Program Na Ratunek Dzieciom Konga

Akcja „Na ratunek dzieciom w Kongo” rozpoczęła się 2 listopada 2008 roku i jest nagłośniona w telewizji, radiu i prasie. Po raz pierwszy kampanię wspiera dwóch Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski,  gdyż dzieci z Demokratycznej Republiki Konga potrzebują  tego, by świat o nich usłyszał i wyciągnął do nich pomocna dłoń. Rocznie w DR Konga umiera ponad pół miliona dzieci, czyli więcej niż u nas się rodzi. To największa katastrofa humanitarna od czasów II wojny światowej. Dzieciom brakuje wszystkiego: jedzenia, wody, lekarstw, szczepionek. W związku z tak dramatyczną sytuacją UNICEF rozpoczął akcję zbierania funduszy na rzecz ratowania życia dzieci w DR Konga.

Udział Naszej Szkoły w Akcji da uczniom szansę, aby choć przez chwilę pomyślały o swoich rówieśnikach w DR Konga i zrozumiały, że one również mogą pomóc. To dzieci zdecydują na co chcą przeznaczyć pieniądze. Nawet 50 groszy może uratować życie.

Celem Akcji jest:

-uwrażliwienie dzieci w Polsce na problemy ich rówieśników w innych krajach,

-wykształcenie odruchu chęci niesienia pomocy,

-zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Demokratycznej Republice Konga.

Szkolna kordynatorka akcji p. Ewelina Urban przekazła materiały dydaktyczne wychowawcom, którzy przeprowadzili pogadanki w klasach na temat sytuacji dzieci w Kongo, również materiały multimedialne. Uczniowie zebrali 171,30 zł.

Oddział przedszkolny - 27,30 zł.

Klasa I - 13,20 zł.

Klasa II - 14,65 zł.

Klasa III - 60,60 zł.

Klasa IV - 15,33 zł.

Klasa V - 10,17 zł.

KlasaVI - 30,05 zł.

Na zakończenie programu odbyło się 28 maja 2009 r. w Warszawie uroczyste podsumowanie akcji. Organizatorka zbiórki pieniędzy p. Ewelina Urban wybrała się na to spotkanie z uczennicą Sylwią Szpiech. Uroczystość odbyła się w Multikinie Złote Tarasy, gdzie odbyła się projekcja filmu o Kongo, swoje wystąpienia mieli ambasadorzy Dobrej Woli UNICEF p. Małorzata Foremniak i p. Artur Żmijewski. Następnie odbyła się prezentacja najciekwszych działań prowadzonych przez szkoły. Wszystkie szkoły, które wzięły udział w programie otrzymały dyplomy i podziękowania. Na koniec wszyscy nagorodzeni mogli zrobić sobie zdjęcia ze znanymi aktorami i otrzymać autografy, a po sesji zdjęciowej odbył się obiad. Po zakończeniu spotkania był czas by zwiedzić nieco Warszawę. Poniżej podziękowania otrzymane przez szkołę.

Na pamiątkę Sylwia otrzymała autografy znanych aktorów.

Powyżej autograf Pani Małgorzaty Foremniak obok Pana Artura Żmijewskiego.

Wspólne zdjęcie z organizatorami spotkania.

Na ratunek dzieciom w Kongo

Więcej informacji na: http://www.unicef.pl/3137_3140.htm