Program Szklanka Mleka

Celem programu jest promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych wśród dzieci uczęszczających do placówek oświatowych.

Projekt realizowany jest pod patronatem Agencji Rynku Rolnego, która udziela dopłat do mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do placówek oświatowych.

Nasza szkoła wzięła udział w I edycji tego programu w roku szkolny 2004/2005. W tym okresie dopłata do mleka smakowego nie była zbyt duża (uczniowie dopłacali ok.0.50 gr), dlatego dyrektor szkoły postarał się o dofinansowanie przedsięwzięcia przez firmę EKSPERT z Przemyśla, która co miesiąc dopłacał kwotę w wysokości 100 zł. Dzięki temu w programie brało udział średnio 60 uczniów miesięcznie.

W roku szkolnym 2007/2008 ze względu na zmianę udzielanych dopłat oraz uproszczoną procedurę dostawy mleka szkoła została zgłoszona do programu dzięki temu średnio w miesiącu mleko smakowe piło 60 uczniów. Uczniowie dopłacają za to mleko 0,24 gr za kartonik. Mleko  bezsmakowe, które uczniowie otrzymują za darmo piło średnio miesięczni 50 uczniów.

W roku szkolnym 2008/2009 zasady dopłaty przez Agencję rynku Rolnego zostały utrzymane dlatego miesięcznie mleko smakowe piło 65 uczniów, a bezsmakowe 60.

W roku szkolnym 2009/2010 oraz bieżącym roku szkolnym uczniowie nadal korzystają z programu Szklanka mleka.