia 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Projekt realizuje Piotr Haszczyn.

 

9 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły postanowili w bieżącym roku szkolnym zdobyć Koronę Krzywczy, czyli wszystkie szczyty zanotowane na mapach w naszej gminie. Zdobyli już szczyt na Na Capie 385 m.n.p.m., a dziś Babicką Górę 326 m.n.p.m. Odnaleziony został nawet kamień oznaczające apogeum góry. Zadanie zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego pt. Poznaj swoją małą ojczyznę. Projekt realizuje Piotr Haszczyn.

3 października 2017 r. uczennice klasy VI i VII brały udział w zajęciach terenowych. Poznawały nazwy topograficzne najbliższej okolicy i historię Krzyża papieskiego, podziwiały również jesienna panoramę doliny Sanu. Zadanie zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego pt. Poznaj swoją małą ojczyznę. Projekt realizuje Piotr Haszczyn.