Witamy na stronie Szkoły Podstawowej 
w Babicach 

 

Realizacja programu

   
OGŁOSZENIA 
 
 

 

OTWARCIE BAJKOWEGO PRZEDSZKOLA

Informacje o przedszkolu na Facebooku pod linkiem KLIKNIJ

 

DRODZY RODZICE PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Już za dwa tygodnie Państwa dzieci rozpoczną swoją wielką przygodę w nowym

Bajkowym Oddziale Przedszkolnym w Babicach.

Bardzo zależy nam na dobrym samopoczuciu maluchów w przedszkolu jak i na zapewnieniu Państwu, jako rodzicom, poczucia bezpieczeństwa i spokoju o dzieci. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami pedagoga szkolnego, które mają na celu pomóc w tym, żeby adaptacja dzieci przebiegła sprawnie i bezstresowo zarówno dla rodziców  jak i podopiecznych.

Pierwsze Dni w Przedszkolu

To Państwo jako rodzice odgrywają największą rolę w przygotowywaniu dziecka do pójścia do przedszkola. Podpowiadamy, w jaki sposób „oswoić” pociechę z przedszkolem.

 

Każdemu z rodziców zależy, by dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Kiedy pozytywnie nastawimy dziecko do nowego etapu w życiu, sami będziemy mieli lepsze samopoczucie, obserwując jak bardzo cieszy się ono na myśl o nowym dniu w przedszkolu, spotkaniu z rówieśnikami i nauczycielami. Dzięki temu nauczymy malucha również samodzielności i damy mu możliwość szerszego poznania świat, niż sami bylibyśmy w stanie zapewnić. A to przecież takie ważne.

W jaki sposób przygotować swoją pociechę do rozłąki, wymagań i zasad panujących w przedszkolu?

Kompletujcie podczas zakupów wspólnie z dzieckiem wyprawkę przyszłego przedszkolaka. Jeśli dziecko samo wybierze kapcie, piżamkę do spania, kredki, farbki czy też woreczek na strój do gimnastyczny, wtedy przychodząc do przedszkola we wrześniu będzie miało coś swojego, co do niego należało wcześniej i będzie mu łatwiej, choć to tylko przedmioty.

Pozwalajcie dziecku oglądać wszystko, co wspólnie kupiliście, tyle razy, ile zechce. Oglądanie można zamienić w zabawę; można opowiadać dziecku, do czego te przedmioty będą mu służyły, jakie cudowne rzeczy można za ich pomocą zrobić i czego one nauczą.

Przeczytajcie dziecku książeczkę o przedszkolu. Wspaniali specjaliści, pedagodzy, psycholodzy i terapeuci napisali książki o przedszkolu w sposób doskonale przystosowany do sposobu przyswajania przez dziecko wiedzy o świecie. Jeśli poczytacie maluchowi takie publikacje, odkryjecie przed nim „nieznany świat”, sprawicie, że przestanie się go bać i wzbudzicie ciekawość, która sprawi, że pójdzie do przedszkola z przyjemnością. Do takich pozycji książkowych należą m.in: O przedszkolu Czesława Kulisiewicza, Witajcie w przedszkolu! Poradnik przedszkolaka. Mój pierwszy dzień w przedszkolu Magdaleny Chrzanowskiej.

Rozmawiajcie z dzieckiem, jak to było, gdy sami byliście przedszkolakami. Przedstawcie przedszkole jako miejsce przyjazne, pełne zabawy i ludzi, którzy są przyjaźni. Mówcie o tym, jak wspaniale wspominacie czas spędzony w przedszkolu. Jeśli dziecko ma świadomość, że rodzice lubili przedszkole, nie będzie się go obawiało, a wasza postawa wzmocni jego przekonanie, że każdy chce być przedszkolakiem.

Przygotujcie z dzieckiem piosenkę lub wierszyk o przedszkolu. Poczuje się ono pewniej, gdy dowie się od was, że w przedszkolu nauczy się ich o wiele więcej. Wytłumaczcie, że zdobywanie wiedzy jest bardzo ważne, bo pozwala lepiej zrozumieć otaczający świat i ludzi, a panie w przedszkolu potrafią zrobić to doskonale.

Zaproponujcie dziecku, by pobawiło się z Wami w przedszkole. Zorganizujcie dziecku w domu dzień podobny do tego, jak wygląda w przedszkolu. Pobawcie się z nim, zorganizujcie mini zajęcia dydaktyczne, poćwiczcie czynności samoobsługowe, połóżcie się na godzinkę po obiedzie, tak jak to jest w czasie poobiedniej drzemki, obejrzyjcie z dzieckiem bajkę, zjedzcie podwieczorek. Jeśli zapoznacie malucha z nowym rytmem dnia, łatwiej mu będzie przystosować się do nowych reguł.

Pozwólcie wybrać dziecku zabawkę, która razem z nim pójdzie do przedszkola. Niech ma towarzysza, któremu może opowiedzieć o swoich smutkach lub radościach. Da mu to poczucie bezpieczeństwa, będzie kojarzyło się z domem i ułatwi oczekiwanie na rodziców.

Każde dziecko jest inne. Ma swoją osobowość, charakter, upodobania, zainteresowania i lęki. Nie ukrywajmy więc przez nauczycielem i personelem przedszkola żadnych istotnych informacji o dziecku. Nauczyciele w przedszkolu to osoby wykształcone, kompetentne i doświadczone w swoim zawodzie – naprawdę zrozumieją wiele, a często nawet pomogą.

 

Kilka istotnych informacji, które warto przekazać nauczycielowi w przedszkolu:

 

Czy dziecko lubi się bawić z rówieśnikami lub rodzeństwem i jakie zabawy najczęściej je interesują?

Czy dziecko jest otwarte na nowe wrażenia i ludzi? Jak to okazuje?

Czego dziecko się boi?

Jaki rodzaj zabawek dziecko preferuje i czym bawi się najczęściej?

Jakie sytuacje powodują u dziecka płacz lub zdenerwowanie?

Czego dziecko nie lubi jeść, a co lubi najbardziej?

Jakie czynności samoobsługowe dziecko wykonuje samodzielnie, a przy których potrzebuje pomocy?

Co najlepiej dziecko uspokaja?

Jakie są mocne strony dziecka (rysowanie, lepienie z plasteliny, uczenie się wierszy, śpiewanie, aktywność fizyczna, aktywność słowna itp.)?

Jakich czynności dziecko nie lubi wykonywać?

Jak można zmotywować dziecko do podjęcia nowych działań?

Jakie były dotychczasowe reakcje dziecka na rówieśników?

W jaki sposób dziecko okazuje zdenerwowanie i smutek?

Jak zminimalizować negatywne skutki adaptacji dziecka do przedszkola?

Jak rozstać się z maluchem w ciągu pierwszych kilku dni, które nie są łatwe zarówno dla malucha a często też są bardzo stresujące dla rodzica?

Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź, przekazując maluszka nauczycielowi.

Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu – jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.

Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz; kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent, ale nie może to być forma przekupywania, lecz raczej nagrody. Z czasem ten bodziec stanie się zbędny.

Kontroluj, co mówisz. Zamiast: „już możemy wracać do domu”, powiedz: „teraz możemy iść do domu”. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.

Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po powrocie do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu – to powoduje niepotrzebny stres.

Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata lub inna osoba, którą dziecko zna.

Staraj się określać, kiedy przyjdziesz po dziecko w miarę dokładnie: nie mów „przyjdę, kiedy skończę pracę”, ponieważ dziecko nie wie, o której godzinie rodzice ją kończą. Lepiej powiedzieć: „odbiorę cię z przedszkola po podwieczorku/po obiedzie”. To dla dziecka dobra miara czasu, gdyż wie, kiedy są posiłki. Najważniejsze jest to, by DOTRZYMYWAĆ SŁOWA!

Nie okazuj negatywnych emocji: nie płacz, nie wracaj pod drzwi, gdy słyszysz, że maluch płacze. Takie zachowania są u dziecka rozpoczynającego funkcjonowanie poza środowiskiem rodzinnym zupełnie normalne! Jednak kiedy zobaczy, że rodzic czuje się niepewnie w sytuacji pozostawiania swej pociechy w przedszkolu, będzie miało wrażenie, że dzieje się coś złego, a to spotęguje stres.

Każde dziecko uspokaja się w zasadzie od razu po zamknięciu drzwi do sali, ponieważ absorbują je nowi koledzy, wielość zabawek, a życzliwa i uśmiechnięta pani zawsze dziecko przytuli, weźmie na kolana i uspokoi, zajmując uwagę dziecka czymś miłym i pozytywnym.

Tłumacz dziecku, że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre. Dzieci lubią, gdy ich świat jest uporządkowany i ma swoją harmonię. Brak zasad i wymogów ze strony nauczyciela sprawia, że dziecko odczuwa chaos, a to powoduje z kolei brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa w nowym miejscu.

Wszystkie wątpliwości lub pytania kieruj do nauczyciela. To osoba, która spędza z dzieckiem większość dnia, więc doskonale je zna i jest kompetentna w swoim zawodzie. Na pewno uzyskasz pomoc i osiągniesz porozumienie. Dziecko widząc, że rodzice rozmawiają z nauczycielem, czuje się bezpieczne. 

Mamy nadzieję, że zebraliśmy wszystkie najważniejsze rady  w powyższym tekście  i że pomogą one w adaptacji maluchów w nowo powstałym Bajkowym Oddziale Przedszkolnym w Babicach.

 

Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Babicach informuje, że sprawozdania  finansowe za 2018 rok opublikowane zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Krzywczy

 

 
 
 Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam REALIZACJA PROGRAMU

 A k t u a l n o ś c i

 

Miło nam poinformować, że w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Sport w wyobraźni ucznia” laureatką III miejsca została Amelia Pawlik. Sukces tym większy, że na konkurs napłynęło 62 prace z całego województwa. Wielkie gratulacje !!!. Informacja została opublikowana na stronie SZS w Rzeszowie już po zakończeniu roku szkolnego. Wręczenie nagród nastąpi we wrześniu podczas Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół. Opiekunem tego projektu był Piotr Haszczyn.


Wakacje czas zacząć!
Czas śmignął galopem, w skok.
W teczkach, zeszytach, tornistrach
niesiemy ten szkolny rok.
Co z niego w głowach zostało?
A w oczach? A w sercach co?
Chyba niemało, niemało...

19 czerwca 2019 r. był dniem zakończenia roku szkolnego. Rozpoczęliśmy go mszą św. w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. proboszcza Marka Rybki i koncelebrze ks. Rafała Kapuścińskiego. Oprawę muzyczną przygotowała p. Alicja Król za co serdecznie jej dziękujemy. W sali gimnastycznej pod odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy VIII przekazali sztandar klasie VII i ceremonialnym pocałunkiem pożegnali się z babicką szkołą. Następnie dyrektor szkoły Małgorzata Chruścicka podsumował mijający rok szkolny, dziękując uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za całoroczny trud pracy. Dyplomy podziękowania za pracę w Radzie Rodziców oraz Listy gratulacyjne otrzymali rodzice, którzy towarzyszyli swoim dzieciom za, co bardzo im dziękujemy. Za wieloletnią współpracę jesteśmy wdzięczni Przewodniczącej Rady Rodziców p. Renecie Bury. Szczególne miejsce w tym dniu miała klasa VIII, która jako pierwszy rocznik absolwentów po reformie szkolnictwa opuszcza mury naszej szkoły .To oni pierwsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie świadectwa i wyróżnienia otrzymali uczniowie z pozostałych klas, którzy z radością i dumą je odbierali przy oklaskach zebranych. Duża grupa uczniów otrzymała również stypendia szkolne. Sakramentalne: Rok szkolny 2018/2019 uważam za zakończony, wypowiedziane przez panią dyrektor sfinalizował uroczystość. Potem tylko ostatnie spotkanie z wychowawcami i Wakacje czas zacząć! Fotorelacja

 


17 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy ósmej. Absolwenci przedstawili okolicznościowy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Sabiny Nowosieleckiej. Podziękowali nauczycielom, rodzicom oraz koleżankom i kolegom za lata spędzone w babickiej szkole. Pani dyrektor M. Chruścicka również podziękowała ósmoklasistom i życzyła sukcesów w dalszej edukacji. Następnie klasa siódma pod kierunkiem p. M. Jasińskiej włączyła się z programem artystycznym do pożegnała swoich kolegów i koleżanek. Na koniec wręczyli starszym kolegom upominki. Całość zakończyła się poczęstunkiem dla uczniów klasy VII i VIII, rodziców i nauczycieli.. Fotorelacja, FILM

Zredagowała S. Nowosielecka


Kończy się rok szkolny więc czas na podsumowania i nagrody. 17 czerwca 2019 r. odbył się apel szkolny, na którym p. dyrektor Małgorzata Chruścicka wręczyła nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach. W konkursie plastycznym na plakat promocyjny dotyczący ekonomii społecznej dyplomy i nagrody otrzymali: za zajęcie I miejsca Filip Kuca i Karol Pękalski, za zajęcie II miejsca Oliwia Lekka i Julia Martyn, wyróżnienie otrzymała Oliwia Wiśniowska.

Nagrody w konkursie na prezentację multimedialną o małych i dużych podmiotach ekonomii społecznej otrzymali: za zajęcie I miejsca Pękalska Wiktoria, Kasprowicz Norbert, Emilia Ciepielowska, za zajęcie II miejsca Oliwia Wiśniowska i Aleksandra Szewczyk, za zajęcie III miejsca Kacper Rubin. Wyróżnienia otrzymali Karol Gąsiorowski i Julia Jurkiewicz.

Pamiątkowe dyplomy za udział w Konkursie Fizyczny „Lwiątko 2019” otrzymali: Grzech Michał, Kasprowicz Norbert, Kopiec Martyna, Bury Emilia, Gąsiorowski Karol, Kaszycki Wiktor.

Pamiątkowe dyplomy za udział W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Galileo 2019 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej najlepszy wynik w klasie ósmej osiągnęli Karol Gąsiorowski - 18 miejsce, Wiktor Kaszycki - 19 miejsce, Karolina Szpiech- 20 miejsce , Oliwia Żukowiec - 22 miejsce. Liczba startujących w konkursie wynosiła 1026. Pozostałe lokaty :Marek Banaś - 26 miejsce, Miłosz Ślimak - 29 miejsce, Katarzyna Rosiwal - 31 miejsce, Gracjan Staszkiewicz - 36 miejsce. Gratulacje. Natomiast w klasie siódmej najlepszy wynik osiągnęli Martyna Kopiec -27 miejsce, Norbert Kasprowicz - 28 miejsce, Kinga Jurkiewicz - 32 miejsce na 758 uczestników.

Dyplomy otrzymały drużyny klasowe, które brały udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym. Szczególne gratulacje p. dyrektor przykazała Martynie Kopiec, która w ubiegły tygodniu zajęła III miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Intermedium” w Krośnie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, Fotorelacja

W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Galileo 2019 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej najlepszy wynik w klasie ósmej osiągnęli Karol Gąsiorowski - 18 miejsce, Wiktor Kaszycki - 19 miejsce, Karolina Szpiech- 20 miejsce , Oliwia Żukowiec - 22 miejsce. Liczba startujących w konkursie wynosiła 1026. Pozostałe lokaty :Marek Banaś - 26 miejsce, Miłosz Ślimak - 29 miejsce, Katarzyna Rosiwal - 31 miejsce, Gracjan Staszkiewicz - 36 miejsce. Gratulacje. Natomiast w klasie siódmej najlepszy wynik osiągnęli Martyna Kopiec -27 miejsce, Norbert Kasprowicz - 28 miejsce, Kinga Jurkiewicz - 32 miejsce na 758 uczestników.

Zredagowała R. Zaleska

Podsumowanie konkursu z Fizyki Lwiątko 2019. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z klas siódmej i ósmej. Michał Grzech kl. VII najwyższy wynik w szkole. Norbert Kasprowicz kl. VII drugie miejsce w szkole. Martyna Kopiec kl. VII trzecie miejsce w szkole. W konkursie udział brali jeszcze z klasy VIII: Emilia Bury, Karol Gąsiorowski, Wiktor Kaszycki.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Natomiast Michał dodatkowo nagrodę książkową.

Zredagowała E.Pawlus

  


16 czerwca 2019 r. w Krzywczy odbył się gminny piknik rodzinny. Uczniowie  ze Szkoły Podstawowej w Babicach zaprezentowali zebranym inscenizację baśni „ Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy IV i V oraz taniec nowoczesny pod kierunkiem p. A. Cichockiej. Po występie wraz z rodzinami uczestniczyli w przygotowanych rozrywkach. Inscenizację przygotowała p. M. Pawłowska, a pomocą służyły p. B. Haszczyn i H. Noworolska.

Zredagowała B. Haszczyn

 


Klasa IV i V dziś zakończyła zajęcia z informatyki w ramach programu Szkoły Marzeń. Na końce uczniowie pisali test podsumowujący ich pracę, który wypadł bardzo dobrze.

 


Już za dni parę wakacje i żeby wszyscy zdrowi i wypoczęci wrócili do szkolnych ławek już dziś zadbali Policjanci z Posterunku w Dubiecku, którzy przestrzegali przed wakacyjnymi szaleństwami zarówno w plenerze, jak i w sieci.


14 czerwca 2019 r. wręczono laureatom na najaktywniejszego czytelnika bibliotecznego ph. „Czytam bo lubię!”pamiątkowe dyplomy i nagrody.
W Bibliotece Publicznej w Babicach zwyciężyli:
Julia Jurkiewicz - I miejsce
Aneta Dec - II miejsce
Anna Bandyk - III miejsce
Oprócz tego wręczono nagrody szczególne Olafowi Zapołoch - Babice i Kamilowi Skubisz, jako najmłodszym czytelnikom, którzy najczęściej i najchętniej wypożyczali książki z naszych bibliotek.


13 czerwca 2019 r. klasa I wybrała się na piknik do Helusza. W ten sposób powoli żegnamy się ze szkołą.


13 czerwca 2019 r. w babickim Dworze odbyły się gry i zabawy oraz dyskoteka dla klas IV-VIII ze szkół naszej gminy. Organizatorem imprezy był Urząd Gminy w Krzywczy.Bardzo dziękujęmy. Fotorelacja


12 czerwca 2019 r. uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy, które przyprowadziła higienistka szkolna p. Katarzyna Pyra. Fotorelacja


12 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Turnieju piłki nożnej. W finałowym meczu ulegli SP Stubno 6:3 i zostali wicemistrzami powiatu.Naszą szkołę reprezentowali Marek Banaś, Kacper Ciołek, Krystian Cebularz, Karol Gąsiorowski, Wiktor Kaszycki, Dawid Krawiec, Gracjan Staszkiewicz, Eryk Piekarz, Miłosz Ślimak, który zdobył 2 gole. Uczniowie byli pod opieką Piotra Haszczyna, który serdecznie dziękuje p.Ślimak i p.Krawiec za pomoc w dowozie uczniów. Fotorelacja


12 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty w II edycji szkolnego MAM TALENT. Fotorelacja


11 czerwca 2019r. uczniowie z klas IV – V wyjechali na odkrywczą wyprawę w ramach projektu realizowanego w naszej szkole pod opieką p. M.Jasińskiej „Badacze pogranicza Wilczych Gór”. Pod przewodnictwem p. Adrzeja, nauczyciela ze szkoły w Birczy, poznawali szlaki w rezerwacie „Krępak”. Z zainteresowaniem obserwowali rośliny, wiekowe drzewa, a lupy pozwoliły uczniom odkrywać tajemnicze mikroskopijne życie w próchniejącym drewnie. Atrakcjami były zabawy, w czasie których każde dziecko poznawało swoje drzewo – przyjaciela, uczyło się jego „mowy”, bardziej rozumiało przyrodę.Rozbijanie szałasu i posiłek przerwała szarża gromadki dzików (maciora z małymi), które przebiegły wprost przed naszymi oczami na dalekim pagórku i zniknęły w zaroślach. Zmęczeni upałem, ale pocieszeni zdrowym poczęstunkiem wszyscy powrócili do szkoły. Fotorelacja.

Zredagowała B.Haszczyn


 11 czerwca 2019 r. uczniowie klas I-III z Gminy Krzywcza w babickim Dworze mieli zorganizowane zabawy z okazji Dnia Dziecka. Fotorelacja


7 czerwca 2019 r. odbyły się następne zajęcia w ramach projektu Uczę się szybciej dla klas I-III. Fotorelacja


 „Człowiek nie jest istotą jednowymiarową, sportowiec musi zarówno dużo ćwiczyć, jak i czytać” – powiedziała Irena Koźmińska, Prezes Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" podczas Inauguracji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, która odbyła się w piątek 31 maja 2019 w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W naszej szkole 7 czerwca 2019 r. w tę akcję włączyli się piłkarze Unum Babice oraz szkolni sportowcy. Fotorelacja


 3 czerwca 2019 r. w Babickim Dworze odbył się Dzień Dziecka. Fotogaleria Film


31 maja 2019 r.  odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika. Ceremonię poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VIII. Przedstawili oni  bajkę: "O rybaku i złotej rybce", po czym pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały w prezencie książeczki z serii Czytam Sam oraz dyplomy. Naszych nowych czytelników zapraszamy do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki oraz życzymy niezapomnianych wrażeń podczas poznawania nowych utworów i ich bohaterów. Akademię przygotowała p. S. Nowosielecka.  Fotorelacja Film

Zredagowała S. Nowosielecka


 29 maja 2019 r. w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbył się II Gminny Konkurs Pieśni Partiotycznej im. Stanisława Moniuszki. Komisja oceniająca w składzie: Alicja Król, Aleksandra Bednarz, Marta Smuczek przyznała następujące miejsca:
Kategoria Odział Przedszkolny: III miejsce Wiktoria Goleniowska, Gabriela Gierula
Kategoria klasy I – III I miejsce Jakub Leśniak, II miejsce  Trio [Ciepielowska Emilia, Kołcz Zuzanna, Czorniak Amelia]
3. Oliwia Lekka, Klaudia Minorowicz, Julia Martyn 
Kategoria kl. IV-VI: I miejsce Ilona Minorowicz SP Babice, II miejsce Julia Jurkiewicz, Amelia Pawlik, III miejsce Oliwia Wiśniowska, Jakub Szewczyk
Kategoria kl.VII – VIII: I miejsce Paulina Raba, II miejsce Przepaśniak Gabriela SP Babice
Serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i uczestników śpiewu Pieśni Patriotycznej. Organizatorami konkursu byli: Grupa Nieformalna Sportowi Fascynacji Wielkiej Muzyki, Parafialny Klub Sportowy UNUM Babice, Szkoła Podstawowa w Babicach, Gmina Krzywcza. Wszystkie nagrody rzeczowe ufundowała p. Alicja Król za co serdecznie dziękujemy. Fotorelacja Film


 27 maja 2019 r. członkowie chóru dziecięco – młodzieżowego Pelicano uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina i Kazimierza Dolnego pod hasłem „Śladem opery”. Wycieczka ta została zrealizowana nieodpłatnie dla uczestników w ramach inicjatywy "Młode Słowiki poznają tajniki Wielkiej Muzyki" z projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne. Inicjatywa ta jest realizowana z okazji 200 – setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.
Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu w Teatrze Muzycznym w Lublinie pt. „Nie taki STRASZNY DWÓR –opera w pigułce”. Dla wszystkich młodych osób uczestniczących w wyjeździe była to pierwsza opera, jaką obejrzeli na deskach prawdziwego teatru. Spektakl ten prezentuje najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny opery Stanisława Moniuszki połączone narracją, która przybliżyła treść narodowego dzieła najmłodszym Widzom. Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe pokazały młodym widzom, że opera wcale nie musi być „straszna”.
Następnie nasza grupa wraz z panią przewodnik zwiedziła najciekawsze miejsca w Lublinie, w tym przede wszystkim Stare Miasto, śladem lubelskich legend. Na Starym Mieście nasza grupa w jednej urokliwych restauracji, zjadła także obiad.
Z Lublina w godzinach popołudniowych wyjechaliśmy do Kazimierza Dolnego nad Wisłą – miasta polskich artystów, niewątpliwie związanego z sztuką i muzyką. Tu nasza młodzież ekobusikami zwiedziła najciekawsze miejsca tego klimatycznego miasta. Wzdłuż Wisły obejrzeliśmy kazimierzowskie spichlerze, a następnie wąwóz lessowy, Górę Trzech Krzyży, ruiny zamku, basztę z przełomu XIII- XIV wieku i urokliwe kazimierzowskie kamieniczki. Na zakończenie wizyty w Kazimierzu Dolnym nasza młodzież zakupiła pamiątkowe koguciki, nieodzowny symbol tegoż miasta, na kazimierzowskim rynku. fotogaleria


 24 maja 2019 r. odbyła się w Świetlicy w Babicach uroczysta akademia z okazji Dnia Rodziny. Fotorelacja Film


21 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do Rzeszowa. Głównym jej celem było uczestnictwo naszych uczniów w pokazach doświadczeń fizycznych i chemicznych, przygotowanych przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej z zakresu: mechaniki, drgań i fal, zjawisk atmosferycznych oraz fizyki zabawek. Niektórzy uczniowie mogli się spełnić w roli asystentów podczas przeprowadzania doświadczeń.

Rozrywkowym punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin FlyPark. Niektórzy uczniowie popisywali się saltami, inni sprytem na ściance wspinaczkowej, jeszcze inni umiejętnością gry w piłkę, która była wielkości człowieka. 

Dopełnieniem atrakcji było przypadkowe spotkanie z laureatką The Voice Kids, Anną Dąbrowską. Fotorelacja


Uczniowie klasy II wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.,, Moja wymarzona Złota Rybka''. Dzieci wykonały staranne i oryginalne pracę. Wszyscy uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bilety wstępu do Muzeum Złotej Rybki w Dydni a nauczyciel Halina Noworolska dyplom i podziękowanie za przygotowanie uczniów.
 

20 maja 2019 r. odbyły się ćwiczenia w próbnej ewakuacji szkoły. Serdeczne podziękowanie kierujemy do babickich Strażaków za zorganizowanie ćwiczeń. Fotorekacja
 

10 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w wyjeździe edukacyjnym do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wyjazd został zorganizowany przez Klub Sportowy PKS UNUM we współpracy ze szkołami w Babic i Bachowa w ramach mikrograntu "Promujemy ekonomię społeczną wśród dzieci i młodzieży" w projekcie NAVIGATOR. Wyjazd był bezpłatny. Fotorelacja


14 maja w Wyższym Seminarium Duchownym odbył się finał Konkursu biblijnego dla uczniów szkół podstawowych. Brała w nim udział uczennica klasy V Oliwia Wiśniowska, która  zakwalifikowała się do grona 3 laureatów etapu dekanalnego.

Finaliści zmagali się  z treścią Ewangelii wg. św. Marka oraz listów do Tymoteusza i Tytusa. Gratulujemy Oliwii udziału w etapie finałowym.

 


 W dniach 7,8 maja 2019 r. uczniowie klasy III pisali swój pierwszy egzamin podsumowujący ich prace w klasach I-III. Uczniowie rozwiązywali zadania egzaminacyjne z edukacji polonistycznej 7 maja i matematycznej 8 maja. Życzymy samych znakomitych wyników. Fotorelacja


 Gminne obchody 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Fotorelacja FILM


26 kwietnia 2019r. odbył się gminny międzyszkolny konkurs recytatorski pod tytułem „ Wiosna, wiosna już…”. W kategorii klas IV VI z naszej szkoły wystąpiło 15 uczniów (N. Lach, J. Kopko, W. Osiadły z kl. IV, M. Bandyk, O. Szpiech. M. Szpiech, W. Pękalska, A. Pawlik, J. Burchała, A. Szewczyk, K. Misiołek, O. Wiśniowska z kl. V, J. Jurkiewicz, M. Węgrzyn, I. Minorowicz z kl. VI), w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum udział z naszej szkoły wzięło 5 uczniów (G. Przepaśniak, K. Ciołek, N. Kasprowicz z kl. VII oraz O. Żukowiec i W. Kaszycki z kl. VIII).

W pierwszej kategorii I miejsce zajął W. Osiadły, II miejsce A. Pawlik, III miejsce O. Wiśniowska, IV miejsce W. Pękalska i A. Szewczyk.

Wśród uczniów klas starszych I miejsce przyznano N. Kasprowiczowi, III miejsce O. Żukowiec. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego występu.

Organizatorem konkursu była Biblioteka Wiejska w Babicach oraz Urząd Gminy w Krzywczy. Uczniów z naszej szkoły przygotowały do recytacji B. Haszczyn i A. Majda. Fotorelacja

Zredagowała B. Haszczyn25 kwietnia 2019 r.   we Dworze w Babicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Wiosna, wiosna już". Naszą szkołę reprezentowali:

 - w kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne: Filip Sosa, który zajął I miejsce, Klara Zaleska - II m. i Lena Czuba,

 - w kategorii klasy I-III: Emilka Urban - III m., Emilka Ciepielowska, Amelka Czorniak, Ola Zaleska - I m., Julia Martyn - I m., Michał Rubin - III m., Jan Buś, Klaudia Minorowicz i Gabrysia Grzech.

Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i nagrody a panie: Agata Prokopska, Halina Noworolska, Małgorzata Chruścicka i Marzena Draganik - podziękowania za przygotowanie wychowanków do konkursu. Fotorelacja

Zredagowała Marzena Draganik


 Eryk Piekarz zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pt. Zdjęcie, które pachnie organizowane przez LO w Dubiecku. W konkursie również brali udział Marek Banaś, Dawid Krawiec i Wiktor Kaszycki. 24 kwietnia 2019 r. podczas Dnia Otwartego w Dubieckim Liceum zostały laureatom i uczestnikom wręczone nagrody i dyplomy. Zdjęcia zostały wykonane pod kierunkiem Piotra Haszczyn. Serdeczne gratulacje.


Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie, Rodzice!

Wielkanoc to czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz w innego człowieka. 

Z okazji Świąt składam moc serdecznych życzeń , pogody w sercu oraz rodzinnych spotkań   w gronie rodziny i przyjaciół. 

Życzę, aby ten czas świąteczny przyniósł radość oraz wzajemną życzliwość.

Niech Zmartwychwstanie napełni Nas wszystkich pokojem i wiarą.
 
z najlepszymi życzeniami dyrektor szkoły
 

17 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły zakończyli sesję egzaminacyjną sprawdzianem z języka angielskiego. Teraz przerwa świąteczna i oczekiwanie na wyniki egzaminów. Fotorelacja
 

16 marca 2019 r. nasi uczniowie piszą egzamin z matematyki. Najważniejsze stworzyć uczniom pogodny nastrój przed egzaminem. Fotorelacja
 

 15 marca 2019 r. jest pierwszym dniem Egzaminów dla klasy ósmej. Dziś uczniowie piszą egzamin z języka polskiego. Nauczyciele naszej szkoły życzą Wam optymizmu i szczęścia oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności. Wierzymy, że wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzą możliwości realizacji życiowych planów. Powodzenia! Fotorelacja
 
 

12 kwietnia 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy uroczystą akademię z okazji Świąt Wielkanocnych. Pierwszą część akademii - przygotowaną przez panią Halinę Noworolską - przedstawiali w przepięknych, kolorowych przebraniach uczniowie klasy II. Były życzenia, wiersze, piosenki i inscenizacje związane z Wielkanocą. Następnie w radosnej atmosferze wkroczyliśmy do drugiej części akademii, gdzie uczniowie klasy IV pod opieką pani Małgorzaty Pawłowskiej odegrali pantomimę, którą treść można by streścić w słowach: "Niech miłość Zmartwychwstałego Chrystusa staje się źródłem siły, mocy i wiary..."  Trzeba przyznać, że mimo tego iż uczniowie debiutowali w tego rodzaju przedstawieniu, poradzili sobie znakomicie w odegraniu poszczególnych ról za co im serdecznie dziękujemy. 

Słowa wdzięczności należą się również pani Alicji Król, która wraz ze szkolnym chórem uświetniła tę uroczystość śpiewem i akompaniamentem na akordeonie.  

 Na zakończenie akademii pani dyrektor Małgorzata Chruścicka złożyła wszystkim uczniom oraz ich rodzinom życzenia spokojnych i radosnych świąt Wielkanocnych, ale i oznajmiła, że uczeń klasy drugiej - Jan Buś zajął pierwsze miejsce za najpiękniejszą pisankę w konkursie XXI Sejmiku Folklorystycznego związanego z obchodami Świąt Wielkanocnych w Reczpolu. Organizatorami tego wydarzenia kulturalnego byli: Gmina Krzywcza, Powiat Przemyski i Szkoła Podstawowa w Reczpolu.  Fotorelacja FILM

Zredagowała M. Pawłowska


12 kwietnia 2019 r. wolontariusze z naszej szkoły biorący udział w akcji Przemyskie Pola Nadziei otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy. Fotorelacja

9 kwietnia 2019 r. odbył się Międzyklasowy Konkurs Matematyczny. Drużyny z poszczególnych klas dzielnie zmagały się z zadaniami i zagadkami matematycznymi. I miejsce w tych rozgrywkach zajęła klasa VIII w składzie: E. Bury, K. Szpiech, O. Żukowiec, 
II miejsce klasa VII w składzie: K. Jurkiewicz, N. Kasprowicz, M. Kopiec. Tę drużynę dzielił jeden punkt od wygranej. 
III miejsce klasa VI: I. Minorowicz, J. Jurkiewicz, Ł. Rabczak, 
IV miejsce klasa V: A. Dec, A. Szewczyk, A. Pawlik,
V miejsce klasa IV: M. Gierula, J. Kopko, W. Osiadły. Fotorelacja
Gratulujemy!
Zredagowała S. Nowosielecka

8 kwietnia 2019 r. Bajkowy Oddział Przedszkolny w Babicach”


7 kwietnia 2019 r. w Reczpolu odbył się XXI Sejmik Folklorystyczny związany z obchodami Świąt Wielkanocnych. Organizatorami tego wydarzenia kulturalnego byli: Gmina Krzywcza, Powiat Przemyski i Szkoła Podstawowa w Reczpolu. W powiatowym konkursie na najładniejszą pisankę wykonywaną metodą tradycyjną batikową - ozdabianą woskiem lub metodą drapaną: - w I grupie wiekowej: dzieci i młodzież do 18 roku życia: I miejsce Jan Buś Babice. Serdeczne gratulacje.


Już czwarty rok z rzędu Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy Stowarzyszenie Katolickie "Lazarus" zorganizowało Przemyskie Pola Nadziei.

To wyjątkowa akcja, podczas której członkowie stowarzyszenia „Lazarus” oraz rzesze ochotników stara się  pozyskać środki na powstające przy ul. Słowackiego 85  Przemyskie Centrum Hospicyjne „Betania”. Co roku setki wolontariuszy – głównie uczniów, własnoręcznie tworzy całe naręcza bibułowych żonkili, by w tym jednym dniu owe żółte symbole nadziei mogły powędrować do wszystkich, którzy zechcą wesprzeć budowę przemyskiego hospicjum. 

W naszej szkole żonkile przygotowywaliśmy w środę po południu. Przyszli uczniowie z klas: szóstej, siódmej i ósmej oraz opiekunowie: R. Zaleska, J. Sas – Flisak i E. Pawlus.  W akcję zaangażowali się również rodzice, szczególnie podziękowania kierujemy na  ręce Pani M. Piekarz. W niedzielę 7 kwietnia kwestowaliśmy w okolicznych kościołach. I tak w SKopowie zebrano 171,91 zł., w  Babicach - 449,53 zł.,a w Bachowie - 269,21 zł.

Zaangażowani nauczyciele i uczniowie:

Skopów godz. 10.30 opiekun R. Zaleska, wolontariusze: O. Żukowiec, W. Sikorska, I. Minorowicz, K. Krawczyk, S. Szpiech,;

Bachów godz. 9.00 opiekun J. Sas – Flisak, wolontariusze: Martyna Ślimak, Miłosz Ślimak, E. Grochoła, J. Pawłowski;

Babice godz. 7.30 opiekun B. Kaszycka, wolontariusze: E. Bury, A. Bentkowska, K. Gąsiorowski, E. Piekarz; godz. 11.45 opiekun R. Zaleska, wolontariusze: K. Rosiwal, M. Kopiec, A. Burchała, E. Sosa,  A. Dańczak. Fotorelacja

Zredagowała E. Pawlus

Za dar serca wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

 


W dniach 1-2 kwietnia 2019r. uczniowie klas IV –VIII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy w ramach realizowanego przez cały rok programu Szkoła Marzeń. W czasie pobytu w stolicy obejrzeli Ogród Botaniczny oraz Uniwersytecki, dzięki czemu wzbogacili swoją wiedzę przyrodniczą. W następnym dniu głównym punktem programu był kilkugodzinny pobyt w Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Wszyscy wytrwale zdobywali wiedzę bawiąc się, a przy okazji regenerowali swoje siły popijając zdrowe soki i jedząc lody. Wycieczkę organizacyjnie przygotowały panie: A. Wiśniowska oraz M.Seńczyszyn. Do opieki nad uczniami wyjechały panie: B. Haszczyn, A. Majda, H. Noworolska, S.Nowosielecka. Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia powrócili do domów w środę po północy. Fotorelacja

 Zredagowała B. Haszczyn


29 marca 2019 r. w Dubiecku odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. W grupie młodszej naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Wiśniowska, Paula Gamracy, Michał i Julia Jurkiewicz, Węgrzyn Martyna, a grupie starszej Michał Grzech i Wiktor Kaszycki. Nasi uczniowie nie awansowali do ścisłego finału, ale należą im się pochwała za solidne przygotowanie do konkursu. Dodatkowym akordem dzisiejszego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Skamieniałości p. Roberta Szybiaka i siedziby OSP Dubiecko oraz zaserwowany przez organizatorów poczęstunek. Uczniów przygotował do konkursu i sprawował opieke podczas wyjazdu Piotr Haszczyn. Fotorelacja 


25 i 26 marca 2019 r. odbył się Klasowy Konkurs Matematyczny. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas. Z każdej klasy wyłoniono trzy osoby, które uzyskały najwyższą ilość punktów. Wezmą one udział w zmaganiach drużynowych w Międzyklasowych Potyczkach Matematycznych. Z klasy IV: M. Gierula, J. Kopko, W. Osiadły, klasa V: A. Dec, A. Pawlik, A. Szewczyk, klasa VI: J. Durys, I. Minorowicz, Ł. Rabczak, klasa VII: K. Jurkiewicz, N. Kasprowicz, M. Kopiec, klasa VIII: E. Bury, K. Szpiech, O. Żukowiec. Konkurs miał na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia,  rozwiązywania łamigłówek, rebusów, zagadek matematycznych, szukania nietypowych, pomysłowych krótkich rozwiązań. Organizatorem konkursu była p. S. Nowosielcka.

Zredagowała S. Nowosielecka 26 marca 2019 r. uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III wyjechali do Sanoka, gdzie obejrzały przedstawienie na lodzie. Fotogaleria


 25 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2019”. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy VII i VIII:

  • Martyna Kopiec,
  • Norbert Kasprowicz ,
  • Michał Grzech,
  • Emilia Bury,
  • Wiktor Kaszycki,
  • Karol Gąsiorowski.

Według uczestników zadania były ciekawe, ale i podchwytliwe. Czas przeznaczony na rozwiązywanie testu dla niektórych okazał się za krótki. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które będą ogłoszone 15 maja 2019 roku. Konkurs zorganizowała Ewa Pawlus.

 Zredagowała Ewa Pawlus


25 marca 2019 r. nasze dziewczyny brały udział w Zarzeczu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Gimnastyce. Julia Fik, Amelia Pawlik, Oliwia Szpiech i Aleksandra Szewczyk zaprezentowały się dobrze w obowiązkowych trzech dyscyplinach: ćwiczeniach wolnych, ćwiczeniach równoważnych i skoku przez kozła zdobywając w wieloboju 62,5 pkt. O dobre miejsce jednak będzie bardzo trudno, gdyż w zawodach brało udział 42 drużyny, a poziom był bardzo wysoki. W wyjeździe brały również udział rezerwowe Nikola Lach i Aneta Dec Uczniów do zawodów przygotował i sprawował opieką podczas wyjazdu Piotr Haszczyn. Fotorelacja FILM


22 marca 2019 r. odbyły się Szkolne Zawody Gimnastyczne. Uczennice wykzały się dużymi umiejętnościami technicznymi. W ćwiczeniach wolnych zwyciężyła Amlelia Pawlik, II miejsce Oliwia Szpiech, II miejsce Aleksandra Szwczyk. W ćwiczenia na ławeczce zwyciężyła Amlelia Pawlik, II miejsce Julia Fik , III miejsce Oliwia Szpiech. W skoku przez kozła zwyciężyła również Amlelia Pawlik, II miejsce Julia Fik , III miejsce Oliwia Szpiech. Zawody sędziowały finalistki wojewódzkie w gimnastyce z ubiegłego roku Martyna Kopiec i Ilona Minarowicz. W zawodach brały udział jeszcze Nikola Lach i Aneta Dec. Wszystkie wymienione dziewczyny 25 marca wezmą udział w Wojewódzkich Drużynowych Zawodach Gimnastycznych. Zawody zorganizował Piotr Haszczyn. Fotogaleria FILM


 21 marca br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbył się II Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej ,,Tęczowe Rymy”.W konkursie wzięły udział uczennice klasy II Aleksandra Zalewska, Julia Martyn oraz uczennica kl. III Klaudia Minorowicz. Dziewczynki recytowały po dwa wiersze i pięknie reprezentowały naszą szkołę, otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez panie Halinę Noworolską oraz Małgorzatę Chruścicką. Natomiast opiekę nad dziećmi, w trakcie konkursu sprawowała pani Halina Noworolska. Dyrekcja szkoły oraz wychowawca kl. II pragną serdecznie podziękować panu Martynowi za zapewnienie transportu na konkurs. Fotogaleria

Zredagowała p. H. Noworolska

 


21 marca 2019 r. Pierwszy Dzień Wiosny. Fotogaleria, Film

Mam talent film


20 marca 2019 r. w babickim Dworze odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej, w którym startowa 10 uczniów naszej szkoły. W kategorii klas I –VI i miejsce zajęła Oliwia Wiśniowska II miejsce Julia Jurkiewicz, a III miejsce Martyna Węgrzyn. W kategorii klas VII, VIII i III gim. III miejsce zajął Wiktor Kaszycki, a IV Michał Grzech. Siedmiu uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się na Konkurs Powiatowy. Serdeczne gratulacje. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką P. Haszczyna. Fotogaleria


20 marca 2019 r. higienistka szkolna p. Katarzyna Pyra wygłosiła pogadankę w klasie III na temat: W jaki sposób trzeba dbać o swoje zdrowie.


15 marca 2019r. odbył się wyjazd klas IV, V, VI, VII i VIII do Rzeszowa pod opieką wychowawców: p. B. Haszczyn, A. Majda, M. Pawłowskiej i S. Nowosieleckiej. W wycieczce wzięło udział 48 uczniów. Obejrzeli film w kinie Helios oraz aktywnie spędzili czas we FlyParku, największym parku trampolin w Polsce, w którym mieści się kilkanaście różnych stref z nowoczesnymi atrakcjami takimi jak:. roll glider, ścianka interaktywna, tyrolka, boisko do nauki tricków piłkarskich, spider tower, strefa akrobatyki powietrznej czy trampoliny sportowe. Organizatorem wyjazdu była p. S. Nowosielecka. fotorelacja,

Zredagowała S. Nowosielecka


13 marca 2019 r. higienistka szkolna p. Katarzyna Pyra wygłosiła pogadankę w klasie IV na temat okresu dojrzewania.


13 marca 2019 r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, która przeprowdziła p. Marzena Senczyszyn.


11 marca 2019 r. odbył się etap szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym I miejsce zajęła Julia Jurkiewicz. Do etapu gminnego zakwalifikowali się:Michał Jurkiewicz, Paula Gamracy, Martyna Węgrzyn i Oliwia Wiśniowska.


11 marca 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta patrona szkoły Juliusza Słowackiego. Fotorelacja


7 marca 2019 r. w babickim Dworze nasza szkoła organizowała dekanalny Konkurs Biblijny, który w tym roku odbył się pod hasłem „Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego”. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z dekanatu dubieckiego. Laureatką III miejsca została Oliwia Wiśniowska, która awansowała do III etapu, który odbędzie się dnia 14 maja 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Serdeczne gratulacje. Głównym organizatorem konkursu był ks. Rafał Kapuściński.


7 marca 2019 r. uczniowie kl.VII oraz kl .VIII brali udział w konkursie chemicznym GALILEO organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Wyniki za dwa miesiące. Konkurs zorganizowała Renata Zaleska.


6 marca 2019 r. czworo uczniów brało udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym Śladem ukochanych książek, który zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dla naszych uczniów był to drugi etap, po eliminacjach wewnątrzszkolnych. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności. Dyplomy udziału otrzymały uczennice: Amelia Pawlik i Aneta Dec z klasy V. Drugie miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Oliwia Wiśniowska z klasy V. Wyróżnienie ufundowane przez przemyską poetkę i artystkę otrzymał Norbert Kasprowicz z klasy VII. Było to jedyne wyróżnienie w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Uczniów przygotowała i opiekę sprawowała B. Haszczyn. Fotorelacja

Zredagowała B. Haszczyn

 

4 marca 2019r. odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy II. Uczniowie wraz z wychowawcą p. H. Noworolską odwiedzili bibliotekę szkolną. Na powitanie uczniowie pięknie zarecytowali wiersz o książkach. Został im przypomniany regulamin biblioteki szkolnej oraz zasady zachowywania się w bibliotece. Odbyła się pogadanka na temat: pracy nauczyciela bibliotekarza oraz traktowania książek. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych książkach i ich bohaterach, następnie odpowiadali na zagadki dotyczące postaci ze znanych im bajek. Na koniec wszyscy dostali do rozwiązania krzyżówkę, w której musieli podać przewodnie hasło. Lekcja miała na celu zachęcić uczniów do aktywnego czytelnictwa oraz korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej..Fotogaleria

Zredagowała S. Nowosielecka


2 marca 2019 r. na sali gimnastyczne ZS w Krzywczy odbył się tradycyjny turniej w futsalu Ferie Cup 2019. W kategorii trampkarz nasza szkoła wystawiła dwie drużyny. I miejsce zajął zespół SP Babice II w składzie Eryk Piekarz, Miłosz Ślimak, Dawid i Damian Krawcowie i Gracjan Staszkiewicz po wygranych z SP Reczpol 6:0, zespołem dziewczyn 6:0 i w finale z SP Babice I 6:0. II miejsce zajął zespół SP Babice I w składzie: Piotr Pinda, Marek Banaś, Krystian Cebularz, Karol Gąsiorowski, Wiktor Kaszycki po wygranych z SP Ruszelczyce i SP Krzywcza po 3:1. Gratulacje dla obu zespołów. Nad uczniami opiekę sprawował P. Haszczyn. Fotogaleria, FILM

 


28 lutego odbył się w świetlicy szkolnej I etap konkursu pod hasłem „Śladem ulubionych książek”, do którego przystąpiło sześcioro uczniów z klasy V i VII. Prezentacja obejmowała przygotowanie pracy plastycznej – projektu okładki książki, odczytania fragmentu książki oraz uzasadnienie swojego wyboru. Do II etapu w Przemyślu zakwalifikowało się 4 uczniów: A. Pawlik, A. Dec, O. Wiśniowska z klasy V oraz N. Kasprowicz z kl. VII. Organizatorem konkursu na etapie szkolnym była p. B. Haszczyn. Fotorelacja 

Zredagowała B. Haszczyn


8 lutego w ZS w Krzywczy odbył się Gminny Turniej Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej i Igrzysk Młodzieży w piłce siatkowej. W igrzyskach dzieci dziewczęta zajęły II miejsce [[Szpiech Oliwia, Bandyk Martyna, Szewczyk Aleksandra, Ciołek Klaudia, Wiśniowska Oliwia, Staszkiwicz Oliwia, Gąsiorowska Dominika, Sikorska Weronika, Minarowicz Ilona, Fik Julia], a chłopcy III.miejsce [Bosak Jakub, Tomaszewski Filip, Czuba Patryk, Cempura Marcel, Kurasz Bartosz, Osiadły Wiktor, Jurkiewicz Karol, Durys Jakub, Rabczak Łukasz].W igrzyskach młodzieży obydwie nasze drużyny zajęły II miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie:Kopiec Martyna, Przepaśniak Gabriela, Jurkiewicz Kinga, Emilia   , Bentkowska Aleksandra, Żukowiec Oliwia, Szpiech Karlina, Rosiwal Katarzyna, Anna Bandyk, Paulina Raba. Skład drużyny chłopców: Piekarz Eryk, Kaszycki Wiktor, Marek Banaś, Krawiec Dawid, Ślimak Miłosz, Bandyk Radosław, Ciołek Karper, Cebularz Krystian, Durys Patryk, Gracjan Staszkiewicz. Uczniów do zawodów przygotował i prowadził P. Haszczyn. Gratulacje za sportową postawę i wolę walki. Fotorelacja FILM


8 lutego 2019 r. w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam odbyło się spotkanie z p. Zbigniewem Korytko prezesem KKS Unum i Janem Plecieniem prezesem OSP Babice. Panowie opowiadali o działalności swoich stowarzyszeń. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy wydrukowane specjalnie na tę okazję za zajęte miejsca w międzyklasowych rozgrywkach sportowych w grach drużynowych. Dodatkową nagrodą były szaliki i proporczyki zespołu UNUM. Fotorelacja


7 lutego 2019 r. w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam odbyło się spotkanie z p. Teresą Kwsiżur z Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach, która przedstawiła uczniom historię i działalność tego stowarzyszenia. Fotorelacja


5 lutego 2019 r. obchodzony jest Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu. W akcji wzięło udział 3771 instytucji w tym również nasza szkoła. Na lekcjach informatyki przypomniane zostały zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie z klasy od 3 do 8 brali udział w quizie dotyczącym znajomości zasad bezpieczeństwa. Odbyły się rozgrywki międzyklasowe. Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie z kl. IV zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce ex aequo kl.VI, III i VII. Trzecie miejsce kl. V. Bez podium pozostali ośmioklasiści.

Zredagowała A. Prokopska

 


5 lutego 2019 r. odbyły się rozgrywki międzyklasowe w piłce sitkowej klas IV-VI w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam. Wśród dziewczyn I miejsce zajęła klasa V, II kl.IV, III kl.VI. Taka sama kolejność była w rozgrywkach chłopców.  Zawody zorganizował i przeprowadził P. Haszczyn. FOTORELACJA


 1 lutego 2019 r. w klasach I, II, i III odbyły się zajęcia pt. Uczę się szybciej w ramach programu Szkoły marzeń. FOTORELACJA


31 stycznia odbyła się w naszej skzole zabawa karnawałowa. Fotorelacja FILM


30 stycznia 2019 r. w babickim dworze odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Fotorelacja FILM


29 stycznia 2019 r.  odbył się pokaz doświadczeń fizyczno - chemicznych w wykonaniu grupy "Zelektryzowani" z Lublina.. Fotorelacja


29 stycznia 2019 r. odbyły się rozgrywki międzyklasowe uczniów oddziałów IV, V i VI w grach zespołowych. Rozegrano turnieje w piłce nożnej, koszykówce i piłce ręcznej w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam. Zawody zorganizował i przeprowadził P. Haszczyn. Fotorelacja FILM

WYNIKI MIĘDZYKLASOWYCH ZAWODÓW W GRACH ZESPOŁOWYCH:

Piłka nożna chłopcy
Kl. IV-V 6:1
Kl.IV-VI 4:2
Kl.V-VI 3:1
I miejsce kl.IV, II miejsce kl.V, III miejsce kl.VI

Piłka nożna dziewcząt
Kl. IV-V 6:0
Kl.IV-VI 1:1
Kl.V-VI 5:1
I miejsce kl.IV, II miejsce kl.VI, III miejsce kl.V

Koszykówka chłopcy
Kl. IV-V 6:0
Kl.IV-VI 6:0
Kl.V-VI 0:8
I miejsce kl.IV, II miejsce kl.V, III miejsce kl.VI

Koszykówka dziewcząt
Kl. IV-V 2:0
Kl.IV-VI 0:4
Kl.V-VI mecz do rozegrania

Piłka ręczna chłopcy
Kl. IV-V 7:4
Kl.IV-VI 3:4
Kl.V-VI 2:4
I miejsce kl.VI, II miejsce kl.IV, III miejsce kl.V

Piłka ręczna dziewcząt
Kl. IV-VI 0:7
Kl.IV-VI mecz do rozegrania
Kl.V-VI 7:5


28 stycznia 2019 r. w ramach programu Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam odbyły się rozgrywki w grach drużynowych uczniów z klas VII i VIII.Zawody zorganizował i przeprowadził P. Haszczyn. Fotorelacja FILM WYNIKI RYWALIZACJI


 28 stycznie 2019 r. jak bezpiecznie spędzać ferie. Pogadanka naszego dzielnicowego sierż. szt. Marka UNDZIAKIEWICZA. Fotorelacja 


Rozgrywki sportowe klasy I i III w ramach programu Sportowo się rozwijam, ekonomię społeczną znam. Fotorelacja


 18 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV, V i VI zakończyli rozgrywki sportowe w grach zespołowych w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam.

 


17 stycznia 2019 r. uczniowie z klas V, VI, VII i VIII wzięli udział w klasowych rozgrywkach w piłce ręcznej organizowanych w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znamalizowanego w naszej szkole. Rozgrywki zorganizował i prowadził P. Haszczyn. Fotorelacja


16 stycznia 2019 r. uczniowie z klas V, VI, VII i VIII wzięli udział w klasowych rozgrywkach w piłce siatkowekj organizowanych w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam realizowanego w naszej szkole. Rozgrywki zorganizował i prowadził P. Haszczyn. Fotorelacja Szczegółowe wyniki FILM


15 stycznia 2019 r. uczniowie z klas IV, V,VI, VII i VIII wzięli udział w klasowych rozgrywkach w koszykówce organizowanych w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam realizowanego w naszej szkole. Rozgrywki zorganizował i prowadził P. Haszczyn. Fotorelacja Wyniki turnieju FILM


15 stycznia 2019 r. - teatrzyk w oddziale przedszkolnym.


14 stycznia 2019 r. uczniowie z klas IV, V, VII i VIII wzięli udział w klasowych rozgrywkach piłki nożnej organizowanych w ramach programu Od małego uczymy dobrego – Sportowo się rozwijam ekonomię społeczną znam realizowanego w naszej szkole. Rozgrywki zorganizował i prowadził P. Haszczyn. Fotogaleria  Szczegółowe wyniki FILM


Zajęcia klasa III w ramach programu Szkoły marzeń - Uczę się szybciej.


 3 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się pokaz grupy rekonstrukcyjnej Rekonstrukto pt. „Ku Niepodległej”. Prowadzący przedstawili uczniom krótkie historie z powstań narodowych: kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego, czasów I wojny światowej. Informacje dotyczące okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., przeplatane były pokazami elementów umundurowania różnych formacji wojskowych i powstańczych oraz różnych rodzajów broni.
Uczniowie mogli brać udział w krótkich inscenizacjach, a także zobaczyć z bliska przywiezione eksponaty. Podczas pokazu rekonstruktorzy wciągnęli widzów do wspólnej zabawy, uczniowie mogli przebrać się w stroje z epok, a nawet „powalczyć” replikami broni.   Fotorelacja

Zredagował M. Chruścicki


 WESOŁYCH ŚWIĄT

 

20 grudnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy III przedstawili okolicznościową inscenizację, a klasa II dołączyła wierszyki. W nastrój zniżających się świąt wprowadził nas występ kolędowy Zespołu Fletów i chór Pelicano przygotowany przez Alicję Król. Jak tradycja każe na koniec wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Fotorelacja

 


19 grudnia 2018 r. rozstrzygnięty został konkurs „Najładniejsza szopka”, który zgodnie z wieloletnią tradycją zorganizowała i nagrody sponsorowała nauczycielka A. Król. W konkursie udział wzięli uczniowie z klasy V, IV oraz członkowie chóru szkolnego. Organizatorka w ten sposób przypomniała, że przygotowania do Bożego Narodzenia obejmują także robienie dekoracji, aby przyozdobiony dom świadczył o żywej wierze i oczekiwaniu na Jezusa. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody z rąk A. Król na apelu szkolnym 20 grudnia 2018 r.

I miejsce – J. Bosak kl. V

II miejsce – Z. Grzegorzak kl. V, O. Wiśniowska kl.V

III miejsce – F. Tomaszewski kl.V, P. Plecień kl.IV

W jury pracowały uczennice: I. Minorowicz, K. Jurkiewicz, G. Przepaśniak pod opieką nauczycielki B. Haszczyn. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. . Fotorelacja

Zredagowała B. Haszczyn


 20 grudnia 2018 r. we wszystkich klasach odbyły się wigilie. Uczniowie z wychowawcami i rodzicami łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i jedli świąteczne potrawy. Fotorelacja


18 grudnia 2018 r. odbył się Próbny Egzamin dla kl.VIII organizowany przez OKE z języka polskiego, 19 XII z matematyki, a 20 XII z języka angielskiego.


12 grudnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość odsłonięcia i poświęcanie pamiątkowej tablicy z okazji zakończenia roku Jubileuszowego 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Fotorelacja Film


10 grudnia odbyła się wycieczka klas IV-VIII do Przemyśla. 45 uczniów uczestniczyło w zapoznaniu się z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Przemyślu oraz zachęceni zostali do zapisywania się i uczestniczenia w licznych konkursach i wydarzeniach organizowanych w ramach działalności tej instytucji. Następnie wolny czas spędzili w Galerii Sanowa. Ostatnim punktem był spektakl teatralny w Centrum Kulturalnym pod tytułem „ Balladyna”. Pełni wrażeń wszyscy powrócili do szkoły. Organizatorem wycieczki była B. Haszczyn. Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas: M. Pawłowska, A. Majda, M. Jasińska, S. Nowosielecka.

Zredagowała B. Haszczyn


7 grudnia 2019 r. w Birczy odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w kategorii drużyn. Nasi chłopcy w składzie: Miłosz Ślimak, Krystian Cebularz, Eryk Piekarz zajęli miejsca od V do VIII.Uczniowie brali udział w turnieju pod opieką P. Haszczyna Gratulacje za ambitną walkę. Fotorelacja Film


7 grudnia 2018 r. odbyły się ostatnie zajęcia pt. Uczę się szybciej w ramach programu Szkoły marzeń. Uczniowie na zakończenie pisali swój pierwszy egzamin. Fotorelacja


7 grudnia, zgodnie z obietnicą daną dzieciom dzień wcześniej na wycieczce, odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Przybył w towarzystwie Elfów i Śnieżynki, które pomagały Mu w rozdawaniu prezentów grzecznym dzieciom. Na koniec była piosenka dla Mikołaja i wspólne zdjęcie, Bardzo dziękujemy św. Mikołajowi, Jego pomocnikom oraz rodzicom, którzy pomogli Mikołajowi dotrzeć do szkoły. Zapraszamy za rok.Fotorelacja
Marzena Draganik

 


7 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu ze strażakiem, który przedstawił temat, jak chronić się przed zatruciem czadem. Fotorelacja

 


6 grudnia dzieci z klas 0-III wraz z wychowawczyniami pojechały do Przemyśla, aby sprawdzić czy pojawił się tam już św. Mikołaj. Na początku poszły do kina Helios na film animowany o tematyce świątecznej pt. "Grinch". Film obejrzały ale Mikołaja nie znalazły. Potem szukały Go w różnych miejscach w galerii Sanowa robiąc przy tym zakupy - drobne prezenty dla bliskich, niestety - nikt nie trafił na ślad wyczekiwanego gościa. W końcu wszyscy udali się do sali zabaw "Bajkowy labirynt" a tam niespodzianka - św. Mikołaj. Dzieci podziękowały za wręczone upominki i zaprosiły gościa do naszej szkoły. Po udanej zabawie, wielu grach, konkursach i słodkim poczęstunku pełne wrażeń wróciły do domów. Fotorelacja
 Marzena Draganik


5 grudnia 2018 roku w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników przez uczniów klasy III. W miłej i nieco gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, wycinali ciastka foremkami, po upieczeniu rozpoczęło się wspólne dekorowanie i zajadanie pysznych wypieków. Fotorelacja


 4 grudnia 2018 r. odbył się tradycyjny Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Nożnej klas V i młodsi w Birczy. IV miejsce zajęli w nim nasi uczniowie w składzie: Bartosz Kurasz, Marcel Cempura, Jakub Bosak, Jakub Dąbrowski, Filip Tomaszewski, Julia Fik, Partyk Czuba. W meczach grupowych nasi uczniowie wygrali z SP Kaszce 1:0, SP Krasiczyn 4:1 i przegrali z SP Hermanowice zwycięzcą turnieju 1:5. W meczu o III miejsce w bardzo wyrównanej grze nasi uczniowie ulegli SP Bircza 2:3. Bramki zdobyli F. Tomaszewski i Jakub Bosak po jednej oraz Patryk Czuba, który został Królem strzelców Turniej strzelając 6 bramek. Uczniowie brali udział w turnieju pod opieką P. Haszczyna. Fotorelacja Film


30 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie z panią Alicją Chruścicką autorką książki pt.Obrońcy Przemyśla i okolic. Pani Alicja  opowiedział uczniom historię walk o Przemyśl w roku 1918 - 1919. Na rozpoczęcie chór szkolny Pelicano po dyrekcją p. Alicji Król wystąpił z pieśnią patriotyczną. Fotorelacja


28 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Fotorelacja


 27 listopada 2018 r. p. Monika i Dominik Pecieniowie przyprowadzili szkolenie praktyczne wszystkich klas w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy. Fotorelacja 


21 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole wywiadówka. Uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.Po obejrzeniu wieczornicy zostali poinformowanie o prawach ofiar przemocy przez pracownika Pomocy Społecznej w Krzywczy i Komendanta Policji w Dubiecku. Pielęgniarka szkolna przedstawiła szereg zagadnień związanych ze zdrowiem uczniów. Fotogaleria Film


21 listopada 2018 r. odbył się Próbny Egzamin klasy VIII z języka polskiego.


Dnia 21 listopada odbył się apel poświęcony Prawom Dziecka. Klasa VII podczas przedstawienia przypomniała wszystkim zgromadzonym uczniom  jakie przysługują im prawa ale i obowiązki. Oprawę muzyczną do apelu przygotował szkolny chór ,,Pelicano'' pod opieka p.Alicji Król. Całość apelu przygotowała klasa VII wraz z wychowawcą M.Jasińską. fotorelacja
 Zredagowała M. Jasińska 

W dniu 20 listopada uczniowie klasy III wybrali się do Publicznej Biblioteki w Babicach. Na miejscu Pani Marzena Senczyszyn przygotowała dla nich bardzo ciekawe zajęcia. Najpierw uczniowie poznali historię rzeki Wisły, opowiadaną jako bajkę o Białej i Czarnej Wisełce biegnącej przez cały kraj. Kolejno na dzieci czekały dwa zadania do wykonania. Jako pierwsze zadanie uczniowie podzieleni na 4 grupy rozwiązywali krzyżówkę, poznali przy okazji pojęcie antonimu. Drugim zadaniem było narysować kontury mapy Polski i według opowiadania zaznaczyć najważniejsze miasta, przez które przepływa najdłuższa rzeka w Polsce. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły i bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z tematem zajęć. Dziękujemy Pani Marzenie za bardzo miło spędzony czas i przekazaną wiedzę.. Fotorelacja

Zredagowała Z. Piwowar


  19 listopada 2018 r. uczniowie kl. VIII rozpoczęli zajęcia z Robotyki w ramach zajęć projektowych z informatyki pod opieką P. Haszczyna. Na zajęciach chłopcy wykazali się dużymi umiejętnościami w rozwiązywaniu problemów, złożyli 3 zestawy mbota [robota], którego teraz będą mogli programować. Fotorelacja Film

 


19 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w seansach filmowych o kosmosie w objazdowym planetarium. Fotorelacja


Z przyjemnością informuję, że Państwa szkoła została zakwalifikowana do udziału w mikroprojekcie Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 "Badacze Pogranicza Wilczych Gór". Dalsze informacje na temat projektu będą przekazywane drogą mailową lub telefoniczną do osób wyznaczonych jako Opiekunowie projektu. W imieniu własnym i partnerów projektu, bardzo dziękujemy za zgłoszenie i liczymy na dobrą współpracę!

Pozdrawiam serdecznie, Iwona Bara Dyrektor Wykonawczy Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze


15 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z iluzjonistą, którego występ bardzo się podobał. Fotorelacja

 


  14 listopada 2018 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Papieskiego oraz rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszy Różaniec. Fotorelacja, Film


9 listopada 2018 r. uczniowie zaśpiewali hymn o 11.11 w ramach akcji pt. Rekord dla Niepodległej. Fotorelacja, Film


9 listopada 2018 r. uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastycznym pt.Polska 100 lat Niepodległości i Gminnym Konkursie recytatorskim pt. Przedszkolacy dla Niepodległej otrzymali nagrody i dyplomy. Fotorelacja


9 listopada w Szkole Podstawowej w Babicach odbyły się uroczystości związane z uczczeniem 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Recytacje i scenkę symbolizującą rozerwanie łańcucha niewoli i odzyskanie wolności przez naszą ojczyznę przygotowała klasa III wraz z wychowawczynią M. Chruścicką, pieśni patriotyczne wykonał chór szkolny Pelikano pod kierunkiem A.Król.

Gościnnie wystąpił i uświetnił wydarzenie chór „Gloria”, również prowadzony przez A. Król, który wykonał na głosy między innymi utwory: „Gaude Mater Polonia” oraz „Bogurodzica” J. Słowackiego. Fotorelacja, Film


  8 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pt. 11 minut tańca na 11 listopada. Fotorelacja , Film


8 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły utworzyli żywą flagę, a następnie przeszli uroczystym pochodem przez naszą miejscowość. Fotorelacja, Film


8 listopada 2018 r odbył się w naszej szkole quiz wiedzy o Polsce pt. Kocham Cię Polsko z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Fotorelacja, Film


W dniu 8.11.2018r. w Zespole Szkół w Krzywczy w przeddzień 100-lecia Niepodległości Polski odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Przedszkolaki - Niepodległej". Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Gierula, Wiktoria Goleniowska i Klara Zaleska, które recytowały następujące wiersze: "Barwy ojczyste", "Co to jest Polska?", "11 Listopada". Wśród licznej grupy przedszkolaków ze szkół z terenu gminy nasze dziewczynki zajęły wysokie lokaty - Klara Zaleska - I miejsce, Gabriela Gierula i Wiktoria Goleniowska - II miejsca, za co otrzymały dyplomy i nagrody.
Dyrekcja szkoły i wychowawczyni OP składają podziękowanie p.Urszuli Gierula i p. Zbigniewowi Seńczyszynowi za transport na konkurs i powrót do szkoły.
Zredagowała Marzena Draganik


W dniu 6 listopada 2018 r. klasa II wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Babicach. Dzieci wysłuchały pięknego, ilustrowanego opowiadania o Walentynce oraz zostały zachęcone do częstego korzystania z książek dostępnych w bibliotece. Fotorelacja


7 listopada 2018 r. organizatorzy Gminnego Konkursu Plastycznego pt. Kornel Makuszyński i jego bohaterowie w Zakopanem wręczyli naszym uczniom dyplomy i nagrody. Konkurs został zorganizowany przez Grupę Nieformalną Lokalni Patrioci we współpracy z Wójtem Gminy Krzywcza i Biblioteką Publiczną w Krzywczy.


Uczniowie naszej szkoły przez kilka ostatnich tygodni zbierali znicze, by na znak pamięci zapalić je na grobach zmarłych nauczycieli, księży, nieznanych żołnierzy i zapomniałych mogiłach.


25 października 2018 roku uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do szkolnej społeczności przez panią dyrektor Małgorzatę Chruścicką. Pierwszoklasiści w czasie występu wykazali się zdolnościami recytatorskimi, wokalnymi i odpowiednią postawą społeczną. Wszyscy artyści zdali swój pierwszy egzamin na szóstkę i nagrodzeni zostali nie tylko gromkimi brawami, ale też drobnymi prezentami. 

Po części artystycznej uczniowie wraz z rodzicami wyszli na plac szkolny, aby zasadzić pamiątkowe drzewko. Następnie wszyscy udali się do sali na  poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Naszym uczniom życzymy samych sukcesów. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę.. Fotorelacja

Zredagowała Agata Prokopska


18 października 2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Bo moja ojczyzna piękna jest” poświęcony twórczości poetów związanych z odzyskaniem niepodległości w Zakopanem (L. Staff, K. Przerwa-Tetmajer, J. Kasprowicz, K. Makuszyński). W konkursie wzięło udział łącznie trzydziestu sześciu uczniów z pięciu szkół. Jury w składzie p. A. Kocyło, B. Stodolak i M. Marszałek- Pełzak przyznały naszym uczniom następujące miejsca:
- w kategorii uczniów klas IV-VI
III miejsce - Aleksandra Szewczyk i Oliwia Wiśniowska (ex equo z uczennicą z Reczpola)
  IV miejsce -  Wiktoria Pękalska i Julia Jurkiewicz

- w kategorii uczniów klas VII-VIII i III Gimnazjum
   III miejsce - Wiktor Kaszycki (ex equo z uczennicą z Reczpola)
   IV miejsce -  Oliwia Żukowiec
Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody uczestnikom konkursu wręczył zastępca Wójta Gminy Krzywcza p. W. Sobol. Zwycięzcom gratulujemy!

Zredagowała Anna Majda


16 października 2018 r. rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny pt. Kornel Makuszyński i jego bohaterowie w Zakopanem. Konkurs został zorganizowany  przez Grupę Nieformalną Lokalni Patrioci we współpracy z Wójtem Gminy Krzywcza i Biblioteką Publiczną w Krzywczy. W konkursie licznie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły zdobywając czołowe lokaty. Serdeczne gratulacje.

W kategorii klas I - III SP
I miejsce: Emilia Kaszycka, SP Babice i Julia Martyn, SP Babice 
II miejsce Oliwia Lekka, SP Babice i Martyna Jaszyk, SP Babice
IV miejsce: Karol Pękalski, SP Babice

W kategorii klas IV - VI SP:
I miejsce: Aleksandra Szewczyk, SP Babice 
II miejsce: Ilona Minorowicz, SP

III miejsce: Oliwia Wolska, SP Krzywcza i Amelia Pawlik, SP Babice 
IV miejsce: Kacper Rubin, SP Babice 
W kategorii klas VII - VIII SP i III gimnazjum:
I miejsce: Wiktor Kaszycki, SP Babice 
II miejsce: Oliwia Żukowiec, SP Babice 
III miejsce: Emilia Bury, SP Babice.


16 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Podróżnikiem, który opowiadał o swojej wyprawie do Tanzanii. Fotorelacja


15 października  społeczność  szkolna  wraz  z zaproszonymi gośćmi świętowała Dzień Edukacji Narodowej.

O godz.11.00 rozpoczęła się akademia. Na początku pani dyrektor M. Chruścicka przywitała  zebranych: wójta gminy Krzywcza W. Pawłowskiego, panią dyrektor E. Walus, nauczycielki D. Sosa, E. Pękalską, M. Zaleską, A. Niżnik, W. Skubisz, wszystkich uczniów, rodziców oraz pracujących nauczycieli i pracowników obsługi. Podziękowała  za pracę oraz zaangażowanie. Następnie głos zabrał  wójt W. Pawłowski, który  docenił pracę wszystkich pedagogów i życzył coraz większych sukcesów.

W programie muzyczno – słownym wystąpił chór szkolny „Pelikano” pod kierownictwem pani A. Król, który wykonał kanon oraz pieśni związane z pracą nauczyciela.  Klasa V przedstawiła sytuację uczniów i nauczycieli, którzy nawzajem się wspierają, rozumieją  i doceniają. Podziękowania i życzenia na ręce pani dyrektor złożyła przewodnicząca Rady Rodziców pani R. Bury Wspólne odśpiewanie „ Sto  lat” zakończyło część oficjalną.

Akademię przygotowały panie A. Król i B. Haszczyn. Fotorelacja  Film

Zredagowała B. Haszczyn


12 października 2018r. odbył się Szkolny Etap Konkursu z Matematyki organizowany przez Kuratora Oświaty. Wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy VII M. Grzech, K. Jurkiewicz, M. Kopiec, N. Kasprowicz i 4 uczniów z klasy VIII M. Banaś, K. Gąsiorowski, W. Kaszycki, K. Szpiech. 

Zredagowała S. Nowosielcka


10 października 2018 r. Karol Gąsiorowski wziął udział w Szkolnym Etapie Konkursu z Języka Angielskiego. Konkurs jest organizowany przez Kuratora Oświaty


8 października 2018 r. Karol Gąsiorowski i Wiktor Kaszycki wzięli udział w Szkolnym Etapie Konkursu z Fizyki, który jest organizowany przez Kuratora Oświaty.


9 października 2018 r. uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Przemyśla Podczas tego radosnego dnia obejrzeli spektakl "Afryka Kazika" oraz wzięli udzial w specjalnie przygotowanych zajęciach w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia odbyły się z podziałem na dwie grupy wiekowe Oddział przedszkolny i klasa I oraz klasa II z klasą III . Podczas zajęć dla klasy II i III uczniowie poznali pojęcie BIBLIOTERAPII oraz wykonali własnoręcznie zakładki do książek w kształcie królika. Każdy z uczniów został "przebadany" pod kątem bycia molem książkowym i dostał specjalnie wypisaną receptę. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bohaterów literackich oraz miały okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat terapii książką. Czas upłyną w miłej atmosferze o wiele za szybko  Fotorelacja

Zredagowała Zofia Piwowar


5 X 2018 r. klasa III i I włączyła się do akcji Sprzątania Świata.


5 X 2018 r. odbył się Konkurs z języka polskiego organizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W etapie szkolnym wzięło udział 9 uczniów z klas V, VI, VII i VIII.


4 X 2018 r. odbył się Konkurs z Chemii organizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W etapie szkolnym wzięli udział Emilia Bury i Wiktor Kaszycki.


.1 października 2018 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Uczniowie otrzymali jednorazowe rękawiczki oraz zestaw worków na śmieci. Pod opieką wychowawcy zbierali śmieci w najbliższej okolicy i segregowali je zgodnie z kolorami worków. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Zredagowała S. Nowosielecka


28 września 2018 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyłączyli się do obchodów VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który jak co roku odbywa się w ostatni piątek września. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość tabliczki mnożenia.  „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów. Ci, którzy zdali egzamin otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W tym dniu lekcje matematyki miały odmienny charakter. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia rozwiązując wiele łamigłówek, krzyżówek i innych zagadek. Egzaminatorami w tym dniu byli: Martyna Kopiec, Norbert Kasprowicz, Oliwia Żukiwiec. Koordynatorem była p. S. Nowosielecka.  Fotogaleria


 27 września dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece w Babicach. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z biblioteką, opowiedziała o swojej pracy, o książkach, jak są poukładane, jak należy się z nimi obchodzić. Następnie dzieci zapoznały się z japońskim teatrem papierowym - KAMISHIBAI i wysłuchały opowiadania KUMIKO YAMAMOTO pt. "Szukając Marudka". Po zabawie w Kąciku malucha dzieci zachęcone do czytelnictwa w radosnych nastrojach wróciły do szkoły. Wychowawca wraz z przedszkolakami składa podziękowanie p. Marzenie Seńczyszyn za zorganizowanie zajęć. .Fotogaleria

Zredagowała M.Draganik                        

 


26 września 2018 r. odbyły się w Rzeszowie Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne, w których bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. Eryk Piekarz zajął VI miejsce w rzucie dyskiem z bardzo dobrym rezultatem 29,04 m poprawiając o prawie 7 m swój rekord życiowy. Również bardzo dobry rezultat w biegu na 100 m uzyskał Krystian Cebularz 13,27 s ustanawiając nowy rekord szkoły. W zawodach startowali również Marek Banaś w pchnięciu kulą który uzyskał rezultat 6,54 i Miłosz Ślimak w biegu na 300 m (45,17 s.), którzy uzyskali nieco gorsze wyniki niż tydzień temu w Przemyślu na zawodach powiatowych. Należy podkreślić, że nasi uczniowie rywalizowali z uczniami z klas III Gimnazjum. Zawody poprzedziła uroczystość inaguracji Roku Sportowego, w którym brała udział Pami Kurator Małgorzata Rauch. Uczniów do zawodów przygotował  i sprawował opiekę podczas zawodów P. Haszczyn.  Fotogaleria Film


25 września 2018 r. w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne, w których naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V Marlena (bieg na 600m) i Oliwia (rzut p. palantową) Szpiech. Nasze uczennice zaprezentowały się dobrze rywalizując ze starszymi uczennicami. Dzieci do zawodów przygotowała i sprawował opiekę podczas wyjazdu P. Haszczyn. Fotogaleria


W bieżącym roku szkolnym kontynuowane są zajęcia z tańca w stylu hip-hop.


Zajęcia projektowe z przedmiotów przyrodniczych w plenerze.


21 września 2018r. klasa VIII wraz z wychowawcą p. S. Nowosielecką udała się do kina Helios na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa." Po seansie uczniowie udali się na pizzę. Fotogaleria


18 września 2018 r. odbyły się w Przemyślu Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce, w których naszą dobrze szkołę reprezentowali uczniowie klasy V. Oliwia Szpiech zajęła I miejsce w rzucie piłeczką palantową wynikiem 27,5 m, Marlena Szpiech wygrała bieg na 600 m czasem 2,23,25, a Dominika Gąsiorowska zajęła II miejsce. Filip Tomaszewski był IV w rzucie piłeczką palantową wynikiem 31,5 m. Ponadto Marlena (czas 9,87 s) i Dominika (czas 9,55 s) sprawdziły swoje umiejętności w biegu na 60 m. Uczniów do zawodów przygotował i sprawował opiekę P. Haszczyn. Fotogaleria Film


17 września 2018 r. odbyły się w Przemyślu Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Lekkoatletyce. I miejsca zdobyli Eryk Piekarz - rzut dyskiem, Cebularz Krystian - bieg na 100 m. Marek Banaś - pchnięcie kulą, Miłosz Ślimak - bieg na 300 m. II miejsce zdobył Dawid Krawiec w biegu na 100 m.  Uczniów do zawodów przygotował i sprawował opiekę P. Haszczyn. Fotogaleria


14 września 2018 r. pan Marek Undziakiewicz z Komisariatu Policji w Dubiecku przypomniał uczniom o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg publicznych w drodze do szkoły oraz innych zasadach bezpieczeństwa w rożnych sytuacjach. Fotogaleria


13 września 2018 r. odbyło się szkolenie nauczycieli w zakresie nauczanie dzieci dyslektycznych w ramach programu Szkoły Marzeń.

Szkoła Podstawowa w  Babicach włączyła się w akcję narodowego czytania powieści Stefana Żeromskiego „ Przedwiośnie”. 11 września nauczycielki: Z.Piwowar, M. Pawłowska oraz B. Haszczyn odczytały fragmenty tego utworu na apelu szkolnym. Wzruszającą oprawę muzyczną zapewniła pani A. Król i chór szkolny „Pelikano” wykonując pieśni patriotyczne. Poprzez czytelnictwo wzmacnia się narodowa tożsamość i propagowane jest bogactwo literatury polskiej. Pamiętamy o 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wiemy, że trzeba ją cenić, chronić i umacniać.  Fotorelacja

Zredagowała B. Haszczyn.


10 września 2018 r. odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie z rodzicami. W programie było spotkanie z p. Ewą Pękalską koordynatorką Projektu Edukacyjnego organizowanego w szkole. Wybrano również zakład ubezpieczający dzieci. Pani dyrektor Małgorzata Chruścicka poinformowała o wakacyjnych remontach w szkole i przedstawiała Kalendarz Roku Szkolnego. Następnie odbyło się spotkanie z wychowawcami klas. Fotorelacja

 

 

3 września 2018 r. dobyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 poprzedzona mszą święta w kościele parafialnym, którą odprawił ks. proboszcz Marek Rybka. W sali gimnastycznej naszej szkoły przy obecności sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy. Następnie p. dyrektor Małgorzata Chruścicka przywitał uczniów, rodziców nauczycieli i życzyła owocnego roku szkolnego. Chwilą milczenia i piosenką w wykonaniu chóru Pelicano pod dyrekcja p. Alicji Król uczciliśmy ofiary II wojny światowej. W uroczystości brał udział p.wójt Gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, który życzył uczniom, aby rozwijali swoje uzdolniania i pasje. Pani dyrektor przedstawiła grono pedagogiczne i wręczyła wychowawcom dzienniki. Na koniec padała tradycyjna formuła: rok szkolny 2018/2019 uważam za otwarty i  uczniowie udali się na krótkie spotkanie z wychowawcami. Fotorelacja


 W okresie wakacyjnym w szkole wykonano następujące prace: zaadaptowano pomieszczenia za salą gimnastyczną na szatnię wf i magazyn sprzętu sportowego, natomiast dotychczasową szatnię wf i magazyn na sprzęt sportowy zaadaptowano na szatnię na obuwie i okrycia wierzchnie dla wszystkich klas. Odmalowane zostały sale nr 2 i 5, biblioteka oraz hol na I piętrze. Odnowiono podłogi w salach nr 1 i 2. Zaadoptowano pomieszczenie sklepiku na gabinet pielęgniarki szkolnej. Zakupione zostały ławki i krzesełka do klas I, II i IV. Wymienione zostały siedziska na ławeczkach przy boisku szkolnym oraz na placu zabaw. W klasach nr 5 i 9 zamontowano monitory multimedialne z dostępem do internetu w ramach projektu „Aktywna tablica”.