Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego
w Babicach: Babice 27, 37-754 Babice tel.(16) 6711204

 

Witamy na stronie

Szkoły Podstawowej w Babicach 

 

OGŁOSZENIA

 Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. KLIKNIJ

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W związku z pandemią COVID-19 w naszym kraju oraz stosownie do wytycznych MEN, MZ oraz GIS w bieżącym roku szkolnym nie będzie w naszej szkole  uroczystego zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

Msza Święta dziękczynna będzie odprawiana  26 czerwca 2020 roku o godzinie 800.

Uczniowie odbierający świadectwa, muszą dostosować się do poniższego harmonogramu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie wchodząc do sali dezynfekują ręce, mają założone  maseczki i odbierają świadectwa również w maseczkach. Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin dla poszczególnych klas, przedział czasowy uwzględnia niezbędny czas na przeprowadzenie dezynfekcji. Świadectwa będą wydawane w sali sportowej - uczniowie wchodzą wejściem głównym do sali.

Nie ma obowiązku odbioru świadectw szkolnych w tym dniu!

W przypadku nieodebrania świadectwa w wyżej wymienionym terminie istnieje możliwość jego odbioru w terminie późniejszym po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie  z wychowawcą.

Dyrektor Szkoły

 

Odbiór świadectw - 26 czerwca 2020 roku zgodnie z opracowanym harmonogramem.

 

KLASA

GODZINA

MIEJSCE

 

0

900

Sala gimnastyczna

I

930

II

1000

III

1030

IV

1100

V

1130

VI

1200

VII

1230

VIII

1300

 

Zwrot podręczników i wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej

 19.06. (piątek), 22.06.(poniedziałek) - godzina:

 930 – klasa II

1000 – klasa III

1030 – klasa VII

1100 – klasa VI

1130 – klasa V

1200 – klasa IV

Proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Osoby wchodzące na teren szkoły muszą mieć założone maseczki, dezynfekują ręce oraz zachowują dystans minimum 1,5 m   

 

12 czerwca 2020 zajęć z nauczania zdalnego nie ma.

Harmonogram konsultacji od 1 czerwca 2020 KLIKNIJ

Od 25 maja do szkoły wracają uczniowie klasy I,"0",dzieci Bajkowego Oddziału Przedszkolnego oraz wszyscy uczniowie klasy VIII - konsultacje z języka polskiego,języka angielskiego i matematyki.
Informacja dotyczącą dowozu od 25 maja 2020r.
Połanki godzina 7. 20, Skopów Podlas Góra 7.40, Buczacz Góra 7.45, przyjazd pod szkołę 7.50.
Odwóz 12.10. Dzieci i młodzież w busie muszą mieć maseczki oraz siadają pojedynczo.

Informacja dla rodzica/opiekuna prawnego 

Rodzicu,

 • Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia. 
 • Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ustpodczas drogi do i z placówki. 
 • Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych. 
 • Nie posyłaj dziecka do przedszkola/szkoły, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza. 
 • Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkolaniepotrzebnych przedmiotów czy zabawek. 
 • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie. 
 • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

 

Zasady przeprowadzenia i harmonogram egzaminów w 2020 r. KLIKNIJ

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół odnośnie konsultacji w szkole od 25 maja 2020 r. KLIKNIJ

Wytyczne w sprawie przeprowadzenia Egzaminu Ósmoklasisty KLIKNIJ

POWRÓT UCZNIÓW KLAS I – III DO SZKÓŁ KLIKNIJ

Informacja rodziców o chęci konsultacji swojego dziecka w kl. 0-III i przedszkolu KLIKNIJ

Informacja rodziców o rezygnacji z konsultacji swojego dziecka kl. 0-III i przedszkolu KLIKNIJ

Wytyczne w sprawie powrotu do zajęć dzieci z oddziały przedszkolnego KLIKNIJ


Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021   

Minister Edukacji Narodowej ogłosił, że szkoła i przedszkola są zamknięte do 24 maja 2020 r. Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca 2020 r.

Informujemy, że zdalne nauczanie ze wszystkich przedmiotów, jest przedłożone do 26 kwietnia 2020. KLIKNIJ

Komunikaty dla nauczycieli, rodziców i uczniów w sprawie kształcenia zdalnego KLIKNIJ

ZDALNE NAUCZANIE PORADNIK DLA NAUCZYCIELA, RODZICA, UCZNIA - KLIKNIJ


Instrukcja rozpoczęcia pracy na platformie epodreczniki.pl, poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje dla ucznia KLIKNIJWszystkie informacje są również zamieszczone na platformie epodreczniki.pl w zakładce ”Filmy instruktażowe i instrukcje” .

Od dnia 26 marca 2020 r. zgodnie z rozrządzeniem Ministra Edukacji Narodowej nauczanie jest prowadzone zdalnie według planu lekcji dla poszczególnych klas, na każdy dzień z wyjątkiem wychowania fizycznego, który jest realizowany codziennie z wyjątkiem czwartków. Materiał na daną jednostkę lekcyjną jest przygotowany przez nauczycieli w poniższym linku i na portalu epodręczniki.pl. 

 

Każdy uczeń pracuje w danym dniu według planu lekcji na dany dzień i po okresie kwarantanny będzie z tego rozliczany. W czasie wolnym należy korzystać z innych materiałów umieszczanych na naszym FB Kliknij. Materiały do nauki będą codziennie aktualizowane. Dlatego w dni robocze należy codziennie sprawdzać linki ze swoich przedmiotów przypadających w danym dniu. Dobra wiadomość w weekendy macie wole. Zdrówka i powodzenia.


Materiały rekomendowane porzez Ministerstwo Edukacji Narodowej

DOSTĘP DO ZDALNYCH LEKCJI 

 Starsze ogłoszenia


AKTUALNOŚCI  

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Śladami historii ekonomii społecznej" był to cykl zajęć edukacyjnych online realizowany w ramach projektu "Nawigator II- program rozwoju ekonomii społecznej"

W ramach projektu uczniowie poznali historię ekonomii społecznej poprzez:
-warsztaty online na epodrecznik.pl
-ćwiczenia na LearningApps.org
-test na kahoot.it
 
Uczniowie biorący udział w projekcie: Norbert Kasprowicz, Wiktor Osiadły, Martyna Kopiec, Martyna Węgrzyn, Paulina Raba, Aneta Dec, Dominika Gąsiorowska, Julia Jurkiewicz, Oliwia Wiśniowska, Wiktoria Pękalska.
 
Zredagował Mateusz Chruścicki
 

26 czerwca 2020 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020 poprzedzona Mszą Św. dziękczynną. Uczniowie w wyznaczonych godzinach odbierali świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za wzorową postawę. Trudny rok szkolny naznaczony pandemią za nami. Dziękujemy rodzicom za współpracę w zdalnym nauczaniu. Wszystkim życzymy udanych i zdrowych wakacji. Fotorelacja


Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach rocznik 2005  ZDJĘCIA  FILM

 


25 czerwca 2020 w Świetlicy w Babicach odbyła się uroczystość Pożegnania klasy VIII.

Nasze gratulacje Ósmoklasiści !

Na zakończenie Waszej edukacji składamy życzenia, abyście potrafili cieszyć się sukcesami, umieli wyciągać wnioski z porażek.

Życzymy Wam szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.

Pamiętajcie: Każdego dnia możecie zrobić coś, aby zbliżyć się do swojego marzenia lub możesz nie robić niczego.

W każdym przypadku sam podejmujesz decyzję. Powodzenia !


Jak już informowaliśmy uczennica naszej szkoły – Oliwia Wiśniowska zajęła III miejsce na etapie dekanalnym w Wojewódzkim Konkursie Biblijnym i zakwalifikowała się do Etapu Finałowego. Ze względu na pandemię jury wszystkim zakwalifikowanym przyznało tytuł finalisty. Serdeczne gratulacje dla Oliwii i ks. Rafała Kapuścińskiego.


23 czerwca 2020 r. uczniowie klasy I przygotowali akademię z okazji Dnia Ojca. FILM


18 czerwca 2020 r. jest ostatnim dniem Egzaminów Klasy Ósmej. Uczniowie pisali egzamin z języka angielskiego i po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławach. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników i powodzenia w dalszym życiu.


Uczniowie naszej szkoły brali udział w Wirtualnym Wojewódzkim Biegu Przełajowym „Sportowy wyścig po zdrowie” organizowanym przez SZS w Rzeszowie. Uczniowie mieli do przebiegnięcia 5 km i zarejestrować wynik biegu na aplikacji w telefonie lub zegarku oraz odesłać zdjęcie wyniku na adres SZS w Rzeszowie. Już samo pokonanie biegiem 5 km było bardzo dużym wyzwaniem, ale cieszą również wyniki i zajęte miejsca. W kategorii dziewczęta rocznik 2008 i młodsze III miejsce zajęła Amelia Pawlik, IV Aneta Dec, a VII Karolina Misiołek. W kategorii dziewczęta 2005-2006 II miejsce zajęła Justyna Czepiel, a III miejsce w kategorii chłopcy rocznik 2008 i młodsi zajął Wiktor Osiadły. Uczniowie otrzymają również nagrody: koszulki sportowe lub zestaw gadżetów. Serdeczne gratulacje.


17 czerwca 2020 r. uczniowie naszej szkoły pisali Egzamin Ósmoklasisty z matematyki. Życzymy im, jak najlepszych wyników. Fotorelacja


16 czerwca 2020 r. rozpoczęła się sesja egzaminacyjna klasy VIII. Przez trzy dni uczniowie poddawani są zewnętrznemu egzaminowi, który sprawdzi ich wiedzę nabytą przez osiem lat nauki w Szkole Podstawowej. Dziś uczniowie piszą egzamin z języka polskiego. Życzymy im jak najlepszych wyników. Fotorelacja


Miło mi poinformować, że uczennice klasy VI Oliwia Wiśniowska zajęła II, a Amelia Pawlik III miejsce w Wojewódzkim Konkursie pt. "Sport w wyobraźni ucznia". Pracę na konkurs wysłał również Filip Tomaszewski. Konkurs był organizowany przez Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Prace zostały wykonane w ramach nauczania zdalnego z wychowania fizycznego. W konkursie fotograficznym dla dorosłych III miejsce zajął opiekun uczniów P.Haszczyn. Wręczenie nagród nastąpi we wrześniu podczas Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół. Serdeczne gratulacje. WYNIKI


Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wirtualnym Wojewódzkim Biegu Przełajowym „Sportowy wyścig po zdrowie” organizowanym przez SZS w Rzeszowie. Uczniowie mają do przebiegnięcia 5 km i zarejstrować wynik biegu na aplikacji w telefonie lub zegarku, następnie uczniowie robią zdjęcie wyniku i przesyłają na adres SZS w Rzeszowie. 17 VI będą ogłoszone wyniki biegu w poszczególnych kategoriach wiekowych. Bieg można przeprowadzać w dniach 6-16 czerwca 2020 r. Fotorelacja


Kontynuując udział naszej szkoły w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom uczniowie z klasy I i klasy "O" 2. czerwca wysłuchali opowiadania E. Szelburg-Zarembiny pt. "Kurka Złotopiórka i Kogutek Szałaputek" oraz utworu "Zabawy myszek" w wykonaniu polonistki z naszej szkoły pani Barbary Haszczyn. Dzieci czynnie uczestniczyły w prezentacji utworów poprzez powtarzanie niektórych kwestii oraz ilustrowanie ruchem, gestem czytanych treści. Następnego dnia - 3. czerwca druga polonistka z naszej szkoły pani Anna Majda zabrała dzieci w świat Doktora Dolittle. O wielkiej uwadze i zainteresowaniu słuchaczy świadczyły celne odpowiedzi na pytania dotyczące treści utworu H. Loftinga "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Fotorelacja

Zredagowała M.Draganik


1 czerwca Dzień Dziecka w naszej szkole.


Od 1 czerwca 2020 Szkoła Podstawowa w Babicach bierze udział w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który w tym roku poświęcony jest tematyce o zwierzętach. Dzisiaj klasy „O” oraz pierwszoklasiści słuchali i oglądali panią Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart, która czytała dzieciom opowiadania i wiersze o zwierzętach. Akcję prowadzi na terenie szkoły dyrektor oraz wychowawczyni klasy I - M. Chruścicka. Fotorelacja

 

 


„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

 

 

Drodzy Uczniowie, Kochane Dzieci!!

Dziś Wasze święto – Dzień Dziecka.

Pozwólcie, że w imieniu wszystkich Pracowników złożę Wam życzenia: 

 Życzę, abyście jak najczęściej doświadczali, prawdziwej radości. Życzę również zdrowia, które jest tak bardzo ważne w życiu każdego człowieka – i tego małego, i większego, aż po najstarszych.    Bądźcie szczęśliwi, miejcie marzenia i spełniajcie je. Niech codzienność, zarówno ta szkolna, jak i rodzinna, nie zaskakuje Was przykrościami, lecz samymi radościami, bo mówi się, że człowiek szczęśliwy, to człowiek uśmiechnięty, a Wasze szczęście jest dla nas, dorosłych, bardzo ważne.

Szczęśliwego Dnia Dziecka

dyrektor szkoły

Małgorzata Chruścicka

 


Harmonogram konsultacji od 1 czerwca 2020 KLIKNIJ


Klasa I powróciła do nauki w szkole i z okazji Dnia Matki przygotowała krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni M.Chruścickiej KLIKNIJ


Galerię Portret mamy wykonali uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni H. Noworolskiej KLIKNIJ


Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Że wskazujesz mi drogę w mroku.
Za to, że dni moje tęcza malujesz
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.

Życzenia uczniów KLIKNIJ


 Galeria on-line Klasy III. Prace plastyczne uczniów klasy III pt. Jan Paweł II. Wychowawczyni Halina Noworolska Fotogaleria


18 V 2020 uczniowie naszej szkoły dla uczczenia 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w ramach lekcji wych.fiz. wykonali marszobieg do Krzyża papieskiego. Dziękuję za zdjęcia tym osobom, które wykonały zadanie.


Pamiętamy - 100 rocznica urodziń św.Jana Pawła II. https://www.facebook.com/watch/?v=336419213828487


 PRACA ZDALNA KLASA III. Wybrane prace plastyczno-techniczne uczniów klasy III. Wychowawczyni Halina Noworolska KLIKNIJ


Informacja UG w Krzywczy
12 maja 20202 r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny pn. "WIOSNA W GMINIE KRZYWCZA", który po raz pierwszy przeprowadzony był on-line.Wszystkim, którzy zdecydowali się wykonać i nadesłać prace na konkurs bardzo dziękujemy i jednocześnie serdecznie gratulujemy.

Komisja w składzie:

Marzena Seńczyszyn,

Joanna Daraż,

Robert Sobol,

postanowiła tym razem nie przyznawać miejsc lecz wyróżnić kilka prac.

Wyróżnienie w kat. Klas I-III otrzymują:

W kategorii klas IV- VIII wyróżnienie otrzymują:

Aneta Dec -kl. VI SP Babice,

Oliwia Wiśniowska - kl. VI SP Babice,

Amelia Pawlik -kl. VI SP Babice,

Klaudia Minorowicz- kl. IV SP Babice.

Serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane wszystkim uczestnikom w najbliższych dniach.


Dla wychowawców - potwierdzenie odbycia spotkania on-line  z Rodzicami w dniu 11.05.2020r. Arkusz spotkania KLIKNIJ


Uczeń klasy II, Maciej Osiadły, namalował krajobraz za oknem ciepłymi barwami. Dziękuję za ubogacenie  galerii. Czekamy na prace innych drugoklasistów. Fotogaleria

B. Haszczyn

 

W tym trudnym dla wszystkich czasie uczennica klasy II, Oliwia Wojtowicz, wykonuje piękne prace zgodnie z instrukcją nauczyciela – Barbary Haszczyn, udostępnioną na stronie naszej szkoły w Babicach. Jestem dumna z wykonanych prac, a uczennicy gratuluję staranności i obowiązkowości. Fotogaleria

 


Serwis edukacyjny dyktanda.pl zaprasza na pierwszą edycję konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się już 24 kwietnia, będzie trwał do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. W puli nagród czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne.

Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). W drugiej z kolei, uczestnicy stoczą rywalizacje w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej punktów zdobędzie, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu.

Codziennie od 25 kwietnia do wygrania będą na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody.

Dołącz do zabawy i naucz się ortografii z przyjemnością!


Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
oraz wesołego "Alleluja".


Od dnia 26 marca 2020 r. zgodnie z rozrządzeniem Ministra Edukacji Narodowej nauczanie jest prowadzone zdalnie według planu lekcji dla poszczególnych klas, na każdy dzień z wyjątkiem wychowania fizycznego, który jest realizowany codziennie z wyjątkiem czwartków. Materiał na daną jednostkę lekcyjną jest przygotowany w  menu Zdalne nauczanie KLIKNIJ i pod ogłoszeniami na stronie głównej szkoły.
 

W dniach 30, 31 marca i 1 kwietnia 2020 r. uczniowie klasy ósmej pisali Egzaminy Próbne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Dziękujemy rodzicom i uczniom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminów w formie internetowej, w których brało udział 100% uczniów. Serdecznie dziękujemy.

 
Informacja o próbnym Egzamienie dla klasy VIII. KLIKNIJ

 
Nauczyciel chemii utworzył grupę dla kl.VII na classroom.google.com. Uczniowie proszeni są o zalogowanie się przez swojego maila.Kod: ndmzn2i.

Fizyka - Dorota Kaszycka - materiały do samodzielnej - Kliknij

 
 
25 marca 2020 - materiały do samodzielnej pracy logopedia Zofia Piwowar - KLIKNIJ

25 marca 2020 Klasa VIII. Materiał powtórkowy dzień 8. Plik jest w formacie PDF, jeśli się nie otwiera to należy zainstalować program Adobe Acrobat Reader https://get.adobe.com/pl/reader/. Jeśli masz drukarkę, to wydrukuj tekst i pisz odpowiedzi, jeżeli nie, pisz odpowiedzi na kartce. Poinformujcie swoich kolegów z VIII klasy. Kto będzie pisał, daje lajka - możliwa dodatkowa ocena po przedstawieniu efektów powtórki - arkusze z odpowiedziami lub na kartce. Odpowiedzi będą po godz. 15 na stronie https://www.cke.gov.pl/…/mater…/zestawy-zadan-powtorkowych/…
Test na dziś Kliknij

Od 25 marca obowiązkowe zajęcia zdalne z wf. http://www.spbabice.edu.pl/zdalne-nauczanie/wychowanie-fizyczne.html


24 marca 2020 materiał powtórkowy dla kl. VIII dzień 7. Sprawdzicie rozwiązania. KLIKNIJ

W celu realizacji nauczania zdalneg z wychowania fizycznego zostały utworzone grupy na facebooku dla klasy VIII, VII i częściowo VI dla uczniów, którzy ukończyli 13 lat.. Proszę zapisywać się do grupy. Osoby, które nie mają Facebooka będą musiały kontaktować się przez maila. W takim przypadku proszę wysłać adresy maili na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny 512263943. Z poważeniem Piotr Haszczyn

Klasa VIII Adres grupy

https://www.facebook.com/groups/1652160144924570/?source=unknown

klasa VII Adres grupy

https://www.facebook.com/groups/527481201286121/

Klasa VI Adres grupy

https://www.facebook.com/groups/2720431954737213/

TYLKO DLA OSÓB, KTÓRE UKOŃCZYŁY 13 LAT i mogą korzystać z Facebooka. Proszę zapisywać się do grupy. Osoby, które nie ukończyły 13 lat będą musiały kontaktować się przez maila. W takim przypadku proszę wysłać adresy maili na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny 512263943.

Klasa IV, V, VI

W celu realizacji nauczania zdalnego dla uczniów z klas IV, V, VI z wychowania fizycznego. Proszę rodziców lub uczniów o przysłanie adresów maili do informacji zwrotnych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny 512263943. Wszelkie materiały do realizacji będą umieszczane pod tym linkiem.


24 marca 2020 Klasa VIII. Materiał powtórkowy dzień 7. Plik jest w formacie PDF, jeśli się nie otwiera to należy zainstalować program Adobe Acrobat Reader https://get.adobe.com/pl/reader/. Jeśli masz drukarkę, to wydrukuj tekst i pisz odpowiedzi, jeżeli nie, pisz odpowiedzi na kartce. Poinformujcie swoich kolegów z VIII klasy. Kto będzie pisał, daje lajka - możliwa dodatkowa ocena po przedstawieniu efektów powtórki - arkusze z odpowiedziami lub na kartce. Odpowiedzi będą po godz. 15 na stronie https://www.cke.gov.pl/…/mater…/zestawy-zadan-powtorkowych/…
Test na dziś:
Plik dźwiękowy j.angielski

24 marca 2020 - materiały do samodzielnej pracy Doradztwo zawodowe kl.VII - KLIKNIJ


23 marca 2020 Materiał powtórkowy dla kl. VIII dzień 6. Sprawdzicie rozwiązania. KLIKNIJ


23 marca 2020 Klasa VIII. Materiał powtórkowy dzień 6. Plik jest w formacie PDF, jeśli się nie otwiera to należy zainstalować program Adobe Acrobat Reader https://get.adobe.com/pl/reader/. Jeśli masz drukarkę, to wydrukuj tekst i pisz odpowiedzi, jeżeli nie, pisz odpowiedzi na kartce. Poinformujcie swoich kolegów z VIII klasy. Kto będzie pisał, daje lajka - możliwa dodatkowa ocena po przedstawieniu efektów powtórki - arkusze z odpowiedziami lub na kartce. Odpowiedzi będą po godz. 15 na stronie https://www.cke.gov.pl/…/mater…/zestawy-zadan-powtorkowych/…
Test na dziś:
https://www.cke.gov.pl/…/Powtor…/20200323%20SP_Dzien%206.pdf


Uczniowie, którzy potrzebują skorzystać z pomocy pedagogicznej lub rodzice potrzebujący porady mogą kontaktować się ze mną drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 788692765 zachęcam do kontaktu w tym trudnym dla wszystkich czasie. Pedagog szkolny Zofia Piwowar


20 marca 2020 r. materiał powtórkowy dla kl. VIII dzień 5. Sprawdzicie rozwiązania KLIKNIJ


20 marca 2020 Klasa VIII. Materiał powtórkowy dzień 5. Plik jest w formacie PDF, jeśli się nie otwiera to należy zainstalować program Adobe Acrobat Reader https://get.adobe.com/pl/reader/. Jeśli masz drukarkę, to wydrukuj tekst i pisz odpowiedzi, jeżeli nie, pisz odpowiedzi na kartce. Poinformujcie swoich kolegów z VIII klasy. Kto będzie pisał, daje lajka - możliwa dodatkowa ocena po przedstawieniu efektów powtórki - arkusze z odpowiedziami lub na kartce. Odpowiedzi będą po godz. 15 na stronie KLIKNIJ
Test na dziś:KLIKNIJ Plik dźwiękowy z j. angielskiego KLIKNIJ
 

Materiał powtórkowy dla kl. VIII dzień 4. Sprawdzicie rozwiązania KLIKNIJ


Materiały do samodzielnej pracy język angielski - KLIKNIJ


Materiały do samodzielnej pracy przyroda, biologia, geografia - Marta Jasińska KLIKNIJ 


19 marca 2020 Klasa VIII. Materiał powtórkowy dzień 4. Plik jest w formacie PDF, jeśli się nie otwiera to należy zainstalować program Adobe Acrobat Reader https://get.adobe.com/pl/reader/. Jeśli masz drukarkę, to wydrukuj tekst i pisz odpowiedzi, jeżeli nie, pisz odpowiedzi na kartce. Poinformujcie swoich kolegów z VIII klasy. Kto będzie pisał, daje lajka - możliwa dodatkowa ocena po przedstawieniu efektów powtórki - arkusze z odpowiedziami lub na kartce. Odpowiedzi będą po godz. 15 na stronie KLIKNIJ
Test na dziś: Kliknij

 Materiał powtórkowy dla kl. VIII dzień 3. Sprawdzicie rozwiązania Kliknij


18 marca 2020 Klasa VIII. Materiał powtórkowy dzień 3. Plik jest w formacie PDF, jeśli się nie otwiera to należy zainstalować program Adobe Acrobat Reader https://get.adobe.com/pl/reader/. Jeśli masz drukarkę, to wydrukuj tekst i pisz odpowiedzi, jeżeli nie, pisz odpowiedzi na kartce. Poinformujcie swoich kolegów z VIII klasy. Kto będzie pisał, daje lajka - możliwa dodatkowa ocena po przedstawieniu efektów powtórki - arkusze z odpowiedziami lub na kartce. Odpowiedzi będą po godz. 15 na stronie https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/?fbclid=IwAR3waaRq5zlWWkLg3VBRaoA_uL05Q98pWs3PR2_YBo-6PoMyWRLEF0jBxSM
Test na dziś:
Plik dźwiękowy z j. angielskiego

 Materiały do samodzielnej pracy klasa III - Halina Noworolska. Kliknij


Nauczanie zdalne informatyka Agata Prokopska. Kliknij
 

Nauczyciel chemii utworzył grupę dla kl.VIII na classroom.google.com. Uczniowie proszeni są o zalogowanie się przez swojego maila.Kod: 5rnlvdc.
Sign in - Google Accounts

Klasa 0 zadania p.Marznena Draganik. Kliknij


Materiały do samodzielnej nauki z języka niemieckiego kl. VII przygotowane przez p. Barbarę Haszczyn. Kliknij


Materiał powtórkowy dla kl. VIII dzień 2. Sprawdzicie rozwiązania https://www.cke.gov.pl/…/Po…/20200317%20SP_Dzien%202_ODP.pdf


Materiały do samodzielnej nauki z katechezy przygotowane przez ks. Rafała Kapuścińskiego. Menu Katecheza - Kwarantanna Kliknij


Na stronie szkoły założona jest grupa z fizyki dla klasy 7 i 8 i tam na bieżąco będą podawane tematy, notatki i zadania. Dorota Kaszycka


Zadania z chemii dla kl. VII do zrobienia w zeszycie , przygotowane przez p. Renatę Zaleską. Kliknij


Materiały do samodzielnej nauki z matematyki i techniki przygotowane przez p. Sabinę Nowosielecką - Kliknij


Materiały przygotowane przez p. Annę Majdę z języka polskiego i plastyki dla klas IV, V, VII KLIKNIJ


Klasa VIII Materiał powtórkowy dzień 2. Plik jest w formacie PDF, jeśli się nie otwiera to należy zainstalować program Adobe Acrobat Reader https://get.adobe.com/pl/reader/. Jeśli masz drukarkę, to wydrukuj tekst i pisz odpowiedzi, jeżeli nie, pisz odpowiedzi na kartce. Poinformujcie swoich kolegów z VIII klasy. Kto będzie pisał, daje lajka - możliwa dodatkowa ocena po przedstawieniu efektów powtórki - arkusze z odpowiedziami lub na kartce. Odpowiedzi będą po godz. 15 na stronie https://www.cke.gov.pl/…/materi…/zestawy-zadan-powtorkowych/
Test na dziś: https://www.cke.gov.pl/…/Powtor…/20200317%20SP_Dzien%202.pdf


Kochani uczniowie !. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało lekcje dla was do samodzielnej nauki tzw. ZDALNE LEKCJE. Wystarczy wybrać klasę i mamy możliwość nauki - w klasach I - III kręgu tematycznego, w klasach IV - VIII wybranego przedmiotu. Liczymy na waszą odpowiedzialność. Powodzenia. https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje?fbclid=IwAR3vXtGcDDGZ9fvsbQ_dFhWnQ0yYTR2-SV3Xl-cmOt2jlU8wMcRxkV3G01Q 


16 maraca 2020 r. - Uwaga klasa VIII - Materiał powtórkowy dzień 1. Plik jest w formacie PDF, jeśli się nie otwiera to należy zainstalować program Adobe Acrobat Reader https://get.adobe.com/pl/reader/. Jeśli masz drukarkę, to wydrukuj tekst i pisz odpowiedzi, jeżeli nie, masz pisz odpowiedzi na kartce. Poinformujcie swoich kolegów z VIII klasy. Kto będzie pisał, daje lajka - możliwa dodatkowa ocena po przedstawieniu efektów powtórki - arkusze z odpowiedziami lub na kartce. Odpowiedzi będą po godz. 15 na stronie https://www.cke.gov.pl/…/materi…/zestawy-zadan-powtorkowych/
Test na dziś i powodzenia: https://www.cke.gov.pl/…/Powtor…/20200316%20SP_Dzien%201.pdf


Od jutra VIII klasa rozpoczyna samodzielne przygotowania do egzaminu. Prosimy uczniów i rodziców o poważne potraktowanie tematu. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy od jutra, 16 marca 2020 na stronę https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty 


Szanowni rodzice i uczniowie. Prosimy, aby czas zawieszenia zajęć nie był czasem straconym. Zachęcamy do poświęcenia tego czasu na oglądanie ciekawych programów edukacyjnych. Na TVP ABC i TVP Kultura będą emitowane programy edukacyjne, ekranizacje lektur, dzięki czemu można uzupełniać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania. Można również rozwijać swoje zainteresowania korzystając z internetu, czytać ciekawe książki, lektury, powtarzać materiał z poszczególnych przedmiotów, przygotowywać się do konkursów. Prosimy o zachowanie zasad kwarantanny i trzymajcie się zdrowo.


9 marca 2020 r. w Babickim Dworze odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej eliminacje gminne. Konkurs zorganizował Zarząd Gminny OSP, Zarząd Powiatowy OSP i Urząd Gminy w Krzywczy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dh Mieczysław Klimko, dh Grzegorz Bembenek przy współpracy p. Agaty Wiśniowskiej. W młodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Oliwia Wiśniowska, a II Paulina Plecień, które będą reprezentować naszą gminę na konkursie powiatowym. W starszej najwyższą IV lokatę zajął Michał Grzech. W konkursie naszą szkołę reprezentowały jeszcze: Amelia Pawlik, Martyna Kopiec i Julia Jurkiewicz. Serdeczne gratulacje. Uczniów przygotował i sprawował opiekę podczas konkursu Piotr Haszczyn. Fotorelacja 5 marca 2020 r. w Nienadowej odbył się Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar dyrektora ZS w Nienadowej. Nasi uczniowie w składzie Bandyk Radosław, Bosak Jakub, Ciołek Kacper, Durys Patryk, Grzech Michał, Kasprowicz Norbert, Rabczak Łukasz, Żukoweic Jakub zajęli II miejsce i otrzymali srebrne medale. Uczniowie naszej szkoły wygrali z SP Bachórzec 2:0 i przegrali z SP Nienadowa 2:1. Serdeczne gratulacje. Uczniów przygotował i sprawował opiekę nad uczniami P. Haszczyn. Fotorelacja Film

4 marca 2020 r. wręczono nagrody w klasowym konkursie czytelniczym w klasie III: I miejsce J. Brzoza, II miejsce J. Martyn, A. Buś, M. Rubin, III miejsce G. Plecień, udział J. Buś, A. Bosak. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Organizatorem konkursu była p. S. Nowosielecka. Zaprezentowano również uczniów, którzy brali udział w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej.

Z przyjemnością ogłaszamy, że spora grupa, bo 11 uczniów naszej szkoły chętnie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Multitest. Uczniowie przystąpili do konkursu z języka angielskiego, który został przeprowadzony w szkole w dniu 23 października 2019r. Mamy jednak więcej powodów do radości! Julia Sikora z klasy V została laureatką zajmując X miejsce w Polsce na 1262 uczestników, natomiast wyróżnienie zdobył Jakub Szewczyk z klasy V zajmując XI miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy od organizatora konkursu, czyli Centrum Edukacji Szkolnej, a od opiekuna – Małgorzaty Pawłowskiej- drobne upominki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zredagowała Małgorzata Pawłowska


4 marca 2020 r. społeczność szkolna uczciła patrona szkoły Podstawowej w Babicach - Juliusza Słowackiego poprzez organizację Dnia Patrona Szkoły. Uroczystą akademię rozpoczęto odśpiewaniem szkolnego hymnu „ Śpiewajmy razem…”, którego autorką jest śp. polonistka W. Pilch, a melodię ułożyła nauczycielka A. Król. Konferansjerzy krótko przypomnieli biografię poety, a chór szkolny Pelikano odśpiewał hymn napisany przez J. Słowackiego Bogarodzico, Dziewico!. Następnie uczniowie klasy VI odegrali pierwszy akt dramatu Balladyna, recytując wiernie słowa każdej postaci stworzonej przez wieszcza. W drugiej części rozdane zostały dyplomy uczestnictwa w szkolnym konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego oraz przekazany Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły na ręce zwycięskiej drużyny z klasy VIII. Nauczyciele P. Haszczyn, S. Nowosielecka, M. Pawłowska rozdali dyplomy oraz upominki uczniom, którzy wzięli udział w innych konkursach i osiągnęli wysokie wyniki. Program uroczystości przygotowała B. Haszczyn przy współpracy A. Król.  Fotorelacja Film

Zredagowała B. Haszczyn

 

W tradycję naszej szkoły wpisał się organizowany od trzech lat Konkurs Biblijny skierowany do uczniów dekanatu Dubiecko. Konkurs przygotowywany jest przy współpracy z parafią św. Trójcy w Babicach. Etap szkolny organizowany jest w macierzystych szkołach i on wyłania przedstawicieli na etap dekanalny, który w tym roku odbył się 3 marca. Uczestnicy konkursu zgłębiali fragmenty Ewangelii wg. św. Mateusza. Do etapu dekanalnego przystąpiło 30 uczniów.

Uczennica naszej szkoły – Oliwia Wiśniowska zajęła III  miejsce i zakwalifikowała się do Etapu Finałowego, który odbędzie się w maju w Przemyślu.

 Wspaniałej wiedzy uczestnikom konkursu gratulowali oraz nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli wójt gminy p. Wacław Pawłowski, ks. dziekan Ryszard Panek i  dyrektor SP w Babicach p. Małgorzata Chruścicka.

Zredagował ks. Rafał Kapuściński


4 marca 2020 r. pielęgniarka szkolna p. Katarzyna Pyra przeprowadziła we wszystkich klasach pogadanki na temat higieny i techniki mycia rąk.

 


3 marca 2020 r. w sali sportowej w Krzywczy odbył się turniej siatkarki w kategoriach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach rywalizacji SZS. W młodszej kategorii wiekowej Oliwia i Marlena Szpiech, Zofia Grzegorzak, Dominika Gąsiorowska, Oliwia Staszkiewicz, Aleksandra Szewczyk, Karolina Misiołek i Klaudia Ciołek zajęły I miejsce pokonując uczennice z SP Krzywcza i SP Reczpol 2:1. W kategorii starszej zarówno dziewczyny, jak i chłopcy zajęli II miejsca. Dziewczyny z kl. VI awansowały na zawody powiatowe. Serdeczne gratulacje. Uczniów przygotował i pełnił opiekę podczas zawodów Piotr Haszczyn. Fotorelacja Film


2 marca 2020 r. w naszej szkole z okazji święta „ Żołnierzy Wyklętych” chór „Pelicano” dał koncert pieśni żołnierskich: Hej chłopcy, Serce w plecaku, Dziś do Ciebie przyjść nie mogę, Wojenko, wojenko, Rozszumiały się wierzby płaczące, Pierwsza kadrowa. Przewodnicząca chóru ucz. klasy VIII Martyna Kopiec wygłosiła krótki referat o „Żołnierzach Wyklętych”. Młodzież szkolna minutą ciszy uczciła pamięć bohaterskich żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny.

Zredagowała Alicja Król


26 lutego 2020 r. odbył się „Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego”. Uczestniczyły w nim trzyosobowe grupy z klas IV – VIII. Drużyny rywalizowały o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły, który zostanie wręczony w czasie akademii w Dniu Patrona, która odbędzie się w środę 4 marca 2020 r. Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka B. Haszczyn.

Zredagowała B.Haszczyn

 


20 lutego w Przemyślu odbyła się X Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach, poświęcona pamięci św. Jana Pawła II. Brały w niej udział uczennice z klasy VII: Justyna Czepiel, Martyna Węgrzyn oraz Ilona Minorowicz, która zajęła wysokie VIII miejsce.
Wspaniałej wiedzy uczestnikom gratulowali oraz nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli przedstawiciele Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Szczególne gratulacje dla laureatek z naszej szkoły!

Zredagował ks. Rafał Kapuściński


18 lutego 2020 r. odbył się powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar dyrektora ZS im. A Fredry w Nienadowej, gdzie nasze uczennice zajęły II miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Kopiec Martyna, Przepaśniak Gabriela, Bandyk Anna, Raba Paulina, Jurkiewicz Kinga, Jurkiewicz Julia, Gamracy Paula, Sikorska Weronika, Minorowicz Ilona. Turniej wygrały uczennice z Bachórca, III miejsce SP Bircza, IV SP Nienadowa. Serdeczne gratulacje. Uczennice do zawodów przygotował Piotr Haszczyn.

Zredagował p. Haszczyn


W dniu 14 lutego 6 latki ze szkoły złożyły wizytę przedszkolakom z Bajkowego Przedszkola. Okazją do spotkania był Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek i Tygrys zaprosili dzieci do wysłuchania opowiadania o urodzinach Maleństwa, po czym przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące przygód Kubusia Puchatka. Następnym wyzwaniem było przejście Stumilowego Lasu. Wszyscy musieli się nieźle nagimnastykować, aby wraz z Tygrysem pokonać napotkane na drodze przeszkody. Po wyczerpującej wyprawie dzieci posiliły się przysmakiem Kubusia. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie, rozdanie pamiątkowych dyplomów i wesołe zabawy z młodszymi kolegami. Fotogaleria

Zredagowała Z. Piwowar


Walentynki to święto miłości wypadające 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od Świętego Walentego, który żył na przełomie II i III wieku. Był rzymskim kapłanem, który oddał życie za miłość. Legenda głosi, że ówczesny cesarz Klaudiusz II wprowadził zakaz udzielania ślubów młodym mężczyznom. Święty Walenty złamał zakaz i potajemnie praktykował udzielanie ślubów. W konsekwencji trafił do więzienia. Tam zakochał się w niewidomej córce stróża więziennego. Ponoć dziewczyna pod wpływem miłości odzyskała wzrok. Kiedy cesarz dowiedział się o tym skazał Świętego  Walentego na karę śmierci poprzez ścięcie głowy. Egzekucję wykonano 14 lutego. Od tej pory Św. Walenty stał się patronem zakochanych. W średniowieczu uważano go również za patrona osób chorych psychicznie. Wierzono, że postać Św. Walentego chroni przed chorobami zwłaszcza umysłowymi, nerwowymi i epilepsją.

Znany na całym świecie Święty Walenty jest czczony także w Polsce. Kult Świętego Walentego najszybciej upowszechnił się na terenach południowo- wschodniej Polski, gdzie obrany został patronem Przemyśla i archidiecezji przemyskiej. Do Polski wraz z kultem Świętego Walentego trafiły również obchody walentynkowe, którym towarzyszą różne tradycje i zwyczaje wręczania  podarunków walentynkowych.

Uczniowie naszej szkoły również dołączyli się do tradycji walentynkowej. W tym dniu królował kolor czerwony w strojach uczniów. Wyrazem uczuć były walentynkowe pocztówki gdzie można było wyrazić uczucia do najbliższej osoby oraz wręczyć słodki podarunek poprzez pocztę walentynkową. Akcję walentynkową przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem M. Jasińską.

Walentynki niewątpliwie skłaniają do uwalniania dobrych emocji zachęcają do okazywania uczuć, oswajają i ułatwiają takie inicjatywy dlatego dziś w naszej szkole Kupidyn krążył ze strzałą Amora  i miał ręce pełne poczty walentynkowej…. Fotorelacja

Zredagowała M.Jasińska


12 lutego 2019 r. higienistka szkolna p. Katarzyna Pyra przeprowadziła pogadankę na temat higieny w okresie dojrzewania.


8 lutego 2020 r. na Sali Sportowej w Krzywczy odbył się tradycyjny turniej w piłce nożnej halowej Ferie Cup. W grupie klas IV-VI naszą szkolę reprezentował zespół w składzie: Jakub Buś, Kacper Goleniowski, Krystian Małachowski, Jakub Leśniak z klasy IV i Filip Tomaszewski, który mimo przeziębienia znakomicie spisywał się w bramce. Nasza młoda drużyna zajęła V miejsce na siedem startujących wygrywając z SP Ruszelczyce 3:0 i SP Reczpol II 2:1. 4 gole dla naszego zespoły zdobył Kacper Goleniowski.
W kategorii klas VII-VIII nasza drużyna wystąpiła w składzie: Jakub i Patryk Durysowie, Radosław Bandyk, Kacper Ciołek, Norbert Kasprowicz. Nasi chłopcy wygrali turniej pokonując SP Ruszelczyce po remisie 2:2 i 3:2 w karnych. Gole dla naszej drużyny zdobył Patryk Durys, a w karnych świetnie bronił Radosław Bandyk. Uczniowie Brali udział w turnieju pod opieka Piotr Haszczyna. Wielkie gratulacje. Fotorelacja Film
Zredagował Piotr Haszczyn
 
 

7 lutego 2020r. uczniowie kl. III wraz z wychowawcą odwiedzili Publiczną Bibliotekę w Babicach. Dzieci uczestniczyły w interesującej lekcji bibliotecznej, która została przygotowana przez panią Marzenę Senczyszyn. Uczniowie wysłuchali ciekawego fragmentu książki Grzegorza Kasdepke pt. ,,Detektyw Pozytywka’’. Dowiedzieli się jaką pracę wykonywał główny bohater oraz jakie rozwiązywał zagadki. Lekcja miała na celu rozbudzenie wyobraźni, ciekawości, a przede wszystkim zachęcenie uczniów kl. III do czytania książek o różnorodnej tematyce.

Zredagowała H. Noworolska

 

W styczniu uczniowie kl. VII wykonali modele atomów, różnymi technikami, w ramach projektu edukacyjnego z chemii.


W poniedziałek 3 lutego 2020 w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbyło się spotkanie Babć i Dziadków z przedszkolakami oraz społecznością szkolną. Słowa powitania do zebranych skierowała pani dyrektor M. Chruścicka, podkreślając ważną rolę wszystkich osób starszych w rodzinie i ich pozytywny wpływ na wychowanie wnuków. Następnie program artystyczny przedstawiły dzieci najmłodsze pod opieką pań przedszkolanek – wiersze, śpiew i taniec. Młodzież z klas IV –VIII zaprezentowała szeroki wachlarz talentów, prezentując: taniec ludowy („Krakowiak” – kl. IV), scenkę teatralną („Królowa Lodu” – kl.V), taniec nowoczesny ( choreografia piosenki „Big fun”- kl. VI), recytacje i życzenia ( kl. VII), skecz, słowa powitania i pożegnania ( kl. VIII). Ozdobą całości był występ chóru szkolnego „Pelikano” pod kierunkiem nauczycielki A. Król, który wykonał trzy pieśni tematycznie związane z obchodzonym świętem oraz dwie pieśni ludowe do wspólnego śpiewania. Spotkanie uświetnił swą obecnością Wójt Gminy Krzywcza pan W. Pawłowski, który dołączył ciepłe słowa dla zgromadzonych babć i dziadków oraz życzenia zdrowia, cierpliwości i wytrwałości. Rodzice zatroszczyli się o słodki poczęstunek, napoje, kawę i herbatę. W miłej atmosferze odśpiewano wspólnie „ Sto lat”, a następnie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki i drobne upominki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możliwe było tak liczne i udane spotkanie, które z pewnością sprawiło radość przybyłym babciom i dziadkom. Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie dokładnie za rok! Fotorelacja Film

Zredagowała B. Haszczyn


30 stycznia 2019 r. uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą p. H. Noworolską odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Uczniowie wysłuchali dwóch baśni Andersena, po czym chętnie odpowiadali na pytania. Następnie odbył się klasowy konkurs czytelniczy ze znajomości baśni Andersena. Lekcja miała na celu kształtowanie umiejętności uważnego słuchania, rozbudzania potrzeby czytania, rozwijania wyobraźni, zachęcanie do czytania. Lekcję przeprowadziła p. S. Nowosielecka.

Zredagowała S. Nowosielecka


29 stycznia 2020 r. zabawa karnawałowa klas IV-VIII. Fotorelacja


29 stycznia 2020 r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Fotorelacja


10 stycznia 2020 r. pan Marek Undziekiewicz z Posterunku Policji w Dubiecku przestrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami podczas Ferii Zimowych.


Okres Bożego Narodzenia to czas kiedy chcemy być razem, wśród krewnych i przyjaciół. Dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia. Wśród obyczajów szczególnie cenne jest kolędowanie, bo chyba nie ma nic cenniejszego niż wspólny śpiew. Wspólne kolędowanie umacnia więzi społeczne, niesie wszędzie uśmiech, życzliwość, szacunek dla rodziców, nauczycieli i sąsiadów. „Hej kolęda, kolęda” pod tym hasłem dnia 10 stycznia 2020 r odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie całej społeczności szkolnej. Organizatorem tego spotkania był Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pani Marta Jasińska. Pod dyrekcją pani Alicji Król uczniowie zaśpiewali następujące kolędy: „Bóg  się  rodzi”, „Wśród  nocnej  ciszy”, „Dzisiaj  w  Betlejem”, „Do  szopy  hej  pasterze”, „W  żłobie  leży”, „Pójdźmy  wszyscy  do  stajenki”, „Lulajże  Jezuniu”, „Przybieżeli  do  Betlejem”, „Mędrcy  świata”, „Gore  gwiazda”. W dalszej części naszego wspólnego kolędowania uczniowie z klas V, VI i VIII wykonali kolędy na instrumentach: Bartosz  Kurasz  na  flecie  kolędę  „Lulajże  Jezuniu”, Jakub  Bosak  na  trąbce  kolędę  „Do  szopy  hej  pasterze”, Filip  Tomaszewski  na  keyboardzie  zaprezentował  kolędę  „Lulajże Jezuniu”, Paulina  Raba,  Martyna  Kopiec,  Gabriela  Przepaśniak,  Kinga  Jurkiewicz,  na  fletach  wykonały  kolędę „Gdy  śliczna  Panna”.  Następnie  do  wspólnych  popisów  kolędniczych  dołączyły  dzieci  z  „zerówki” i  kl. I  pod  kierunkiem Dyr. pani  Małgorzaty  Chruścickiej i pani  Marzeny  Draganik. Uczniowie  wykonali: „Świeć  gwiazdeczko”, „Był  pastuszek bosy”. Na  koniec  wspólnego  kolędowania  wszyscy  uczniowie  wraz  z  nauczycielami  odśpiewali  pastorałkę:  „Przylecieli  prześliczni  Anieli”. .Fotorelacja

Opracowała: Marta  Jasińska


Dnia 9 stycznia odbyła się XIX edycja ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".Gospodarzem tegorocznego etapu parkowego (powiatowego) była Gmina Krzywcza, którego koordynatorem z ramienia gminy była pani Agata Wiśniowska.Do konkursu zakwalifikowało się z terenu Pogórza Przemysko-Dynowskiego 6 szkół, z których wzięło udział 4 szkoły.Gminę Krzywcza reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Babicach.Poprzez dwa etapy konkursu (szkolny i gminny) została wyłoniona czteroosobowa drużyna w składzie: Dec Aneta,Wiśniowska Oliwia , Minorowicz Ilona i Kopiec Martyna, która w Dworze Babickim zmagała się z testem składającym się z 25 pytań zawierającym pytania zarówno z zakresu ogólnej wiedzy przyrodniczej jak i pytań dotyczących flory i fauny Parków Krajobrazowych.Po sprawdzeniu testów nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu.Pani przewodnicząca jury Małgorzata Tarczyńska - Góra ogłosiła, że laureatem XIX edycji z terenu Parku Przemysko - Dynowskiego została Szkoła Podstawowa z Babic.Tym samym uczennice przechodzą do następnego etapu konkursu wojewódzkiego. Organizatorem konkursu był Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, a współorganizatorem tego etapu Urząd Gminy Krzywcza. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczniów przygotowała Marta Jasińska. Fotorelacja

Zredagowała M. Jasińska

 


8 stycznia dzieci z "0" i z I klasy naszej szkoły wraz z opiekunami złożyły wizytę Pensjonariuszom Domu Pogodnej Starości w Dynowie. Celem spotkania było przedstawienie programu artystycznego "Jasełka Bożonarodzeniowe". Historia narodzin Dzieciątka i liczne kolędy w wykonaniu chóru szkolnego Pelicano pod dyr. pani Alicji Król wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój. Na wyjątkową atmosferę wpłynęły też piękne stroje występujących dzieci oraz bogata scenografia. O tym, jak wielkie wrażenie wywarł występ naszych uczniów, świadczyć mogą gromkie brawa oraz łzy w oczach widzów. Fotorelacja

Zredagowała Zofia Piwowar

 


 Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 

Upominek świąteczny 

 


19 grudnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji Świat Bożego Narodzenia. Fotorelacja Film


19 grudnia 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego gdzie następujący uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody: w kategorii klas VI - VIII
I miejsce: J. Jurkiewicz i K. Jurkiewicz
II miejsce: M. Kopiec, Ł. Rabczak, K. Jurkiewicz
III miejsce: A. Szewczyk, K. Misiołek
dyplom za udział W. Pękalska,
w kategorii klas IV - V
I miejsce: J. Kopko
II miejsce: K. Minorowicz, P. Łysik
III miejsce: M. Gierula.
Organizatorem konkursu była p. S. Nowosielecka.  Fotorelacja


16 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie odbyło się Miedzyszkolne Dyktando Ortograficzne. W sumie w konkursie wystartowało 18 uczniów ze szkół w Bachowie, Reczpolu i Babicach. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Julia Jurkiewicz, Oliwia Wiśniowska, Aneta Dec i Wiktor Osiadły.  Uczestnicy pisali dyktando , które przygotował organizator. Był to fragment lektury „Ania z Zielonego Wzgórza”. Poziom napisanych prac był wysoki. Jury po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło troje zwycięzców. Uczeń naszej szkoły, Wiktor Osiadły zajął III miejsce. Gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów. 

 Zredagowała Anna Majda

 


W wielu miejscach naszej szkoły pojawiły się ozdoby świąteczne: choinki, gwiazdki, bałwanki, szopki to znać, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Naszym szkolnym zwyczajem w dniu dzisiejszym w prawie wszystkich klasach odbyły się Wigilie klasowe. Przy pięknie ozdobionych stołach i świątecznych potrawach uczniowie, nauczyciele i rodzice łamiąc się białym opłatkiem składali sobie życzenia świąteczne. Dziękujemy rodzicom za zaangażowania i przygotowanie smakowitych potraw wigilijnych. Klasa I starodawnym zwyczajem udała się z kolędą i życzeniami do innych klas. Fotorelacja


Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, czas ubierania choinki, czas świątecznych wypieków. W ramach tych przygotowań w środę 11 grudnia 2019r. uczniowie klasy I i IV wspólnie z wychowawcami zajęli  się pieczeniem ciasteczek. Z  wielką radością ugniatali i  wałkowali ciasto według przygotowanych wcześniej  przepisów, wycinali foremkami różne  kształty związane z motywami bożonarodzeniowymi oraz dekorowali wypieki  kolorowymi lukrami i posypkami.  Ileż było zabawy! Pieczenie pierniczków wprawiło wszystkich w radosny, świąteczny nastrój, a w całej szkole roznosił się wspaniały korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne. Upieczone pierniki  czekają na Wigilię klasową, oraz stanowią wspaniałą dekorację choinek . Nie obyło się jednak bez zjedzenia choćby jednego ciasteczka, gdyż wspaniałe pierniczki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich. Pragnąc pochwalić się pysznymi owocami naszej pracy zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Fotorelacja

Zredagowała Małgorzata Chruścicka

 


5 grudnia 2019 roku w Babicach został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Kolęd i pastorałek pn. „Hej kolędo, kolędo …”. Organizatorem tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Krzywcza – p. Wacław Pawłowski, Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywczy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Krasiczynie pełniąca funkcję biblioteki powiatowej. W konkursie uczestniczyło ponad 50 uczniów z klas I – VIII szkół podstawowych w Olszanach, Reczpolu, Krzywczy, Babicach, Dubiecku i Bachowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto osoby nagrodzone otrzymały dodatkowe upominki. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Krzywcza – p. Wacław Pawłowski, Wójt Gminy Krasiczyn – p. Tadeusz Bobek oraz naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu – p. Piotr Worosz. Uczniowie naszej szkoły również zaleźli się wśród osób wyróżnionych W kategorii II: uczniowie klas IV – VI SP: miejsce II Aleksandra Szewczyk. W kategorii III uczniowie klas VII – VIII SP II miejsce: Gabriela Przepaśniak, kl.VIII, III miejsce: Paulina Raba, kl. VIII. Fotorelacja

Zredagowała Z. Piwowar


Informujemy, że 23.10.2019r. w naszej szkole miał miejsce Ogólnopolski Konkurs z Języka angielskiego "Multitest" organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. Każdy uczeń z kl.IV-VIII miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności. Wyniki konkursu są następujące: Julia Sikora – uczennica klasy V zajęła 10 miejsce, ( ogólnie osób biorących udział w tym przedziale wiekowym było 1262) i zdobyła dyplom laureata Jakub Szewczyk – uczeń klasy V zajął 11 miejsce i zdobył dyplom wyróżnienia DYPLOMY UZNANIA ZDOBYLI: Manuela Gierula - uczennica kl.V zajęła 30 miejsce na 1262 osoby przystępujące do konkursu Julia Kopko –uczennica kl.V zajęła 41 miejsce na 1262 osoby przystępujące do konkursu Emilia Kaszycka – uczennica kl.IV zajęła 31 miejsce na 415 osób przystępujących do konkursu Aneta Dec – uczennica kl.VI zajęła 29 miejsce na 1406 osób przystępujących do konkursu Oliwia Wiśniowska – uczennica kl. VI zajęła 33 miejsce na 1406 osób przystępujących do konkursu Wiktoria Pękalska – uczennica kl. VI zajęła 49 miejsce na 1406 osób przystępujących do konkursu Norbert Kasprowicz – uczeń kl. VIII zajął miejsce 32 na 1436 osób przystępujących do konkursu Martyna Kopiec – uczennica kl. VIII zajęła 37 miejsce na 1436 osób przystępujących do konkursu Kinga Jurkiewicz – zajęła 53 miejsce na 1436 osób przystępujących do konkursu Julii i Jakubowi serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs przeprowadziła i przygotowała uczniów Małgorzata Pawłowska


Tradycyjnie 6 grudnia odwiedził nasza szkołę Św. Mikołaj i obdarował prezentami grzeczne dzieci. Fotorelacja


5 grudnia 2019 r. w Birczy odbył się tradycyjny 22 Turniej Mikołajkowy w piłce nożnej halowej tym razem w obsadzie międzypowiatowej. Wystąpiła w nim nasza drużyna w składzie: Bartosz Kurasz, Jakub Buś, Marcel Cempura, Patryk Czuba, Julia Fik, Kacper Goleniowski, Jakub Leśniak i Krystian Sikorski. W grach grupowych nasi chłopcy wygrali z SP Olszanica 3:1 i SP Leszczawa 2:0. W meczu o finał po remisie 2:2 z SP Karsiczyn wygraliśmy w rzutach karnych 1:0 po dwóch świetnych paradach Bartosza. W meczu o pierwsze miejsce ulegliśmy nieznaczeni SP Dubiecko 2:1, nasi rywale strzelili zwycięską bramkę na minutę przed końcem meczu. Drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze i należą im się gorące gratulacje, a szczególnie Patrykowi Czubie, który strzelił 6 bramek. Pozostałe 3 zdobył Marcel Cempura. Uczniów prowadził Piotr Haszczyn, który składa serdecznie podziękowanie p. Piotrowi Busiowi za pomoc w dowozie uczniów. Jesteśmy z Was dumni. Fotorelacja Film

Zredagował P. Haszczyn

 


Corocznie w naszej szkole organizowany jest konkurs biblijny. Tegoroczny Konkurs z Ewangelii według św. Mateusza nosił nazwę " Eucharystia daje życie". Uczniowie podjęli wezwanie przygotowania się do tego konkursu. Na etapie szkolnym, który odbył się 3.12.2019r wzięło udział 19 uczniów. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy biblijnej oraz życia i działalności Jezusa. Do II etapu – dekanalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Oliwia Wiśniowska kl. VI, Amelia Pawlik kl. VI i Bartosz Kurasz kl. V.

Zredagował ks. R. Kapuściński


3 grudnia 2019 r. spotkanie z Saperami 22 batalionu. Prelekcja z zakres zagrożenia niewypałami. Fotorelacja Film


2 grudnia uczniowie kl.V i kilkoro z VI wraz z opiekunami -p.Alicją Król i p. Małgorzatą Pawłowską wybrali się do kina Helios w Przemyślu na film pt. "Był. sobie pies 2". Niezwykła opowieść o tym jak ważne może być zwierzę dla człowieka i jak wiele radości przynosi gdy okażemy mu odrobinę serca. Film ten wzruszył każdego, ale i pomógł docenić i zrozumieć wartość przyjaźni i miłości względem nie tylko drugiego człowieka, ale i zwierząt. Po filmie, dzieci miały trochę czasu dla siebie i spędziły go spacerując po galerii. Wszyscy dobrze się bawili i zadowoleni wrócili do domu.

Zredagowała M.Pawłowska


W niedzielę 1 grudnia 38 rodzin uczniów i nauczycieli z naszej szkoły zmobilizowało się i wzięło udział w największym na Podkarpaciu 3. Biegu Mikołajkowym. Była to akcja charytatywna, w której młodzież wzięła udział z inicjatywy szkolnego wolontariatu przy dużym wsparciu pani dyrektor. Bieg był zwieńczeniem listopadowej akcji "słodkich kiermaszy" organizowanych przez uczniów klas 0-III. Dochód ze sprzedaży ciasteczek dzieci przeznaczyły na cel biegu. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że był to dzień wolny od zajęć szkolnych, a pomimo to nasi uczniowie potrafili zaangażować w akcję wielu członków swoich rodzin, przez co bieg nabrał charakteru wielopokoleniowego. Warto wspomnieć, że frekwencja wyniosła 1001 biegaczy, z czego 126 osób to członkowie naszej społeczności. Organizatorom biegu dziękujemy za miłą i gorąca atmosferę, a wszystkim uczestnikom, szczególnie rodzicom za zaangażowanie w akcję. Fotorelacja  Film

Zofia Piwowar i Marzena Draganik


29 listopada 2019 r. odbył się konkurs czytelniczy, w którym wzięli udział uczniowie klas od IV do VIII.  Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do czytania, pogłębianie ich ciekawości czytelniczej, popularyzowanie literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,  uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Organizatorem konkursu była p. S. Nowosielecka.

Zredagowała S. Nowosielecka


Andrzejki to taki dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności i zanurzyć się w sferze wróżb i przepowiedni. Z tej okazji 27 listopada 2019r. w godzinach od 17.00 do 21.00  odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV- VIII. W dniu imprezy sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Świeciły lasery, migotały światełka, błyskały disco kule. Nie zabrakło też kolorowych balonów i bibuły. Wspaniała muzyka  sprawiała, że nogi same rwały się do tańca, a znajome słowa hitów podśpiewywał chyba każdy. Uczniowie wspólnie  bawili się w tradycyjnym  kółku, były tańce indywidualne, jak również świetne choreografie w parach, no i oczywiście pociąg. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana w klasowych wróżbach przyszłość była tematem wesołych dyskusji. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa. W organizacji imprezy jak zwykle pomagali  rodzice, którzy przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek, za co serdecznie im dziękujemy. W tak miłej atmosferze czas zabawy wszystkim minął w mgnieniu oka, jednak wspomnienia pozostaną na długo. Fotorelacja Film

Zredagowała Anna Majda


W dniu 27 listopada dzieci z "0", klas I-III i z Bajkowego Oddziału Przedszkolnego bawiły się na andrzejkach w naszej szkole. Uczestnicy zabawy zachęceni przez animatorkę - Panią Kropkę wykonali m. in. taniec pirata, taniec góralski, slalom z miotłą. Zgodnie z tradycją, jak to zwykle w wieczór andrzejkowy były wróżby. W czasie zabawy na dzieci czekał smaczny poczęstunek w klasach przygotowany przez rodziców. Wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Fotorelacja

Zredagowała Z. Piwowar

 

 


25 i 26 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PINGWIN z matematyki- 13 osób , chemii- 7 osób. Życzymy wszystkim powodzenia.

Zredagowała R. Zaleska


25 listopada 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się Konkurs Recytatorski dla Dzieci pt. ,,Nie obejdzie się bez misia’’. Uczniowie klasy III - Aleksandra Zaleska, Jan Buś oraz Michał Rubin - godnie reprezentowali naszą szkołę, recytując pięknie popularne wiersze o misiu. Rywalizacja była ogromna, ponieważ w konkursie brało udział ponad 90 dzieci z całego powiatu. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Dzieci do konkursu przygotowała pani H. Noworolska. Składamy serdeczne podziękowania pani Teresie Buś za zorganizowanie transportu do Przemyśla.

Zredagowała H. Noworolska


22.11.2019r.w Liceum Ogólnokształcącym Im.I.Krasickiego w Dubiecku uczniowie kl.VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z Polskim astronautą generałem Mirosławem Hermaszewskim.Wykład pod tytułem:,,Kosmiczna przygoda dla małych i dużych" zawierała nie tylko historię podbicia i poznania kosmosu przez człowieka ale wiele anegdot i dowcipów opowiadanych przez generała.
Mirosław Hermaszewski podkreślił, że bez marzeń małego chłopca o lataniu, a następnie bez wiedzy jaką musiał zdobyć nie osiągnąłby sukcesu jakim był lot w kosmos.Mottem, którym kierował się w życiu brzmiało:,,Nie dla szkoły a dla życia uczymy się".
Kolejnym prelegentem był prof.dr.hab.Władysław Góral absolwent Dubieckiego Liceum, który przybliżył nam teorię ruchu satelitów w wykładzie pod tytułem:,,Księżyc i Mars".
Trzecim punktem były pokazy różnych eksperymentów i doświadczeń obejmujących swym zakresem dziedziny fizyki i chemii.Eksperymenty zostały przeprowadzone przez naukowców z ekipy Mądry Dzieciak.
Czwartym i zarazem ostatnim punktem programu była prezentacja ,,marsjańskiego łazika" przez Zespół Legendary Rover, czyli grupę studentów z Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska urządzenie, które służy do badania wszechświata.
Myślę że,wysłuchane prelekcje, wykłady oraz liczne doświadczenia zainspirowały uczniów do zdobywania wiedzy oraz realizowania swoich marzeń.
Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: Anna Majda i Marta Jasińska. Fotorelacja
 
Zredagowała M. Jasińska

W dniu 22 listopada w naszej szkole była wielka uroczystość. Obchodziliśmy urodziny Misia Krzysia. Na urodziny przybyli zaproszeni goście. Uczniowie klas I-III i Bajkowe Przedszkolaki wraz z wychowawcami. Dzieci z oddziału przedszkolnego uświetniły uroczystość piosenką "Pac gruszka do fartuszka" i scenką pt. "Jak Kosmatek szukał mieszkania", a inni goście wykonali piosenki i wiersze. Jesienna, urodzinowa dekoracja została wykonana przy udziale wszystkich gości - piękne portrety misia zostały uprzednio wykonane przez wszystkich uczniów. Czas upłynął w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Fotorelacja

Zredagowała Z. Piwowar


21 listopada Bajkowe Przedszkolaki w towarzystwie starszych kolegów z klasy pierwszej udały się na wycieczkę do Fabryki czekolady w Rzeszowie,gdzie wzięły udział w Warsztatach czekoladowych. Sama podróż busem dla maluchów była dużą frajdą. W Fabryce czekolady na dzieciaków czekały super atrakcje. Po miłym przywtaniu dzieciaki otrzymały kolorowe fartuszki i śliczne czapeczki cukiernicze z własnym imieniem po czym udały się do czekomiarki przy której zostały zmierzone. Kolejnym punktem było odlanie przez każde z nich tabliczki czekolady i własnoręczne jej ozdobienie. Następnie dzieci udały się do specjalnej sali w której wysłuchały opowieści o historii powstania czekolady i różnych ciekawostek o niej, a także skosztowały trzech rodzajów czekolady. Ostatnim punktem Czekoladowych warsztatów było wykonanie rysunku roztopioną czekoladą. Po wykonaniu pięknych prac na dzieci czekała jescze jedna niespodzianka, a mianowicie zabawy w ukochanej przez dzieci sali zabaw. Zabawie nie było końca piłeczkowe baseny, zjeżdżalnie, piankowe labirynty, trampoliny wszytko co dzieci lubią najbardziej. W końcu jednak nadszedł czas powrotu, pracownicy fabryki podziękowali za wspólną zabawę a na koniec dzieci dostały swoje własnoręcznie wykonane tabliczki czekolady i udały się do busa, aby szczęśliwie wrócić do przedszkola gdzie czekali na nich kochani rodzice. Dziękujemy Pani Dyrektor i klasie pierwszej za wspaniałe towarzystwo i super zabawę. Fotorelacja


21 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII pisali próbny egzamin z matematyki.


UNICEF jest największą na świecie organizacją działającą na rzecz dzieci . Wszystkie jego inicjatywy mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest światowym strażnikiem Konwencji Praw Dziecka. W Polsce 20 listopada tradycyjnie obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka- święto ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie klasy V pod kierunkiem wychowawcy Małgorzaty Pawłowskiej zaprezentowali swoje znakomite zdolności teatralne i przypomnieli wszystkim, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania, przysługują takie same prawa- prawa dziecka. Dowiedzieliśmy się również, że najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak scenki przedstawiające fragmenty popularnych bajek: „ Kopciuszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Czerwony Kapturek”. W scenkach tych pojawiła się postać Rzecznika Praw Dziecka, który uświadomił widzom, że w świecie baśni też mogą być łamane prawa dziecka. Po akademii, pani dyrektor Małgorzata Chruścicka słusznie podsumowała, że każdy człowiek i ten mały i ten duży ma swoje prawa, które należy znać, ale oprócz praw – mamy także obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka naszych rodziców, Polaka i człowieka i powinniśmy o tym pamiętać każdego dnia. Fotorelacja

Zredagowała M. Pawłowska


20 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII pisali próbny egzamin z języka polskiego.


18 listopada odbyła się wycieczka uczniów klasy drugiej do Rzeszowa. Pierwszym punktem była wizyta na lotnisku w Jasionce. Następnie czas szaleństwa we Flayparku a na koniec rozkosz dla podniebienia w rzeszowskiej fabryce czekolady. Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie hojność Państwa Celiny i Tomasza Pilch. To oni byli sponsorami transportu do Rzeszowa. Z wdzięcznością możemy ich otwartość podsumować cytatem Khalil Gibrana "Istnieją ludzie, którzy dają z radością w sercu. Właśnie ta radość jest ich nagrodą". Fotorelacja

Zredagowała A. Prokopska


15 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole wywiadówka poprzedzona prelekcją kom. Witolda Bednarczyka dotycząca zagrożeń płynących z internetu i odpowiedzialności za działania niedozwolone zarówno przez uczniów jak i rodziców.


14 listopada 2019 r. został przeprowadzony I szkolny etap XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W etapie szkolnym udział wzięło 7 uczniów: Norbert Kasprowicz, Martyna Kopiec, Julia Jurkiewicz, Ilona Minorowicz, Oliwia Wiśniowska, Amelia Pawlik i Aneta Dec. Jury  w składzie: Agata Wiśniowska i Marzena Seńczyszyn z ramienia gminy oraz Marta Jasińska nauczyciel z SP Babice po sprawdzeniu testów ogłosiło wyniki. Do kolejnego, gminnego etapu zakwalifikowała się czwórka uczestników z najwyższą ilością punktów: Oliwia Wiśniowska, Aneta Dec z kl. VI i Martyna Kopiec, Norbert Kasprowicz z kl. VIII. Wszyscy uczniowie odebrali gratulacje od jury konkursu oraz pani dyrektor Małgorzaty Chrścickiej z życzeniami dalszych sukcesów.

Zredagowała M. Jasińska 


 14 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach. W trakcie występu pierwszoklasiści pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli poloneza. Swoją wzorową postawą i zaangażowaniem pokazali, że są gotowi, by stać się prawdziwymi uczniami! Odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego najmłodsi zobowiązali się rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Przyrzekli dbać o dobro klasy i szkoły, wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, kochać Ojczyznę, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy, książki oraz słodki upominek. Uczniowie w obecności wychowawcy i Rodziców zasadzili drzewko. O oprawę muzyczną zadbała pani Alicja Król, za co wychowawca klasy składa serdeczne podziękowania.
Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nauce.  Fotogaleria Film

Zredagowała Małgorzata Chruścicka


13 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z ks. misjonarzem Karolem Brysiem, który opowiadał o Afryce, Kamerunie i pracy na misjach. Fotogaleria Film


WOLONTARIAT Szkoły Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Babicach ma ogromną przyjemność poinformować WAS o udziale naszej szkoły w akcji Bieg Mikołajkowy dla Lenki.
1 grudnia 2019 r. Stowarzyszenie „Aktywny Dynów” przy współpracy z Fundacją Sport Support oraz Powerade organizuje największy Bieg Mikołajkowy na Podkarpaciu . Na wydarzeniu chcą zgromadzić 1000 osób. Trasa biegu wynosić będzie 1,7 km a wszyscy pobiegną razem w jednej grupie prowadzonej przez Policję.
Na mecie dzieci otrzymają pamiątkowe medale oraz upominki od św. Mikołaja. Głównym celem będzie zbiórka pieniędzy dla Lenki
Uczniowie Szkoły Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Babicach w miesiącu listopadzie organizowali SŁODKIE KIERMASZE z których dochód przeznaczyli dla Lenki.

Zapraszamy całe rodziny na to wyjątkowe wydarzenie.

Zredagowała Zofia Piwowar


12 listopada 2019 r. wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w szkolnym konkursie pt. Mój Najpiękniejszy Różaniec. Fotorelacja


11 listopada 2019 r. w obecności pocztów sztandarowych SP w Babicach i Bachowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej i Akcji Katolickiej w Babicach odprawiona została msza dziękczynna w intencji ojczyzny przez ks. proboszcza Marka Rybkę oraz koncelebrze ks. Rafała Kapuścińskiego. Uroczystość uświetnił swoim występem chór Gloria pod dyrekcją p. Alicji Król. Po mszy św. o godz. 12.00 w obecności sztandarów, młodzieży, dzieci i parafian został odśpiewany hymn Polski. Fotorelacja Film


Akademia z okazji Święta Niepodległości

Z tej okazji w piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej im. J.Słowackiego w Babicach odbył się uroczysty apel. O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas IV, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. 
Na zakończenie akademii chór szkolny "Pelicano"pod dyrygenturą P.Alicji Król zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych. Po apelu odbyło się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Fotorelacja Film. akcja #Szkoładohymnu
Zredagował Mateusz Chruścicki


8 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w gminnym Konkursie Poetyckim „Krzywieckie wierszowanie”, którego organizatorami byli: Gminna Biblioteka Publiczna oraz Urząd Gminy w Krzywczy. Przedmiotem konkursu było napisanie wiersza tematycznie nawiązującego do miejsc, przyrody, pamiątek, ludzi związanych z Gminą Krzywcza. Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie z klas VI i VIII pod kierunkiem polonistki B. Haszczyn. Do etapu gminnego wytypowane zostały utwory 11 uczniów. Nagrody z naszej szkoły otrzymało 8 uczniów (miejsca II i III) ex aequo z twórcami z Ruszelczyc i Krzywczy, pozostali dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe upominki.

II miejsce:

Aneta Dec (kl.VI)

Wiktoria Pękalska (kl.VI)

Jakub Bosak (kl.VI)

Dominika Gąsiorowska (kl.VI)

III miejsce:

Amelia Pawlik (kl.VI)

Karolina Misiołek (kl.VI)

Oliwia Wiśniowska (kl.VI)

Martyna Makara (kl.VI)

Celem konkursy było rozwijanie kultury języka polskiego, zdolności literackich oraz kształtowanie wiary we własne możliwości i umiejętności. Z pewnością uczniowie ze szkół w Gminie Krzywcza odkryli nowy obszar penetracji językowej jaką jest własna twórczość poetycka. Życzymy odwagi, wiary we własne siły i sukcesów w kolejnych potyczkach literackich, a organizatorom kolejnych, trafionych działań wśród młodzieży.

 Zredagowała B. Haszczyn


Z okazji Dnia Krajobrazu, którego obchodzimy 20 października odbyła się 6 listopada prelekcja edukacyjna dla uczniów naszej szkoły.Zajęcia przeprowadziła w dwóch grupach wiekowych ,,0"-III i IV-VIII pani Małgorzata Tarczyńska - Góra z Krajobrazowych Parków w Przemyślu.Na początku została zaprezentowana bardzo ciekawa prezentacja multimedialna poświęcona różnym typom krajobrazów oraz formom ich ochrony podkreślając jednocześnie jakie walory krajobrazowe w szczególności należy chronić, a zabytki, kultura i przyroda muszą być spójne.W dalszej części został zaprezentowany film poświęcony roli wody w życiu roślin i zwierząt.Na koniec zajęć pani Małgorzata Tarczyńska - Góra pozostawiła cenne wskazówki mówiąc, że każdy z nas kształtuje krajobraz i ma wpływ aby nie ulegał dewastacji, a edukacja jest najlepszą formą ochrony przyrody.Zajęcia zorganizowała M.Jasińska. Fotorelacja

Zredagowała M. Jasińska


 Uczniowie już z entuzjazmem i radością ćwiczą na plenerowej siłowni w Babicach. 


Oceanarium dla uczniów klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego. Fotorelacja


Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Babicach, pod opieką szkolnego Caritasu oraz we współpracy z sekcją wolontariatu, przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta . W ramach przedsięwzięcia wszyscy uczniowie przez miesiąc październik zbierali w szkole znicze, żeby na koniec akcji odwiedzić miejsca pamięci, porządkować groby, zapalić znicze i wspominać osoby ważne dla naszej wspólnoty. Wolontariusze wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz w Babicach oraz stary cmentarz ukraiński w Skopowie. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w akcję.

Zredagowała Z. Piwowar 


2019 r. uczniowie z klas od IV do VIII pojechali na wycieczkę do Rzeszowa. Wyjazd zorganizowany był w nawiązaniu do zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości. Pierwszym punktem wycieczki było kino Helios. Projekcję filmu poprzedziła ciekawa pogadanka przygotowana przez pracownika IPN-u. Dotyczyła ona historii powstania Legionów i ich roli w odzyskaniu niepodległości. Po prelekcji uczniowie obejrzeli film „Legiony” rekomendowany przez KO. Film połączony z prelekcją oraz z materiałami dydaktycznymi dołączonymi przez IPN pozwala uczniom lepiej zrozumieć fenomen Legionów – formacji, która w pamięci zbiorowej funkcjonuje jako symbol postawy niepokornej, odwagi, honoru, a także marzeń o niepodległości. Po filmie wszyscy uczniowie z wychowawcami udali się na obiad. Na  koniec pozostała największa atrakcja  wyjazdu, czyli FlyPark – największy park trampolin. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów i trenera korzystali z wielu atrakcji, m. in. z basenów z gąbkami, trampolin sportowych, toru ninja, wieży spider tower, tyrolki, rodeo i eliminatora. Zabawa była przednia! Humory dopisywały wszystkim, a czas przeznaczony na zabawę minął w mgnieniu oka. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd. Wycieczkę zorganizowała pani Anna Majda, a opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas pan Mateusz Chruścicki, panie Małgorzata Pawłowska, Barbara Haszczyn i Marta Jasińska. Fotorelacja        

Zredagowała A.Majda


W dniu 30 października w Bajkowym Przedszkolu odbył się najważniejszy jak dotąd dzień. Ze specjalnym udziałem Pani Dyrektor oraz w towarzystwie wspaniałych gości odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Bajkowe Przedszkolaki przedstawiły zaproszonym gościom piękny program artystyczny, cudowne wierszyki, uroczy taniec, a całość zwieńczyla ceremonia pasowania na przedszkolaka. Pani dyrektor przy pomocy wielkiego ołówka kładzionego na prawym ramieniu każdego przedszkolaka oficjalnie przyjęła dzieci do grona uczniów. Było kolorowo, wesoło i nie obyło się bez łez wzruszenia. Dziękujemy miłym gościom za przybycie na uroczystość, naszym kochanym paniom z przedszkola i rodzicom za przygotowanie występu, pięknej dekoracji oraz słodkiego poczęstunku, Pani dyrektor za uśmiech i słowa otuchy. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tak ważnego dla nas dnia.


29 października 2019 r. grupa uczniów z klas I-VIII uczestniczyła w wycieczce do teatru „ Maska” w Rzeszowie oraz bawiła się w parku trampolin. Widowisko teatralne pod tytułem „Heischiko” wywarło ogromne wrażenie zwłaszcza na młodszych dzieciach, które nie kryły łez. Następnie dwie godziny skoków we Flyparku dopełniły program. Wyjazd był możliwy dzięki realizowanemu w ubiegłym roku szkolnym programowi  wspierającemu pracę chórzystów oraz nauczycielki A. Król w naszej szkole, a koordynatorem całości była p. A. Wiśniowska. Opiekę nad uczniami sprawowały: M. Chruścicka, A. Król, B. Haszczyn. Fotorelacja

Zredagowała B. Haszczyn


24 października 2019 r. odbyły się powiatowe rozgrywki organizowane przez PZPN Tymbark Cup, w którym nasza drużyna w składzie: Julia Fik, Bartłomiej Kurasz, Marcel Cempura, Patryk Czuba, Kacper Goleniowski, Jakub Buś, Jakub Leśniak, Jakub Dąbrowski zajęła wysokie III miejsce.W fazie grupowej nasza drużyna wygrała z SP Fredropol 5:2 i Sp Łętownia 14:0. W finale ulegli SP Medyka 5:0 i SP Stubno 3:1. Bramki dla nasze drużyny zdobyli: P. Czuba - 6, po 4 gole M. Cempura, K. Goleniowski, J. Buś, 1 gola J.Fik. Drużynę przygotował i prowadził P. Haszczyn, który dziękuje p. Sylwii Czubie za pomoc w dowozie uczniów. Serdeczne gratulacje!!! Fotorelacja


23 października uczniowie naszej szkoły wzieli udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Na dzieci czekało przygotowane przez rodziców ognisko przy, którym zostały wspólnie upieczone ziemniaki i kiełbaski. Dla uczniów przygotowane zostały gry i zabawy na świeżym powietrzu. Zabawy 6 latków . Fotorelacja, a tak bawiły się podczas Święta Pieczonego Ziemniaka klasy I-VIII i oddział przedszkolny Fotorelacja


W ramach działań profilaktycznych została przeprowadzona pogadanka o bezpieczeństwie w internecie w klasach I-III.

Zredagowała Agata Prokopska


22 X 2019 r. odbyła się pogadanka na temat skutków różnych uzależnień.


Uczniowie klasy IV 18.X.2019 r. wzięli udział w obchodach Święta 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyśl. Pokazy odbyły się w Parku Zamkowym w Krasiczynie. Wojsko przygotowało wiele atrakcji dla przybyłych gości. Był sprzęt wojskowy, gry i zabawy sportowe oraz słynna grochówka w polowych warunkach. Fotorelacja

Zredagował Mateusz Chruścicki


17 października odbył się Gminny Dzień Seniora w świetlicy w Babicach. Organizatorem tego spotkania był Wójt Gminy Krzywcza - Wacław Pawłowski, który rozpoczął oficjalne uroczystości witając licznie przybyłych gości i seniorów. W ramach tego spotkania zostały zorganizowane porady eksperckie z różnych instytucji (tj.KRUS, ZUS z Przemyśla, Komisariat Policji w Dubiecku, GOPS z Krzywczy). Uroczystość tę uświetniły występy dzieci naszej szkoły. Najpierw pięknie zaśpiewały przedszkolaki, potem szkolny chór przygotowywany przez panią Alicję Król, a następnie uczniowie klasy piątej pod opieką wychowawcy - Małgorzaty Pawłowskiej, w sposób humorystyczny odegrały bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, ale najcenniejszą nagrodą, dla nich i ich opiekunów, był uśmiech na twarzach Seniorów.

Zredagowała Małgorzata Pawłowska


W dniu 17 października grupa 6 latków oraz uczniowie klas I - III wybrali się na wycieczkę do Przemyśla. Na dzieci czekało wiele atrakcji tj. seans filmowy w kinie Helios, wizyta w Radiu Fara, zwiedzanie Przemyskich podziemni oraz warsztaty plastyczne. Uczniowie obejrzeli film OYeti! A na warsztatach artystycznych wykonali własne kubki, wazony oraz zaprojektowali koszulki. Piękna pogoda pozwoliła również na spacer po rynku oraz zabawę przy fontannie. Wszystkie dzieci wracały z wycieczki uśmiechnięte i zadowolone. Fotogaleria

Zredagowała Zofia Piwowar


 "Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia" te słowa wybrzmiały dzisiaj wielokrotnie z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na uroczystości w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nauczyciele emeryci pracujący w naszej szkole oraz Wójt Gminy Krzywcza Pan Wacław Pawłowski. Pani dyrektor Małgorzata Chruścicka powitała wszystkich zgromadzonych, złożyła życzenia i podziękowała za sumienną pracę. Jako drugi głos zabrał Pan Wójt. Dołączył się do życzeń i w dowód uznania wręczył nagrodę Wójta Gminy p. dyrektor Małgorzacie Chruścickiej i p. Piotrowi Haszczynowi. Następnie szkolny chór Pelikano pod kierunkiem p. Alicji Król zaśpiewał piosenki skierowane do nauczycieli. Uroczystość zakończył występ taneczny uczennic z klasy VII i VIII i skecz o poszukiwaniach nauczycieli idealnych w którym wystąpili uczniowie kl. II i dziewczynki z kl. III.  Fotorelacja Film

Zredagowała Agata Prokopska


9 października 2019 r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu kuratoryjnego z j. angielskiego. Dwoje uczniów kl. VIII - Martyna Kopiec i Norbert Kasprowicz wykazało się dużą wiedzą i umiejętnościami obejmującymi wybrane treści programowe kształcenia ogólnego.

Zredagowała M.Pawłowska


8 października 2019 r. odbył się Szkolny Etap Konkursu z Matematyki organizowany przez Kuratora Oświaty. Wzięło w nim udział 5 uczniów z klasy VIII M. Grzech, K. Jurkiewicz, M. Kopiec, N. Kasprowicz, K. Ciołek, uczeń klasy VII Ł. Rabczak i uczennica klasy VI O. Wiśniowska. 

Zredagowała S. Nowosielecka


7 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Babicach odbył się szkolny etap konkursu z języka polskiego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Uczestniczyło w nim czworo uczniów z klasy VI i VIII. Mottem tegorocznych zmagań są słowa Pawła Sołtysa: Dom. Jest z Ciebie. Natomiast etapowi szkolnemu towarzyszył cytat z utworu Feliksa Kantyka:

I rozśpiewają się szczęściem

Obłoków jasne poddasza,

Wierzcie albo nie wierzcie:

Dom nasz to miłość nasza

Uczestnicy oprócz umiejętności polonistycznych musieli także wykazać się wiedzą dotyczącą innych, ponadprogramowych utworów – liryki, epiki, dramatu oraz dzieła malarskiego i filmowego. W sumie 10 dodatkowych pozycji literackich. Do konkursu przygotowała uczniów B. Haszczyn.

Zredagowała B. Haszczyn

 


4 października 2019r. w godzinach od 19.00 do 22.00, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa oraz bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Nasze spotkanie zainaugurowaliśmy odczytaniem fragmentu książki „Marchewiusz Wielki”. Następnie uczniowie klas siódmej i ósmej odczytali kilka wierszy Jana Brzechwy, po czym pozostali uczestnicy mieli za zadanie narysować ilustrację do wybranego wiersza. Następnie uczniowie obejrzeli film „Niania McPhee.” Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczniów do czytania, a upowszechniając czytelnictwo wśród dzieci rozwinęliśmy ich zainteresowania czytelnicze. Za sukces akcji można uznać ilość uczestników oraz niezwykle entuzjastyczną reakcję na tego rodzaju przedsięwzięcie. Opiekę nad uczniami sprawowali p. dyrektor M. Chruścicka, S. Nowosielecka, M. Chruścicki. Fotlogaleria

Zredagowała S. Nowosielecka


4 października 2019 r. uczniowie z klas IV – VIII przyłączyli się do obchodów IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów. Ci, którzy zdali egzamin otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W tym dniu lekcje matematyki miały odmienny charakter. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia rozwiązując wiele łamigłówek, krzyżówek i innych zagadek. Egzaminatorami w tym dniu byli: Martyna Kopiec, Norbert Kasprowicz. Koordynatorem była p. S. Nowosielecka. Fotogaleria

Zredagowała S. Nowosielecka


We wtorek 1 października 2019 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie kl. IV i V, a dzień później kl.I, III i VI wraz z wychowawcami udali się w teren. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren na terenach w pobliżu szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

Zredagował M. Pawłowska


W dniu 1 października 6 latki wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata. Przedszkolaki zaopatrzone w gumowe rękawiczki, worek i szerokie uśmiechy wyruszyly zbierać śmieci. Fotorelacja

Zredagowała Z. Piwowar


30 września 2019 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019. Na tę uroczystość został zaproszona nasz uczennica Amelia Pawlik, która zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Sport w wyobraźni ucznia”. Amelia za swój sukces odebrała pamiątkowy dyplom i medal oraz nagrodę rzeczową z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty p. Małgorzaty Rauch. Serdeczne gratulacje. Opiekunem tego projektu był Piotr Haszczyn.

Zredagował P. Haszczyn


27 września 2019 r. 27 uczniów z klas V, VI, VII i VIII uczestniczyło w jednodniowym wyjeździe do Kalwarii Pacławskiej i Huwnik. Na Kalwarii Pacławskiej uczniowie przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej wysłuchali krótkiej  historii o Sanktuarium, którą przedstawił  ojciec franciszkanin, a następnie udali się do miejscowości Huwniki, gdzie wzięli udział w imprezie edukacyjnej pod nazwą ,,Zlot bioróżnorodności pogranicza polsko - słowackiego".

Głównym celem projektu była popularyzacja potencjału przyrodniczego regionu i uświadamianie znaczenia ekologii i ekoturystyki dla ochrony i zachowania tego potencjału i budowanie integracji różnych grup. Drugim celem projektu było zaangażowanie, integracja nauczycieli, uczniów i mieszkańców na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowo - przyrodniczego pogranicza i zrównoważonego wykorzystania  przez mieszkańców i odwiedzających.

Wszystkich uczestników imprezy edukacyjnej przywitał wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek, następnie każda ze szkół udała się na zajęcia warsztatowe według harmonogramu.

Uczniowie naszej szkoły w Huwnikach wzięli udział w następujących zajęciach: 1.Pracownia astronomiczna. 2. Warsztaty rakietowe. 3.Heppening.  4.Pracownia bioróżnorodności. Zapylacze Wilczych Gór. 5.Ornitolog w Wilczych Górach. 6.Spotkanie z zielarzem.

Spotkanie zakończyło kilkumiesięczny międzynarodowy projekt pod nazwą „Badacze Pogranicza Wilczych Gór”, którego liderem była nauczycielka M. Jasińska. Opiekę nad uczniami w Huwnikach sprawowała także p. B. Haszczyn. Fotorelacja

Zredagowała M. Jasińska


Klasa 2 przyłączyła się do akcji "Sprzątanie Świata "

Zredagowała A.Prokopska


Dnia 25.09.2019 r. w naszej szkole miało miejsce szkolenie z udzielania pierwszej pomocy medycznej prowadzone przez pielęgniarkę szkolna P. Katarzynę Pyrę.


25 września 2019 r. na stadionie Resovii w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkoatletyce Młodzieży [VII – VIII klasa]. Zawody zostały poprzedzone Wojewódzka Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego z udziałem p. Kurator Oświaty Małgorzaty Rauch. Bardzo dobrze spisali się nasi lekkoatleci. Michał Grzech zajął VI miejsce w rzucie dyskiem wynikiem 23,87, IX miejsca zajęli Gabriela Przepaśniak w rzucie dyskiem [15.17 rekord szkoły] i Patryk Durys w rzucie oszczepem [14,60 m rekord szkoły]. Dalsze miejsce, mimo ambitnej postawy, zajął Radosław Bandyk w pchnięciu kulą [6.00 m]. Uczniów przygotował i sprawował opiekę podczas zawodów Piotr Haszczyn. Wielkie gratulacje jesteśmy z Was dumni. Fotorelacja FILM

Zredagował P. Haszczyn

 


24 września 2019 r. czworo uczniów naszej szkoły brało udział w Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce Dzieci. Oliwia Szpiech [wynik 24,5], Marcel Cempura [30,80 m] i Filip Tomaszewski [32,80 m] brali udział w rzucie piłeczką palantową, a Dominika Gąsiorowska [10,45 s] w biegu na 60 m. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę i powiat, uzyskali wyniki na miarę swoich możliwości. Uczniów przygotował i sprawował opiekę podczas wyjazdu Piotr Haszczyn. Fotorelacja Film

Zredagował P. Haszczyn

 


23 września przyszła do nas jesień. Może niektórzy tego nie zauważyli, może im umknęło, ale na pewno nie bystrym tropicielom z "0". Wyruszyli oni tego dnia wyposażeni w odpowiedni sprzęt czyli lupy na poszukiwanie zmian w przyrodzie, oznak nowej pory roku. Po wnikliwych badaniach, obserwacjach przyrody przeprowadzonych podczas spaceru byli już pewni i potwierdzili - przyszła jesień! Fotorelacja

Zredagowała Zofia Piwowar

 


18 września 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie organizacyjne z rodzicami. Po, którym pani Monika i Dominik Plecień przeszkoli rodziców z pierwszej pomocy za co serdecznie dziękujemy. Fotorelacja


Sala gimnastyczna po remoncie.


Fundacja Dziedzictwa Przyrodniczego wraz ze Stowarzyszeniem EKOSKOP oraz Fundacją Aevis n.o. realizuje mikroprojekt ,,Badacze Pogranicza Wilczych Gór", w którym bierze udział nasza szkoła.
W dniach 10 i 11 września odbyły się kolejne zajęcia w których wzięli udział nasi uczniowie z klas V i VI oraz VII i VIII. Zajęcia odbyły się w okolicy Birczy i przeprowadził je pan Piotr Klub z Fundacji Dziedzictwa Przyrodniczego starając się pokazać las jako skomplikowany ekosystem i środowisko życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Na zajęciach nie obyło się również od różnych konkursów i zabaw pogłębiających wiedzę przyrodniczą.I jak każde z naszych zajęć zakończyły się pysznymi birczańskimi lodami po, których wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły.
Opiekę nad projektem i uczniami z ramienia szkoły sprawuje M. Jasińska. I dzień . Fotorelacja, II dzień fotorelacja
Zredagowała M.Jasińska


Spotkanie z policjantem


9 września nasza szkoła włączyła się w ósmą ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, do której prezydencka para wybrała osiem nowel:

 1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
 2. Dym – Maria Konopnicka
 3. Katarynka – Bolesław Prus
 4. Mój ojciec wstępuje do strażaków(ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
 5. Orka– Władysław Stanisław Reymont
 6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
 7. Sachem– Henryk Sienkiewicz
 8. Sawa(z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

„Teksty te uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda. 

Jako pierwszą społeczność szkolna wysłuchała nowelę H. Sienkiewicza „Sachem” w interpretacji polonistek A. Majdy i B. Haszczyn. Atmosferę podkreślały indiańskie melodie grane na fletni pana przez mistrza Leo Rojasa oraz cyrkowa muzyka. Słuchacze pełni wrażeń oczekują następnych spotkań czytelniczych. Fotorelacja

Zredagowała B. Haszczyn 


Dzień 6 września okazał się dla Bajkowych Przedszkolaków dniem pełnym wrażeń i przygód. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzech niezwykłych wydarzeń tego dnia.
Pierwszą niespodzianką dla naszych Przedszkolaków okazała się wizyta niezwykłego gościa, zastępca wójta Pan Wojciech Sobol odwiedził Bajkowe Przedszkole podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani dyrektor Małgorzata Chruścicka wraz z pierwszą klasą szkoły podstawowej. Pan Wojciech przyniósł dla dzieci przepiękne wiersze Jana Brzechwy, w które Bajkowe Przedszkolaki wsłuchały się jak zaczarowane. Dzieci z zapartym tchem słuchały wiersza o tańczącej igle z nitką czy o sroce kłamczusze. Wspólnie spędzony czas upłyną bardzo miło, dzieci chętnie odpowiadały na pytania zadawane do wierszy i śmiało brały udział w dyskusji z niecodziennym gościem. Dużo radości Bajkowy Przedszkolakom sprawiła również wizyta starszych kolegów. Serdecznie dziękujemy miłym gościom za wizytę i poświęcony czas i zapraszamy do odwiedzin częściej.

Kolejna niespodzianka dla Bajkowych Przedszkolaków przygotowana została dla maluchów przez panią dyrektor Małgorzatę Chruścicką. Pani dyrektor przy pomocy i życzliwości pana Jana Plecień przybliżyła przedszkolakom świat straży pożarnej. Maluchy zostały zaproszone do garażu miejscowej ochotniczej straży pożarnej i miały możliwość obejrzeć z bliska wozy strażackie oraz posłuchać na czym polega praca strażaków. Uśmiechom i radości nie było końca. Przygoda ta sprawiła ogromną przyjemność zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Wszystkie dzieci i panie były pod dużym wrażeniem.

Na koniec dnia pełnego wrażeń maluchy dostały zaproszenie od starszych kolegów z klasy pierwszej do wspólnej zabawy na szkolnym placu zabaw. Tu również radości nie było końca, było gwarno i bardzo wesoło. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w zabawach na świeżym powietrzu. Po powrocie do przedszkola obiad smakował wspaniale, talerzyki były puste już po chwili. Warto wspomnieć, że była to pierwsza wspólna wyprawa Bajkowych Przedszkolaków i wszystko przebiegło jak należy. Dzieci bezpiecznie pokonały drogę do szkoły podstawowej i z powrotem i z całą pewnością, jeśli pogoda dopisze tej jesieni, będą korzystały z gościnności starszych kolegów na placu. To był wspaniały, udany dzień który zakończył nasz pierwszy wspólny tydzień w przedszkolu. A to dopiero początek wspaniałych przygód i cudownie spędzonych chwil.

Zredagowała Maria Tompalska


6 września 2019 r. w ramach mikroprojektu ,,Badacze Pogranicza Wilczych Gór" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego programu Interreg V-A Polska -Słowacja 2014-2020 odbyły się  warsztaty terenowe, w których  wzięło udział  12 uczniów z naszej szkoły z klas VII i VIII. Zajęcia przeprowadził pan Andrzej Zbrożek w dolinie Jamna. Dzieci poprzez zabawę uczyły się rozpoznawania poszczególnych gatunków drzew oraz dokonywały ich pomiaru, a także  rozpoznawały tropy zwierząt i wsłuchiwały się w odgłosy otaczającej przyrody. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia Arłamowa, w którym obecnie gości reprezentacja Polskich siatkarzy. Wyjazd zakończył się lodami i pizzą w Birczy. Opiekę nad uczniami sprawowała M. Jasińska. Fotorelacja

Zredagowała M. Jasińska


2 września 2019 r. odbyła się Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/2020, która poprzedziła msza św. odprawiona przez ks. Proboszcza Marek Rybkę i ks. Rafała Kapuścińskiego w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, w której uczestniczył wójt Gminy Krzywcza p. Wojciech Sobol i cała społeczność szkolna. Następnie w świetlicy wiejskiej odbyła się część inauguracyjna. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, zebrani chwilą ciszy upamiętnili w 80 rocznicę ofiary II wojny światowej, a chór szkolny pod dyrekcją p. Alicji Król odśpiewał okolicznościową pieśń. Pani dyrektor Małgorzata Chruścicka omówiła najważniejsze zadania w nowym roku szkolnym i przedstawiła grono pedagogiczne. Pan wójt wskazał na zmiany jakie zaszły w ostatnich latach w szkole i role rodziców, życząc wszystkim sukcesów. Sakramentalne: rok szkolny 2019/2020 uważam za otwarty, wypowiedziane przez p. dyrektor zakończył pierwszy dzień szkoły. Fotorelacja

30 VIII 2019 r. tuż przed rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostało w Babicach otwarte i poświęcone przedszkole. W obecności władz Gminy, radnych, sołtysów, rodziców dzieci i nauczycieli ziścił się pomysł dyr. szkoły p. Małgorzaty Chruścickiej, która była inicjatorką jego powstania. Wielkie podziękowanie dla władz i pracowników Gminy Krzywcza. Fotorelacja FILM