Aktualności

 

2 sierpnia w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbędzie się II edycja akcji Twoje 10 minut. Jest to akcja zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach. Twoje 10 minut promuje krwiodawstwo, bezinteresowną i bezcenną pomoc drugiemu człowiekowi. Pierwsza akcja zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy ponad 13 litrów krwi oraz zachęciliśmy do pomocy ponad 40 osób które oddały krew. W odpowiedzi na apele Centrum Krwiodawstwa i Krwioklecznictwa ponawiamy akcje i mamy nadzieję spotkać się 2 sierpnia z tymi samymi osobami, które były z nami podczas I edycji oraz bardzo liczymy zobaczyć nowe twarze gotowe nieść bezinteresowną pomoc. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i pomocy przy promocji wydarzenia bo warto pomagać.
Do akcji zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia, ważą powyżej 50 kg i nie przyjmują leków (z wyjątkiem witamin). Należy pamiętać aby ok 3 dni przed oddaniem krwi unikać tłustych, słonych oraz mocno słodzonych potraw i napojów – tylko wtedy oddana krew nadaje się do przetoczenia.
Rejestracja krwiodawców odbywać się będzie od godziny 9 do 12, czyli po godzinie 12 nie ma możliwości rejestracji, zostają już tylko osoby zarejestrowane przed którymi zabieg.
Oddanie krwi trwa ok 10 minut i jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i bezpiecznym. Na miejscu akcji cały czas przebywa lekarz .
 
 

 

25.06.2021 Uroczyste rozdanie świadectw <<fotorelacja>>

 

24.06.2021r. odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania szkoły przez klasę ósmą. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Chruścicka, która w swoim przemówieniu pożegnała absolwentów oraz życzyła im powodzenia i wielu sukcesów w nowych szkołach. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki pożegnalny program artystyczny. Tłem do pożegnania była prezentacja przygotowana przez wychowawcę. Recytacje uczniów przeplatały się z piosenkami nawiązującymi do uroczystości. Były życzenia i kwiaty w podzięce. Oczywiście nie obyło się też bez wzruszeń i łez. Dopełnienie pożegnania stanowił słodki poczęstunek przygotowany przez zawsze chętne do pomocy mamy z klasowej rady rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Całej uroczystości przyświecało hasło „ostatni raz z moją klasą…

24 czerwca klasa VII pożegnała starsze koleżanki i kolegów, którzy jako absolwenci Szkoły Podstawowej w Babicach rozpoczną nowy etap w swoim życiu. Na krótki program artystyczny złożyły się rady czyli drogowskazy życiowe: mądrość, przyjaźń, uczciwość i szlachetność. Następnie wspominano chwile od klasy pierwszej do egzaminu ósmoklasisty utrwalone na slajdach. Na koniec wręczono symboliczne upominki i mały bukiecik polnych kwiatów. W spotkaniu uczestniczyła także pani dyrektor M. Chruścicka oraz wychowawczynie klasy VII i VIII. Ruszajcie w dalszą drogę. Nie możemy Was zatrzymać. Zachowajcie w swej pamięci chwile miło spędzone z nami. Życzymy Wam powodzenia w dalszej nauce i wszelkich poczynaniach. <<Fotorelacja>> Zredagowała B. Haszczyn

 

Dzień Ojca . Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszych uczniów i ich tatusiów. Finał akcji #mójTataiJa

 

23 czerwca Wakacje czy nie wakacje, ale zdrowe odżywianie to podstawa. Wiedzą o tym dzieci z "0". I choć zbliża się już koniec roku szkolnego, wykorzystały sezon i wykonały pyszną sałatkę owocową. Oczywiście podczas pracy wszyscy przestrzegali zasad bezpieczeństwa i higieny. O tym, że sałatka była pyszna świadczą miny dzieci na zdjęciach.
Marzena Draganik
 

22 czerwca uczniowie klasy VII integrowali się po wielomiesięcznej nauce zdalnej w czasie zabaw przy ognisku w parku dworskim w Babicach. Na program złożyły się: nauka rozpalania ogniska od podstaw w miejscu do tego przeznaczonym, pieczenie i konsumpcja kiełbasek, rozgrywki sportowe oraz mecz nasi kontra nasi, który zakończył się wynikiem 3:4 czyli w sumie 7 bramek dla naszych. Sędzią głównym i liniowym w jednej osobie była pani wychowawczyni. Obrońcą roku została uczennica, która z wielkim poświęceniem łapała piłki wstrzeliwane łagodnym kopnięciem przez napastników. Pozostali zawodnicy również otrzymywali wiele pochwał i oklasków za biegi, upadki, zwody i inne poświęcenia. Ciepły deszczyk z małej chmurki wspaniale orzeźwił zmęczonych piłkarzy. Rozpoczęto gry towarzyskie w cieniu drzew. Następne tego typu imprezy uczniowie już planują w przyszłym roku szkolnym. <<Fotorelacja>>
Zredagowała B. Haszczyn
 
 
22 czerwca 2021 r. p. Marek Undziakiewicz Policjant z posterunku w Dubiecku spotkał się z uczniami naszej szkoły, aby przestrzec ich przed zagrożeniami związanymi z organizacją wypoczynku wakacyjnego. Poinformował, jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia, przypomniał uczniom numery alarmowe i kiedy z nich korzystać. Odpowiadał również na pytania uczniów. Na koniec życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.
Sabina Nowosielecka
 
 

 
22 czerwca 2021 r. 14 uczniów z klas IV, V, VI przystąpiło do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Musieli oni wykazać się umiejętnościami jazdy slalomem, po łukach, nierównościach oraz sygnalizowania podejmowanych manewrów. Wszyscy uczniowie wykazali się umiejętnościami pozwalającymi na otrzymanie uprawnień do kierowania rowerem. Egzamin został przeprowadzony przez p. Sabinę Nowosielecką oraz p. Marka Undziakiewicza Policjanta z posterunku w Dubiecku. Wszystkim uczniom gratulujemy! 
 Zredagowała Sabina Nowosielecka 
 
 
 

 
18 czerwca Miło nam poinformować, że Jan Buś z klasy IV zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie plastycznym "Sport w wyobraźni ucznia". Z naszej szkoły prace na konkurs wysłali również: Michał Rubin, Oliwia Lekka i Emilia Kaszycka. Do udziału w konkursie uczniów zachęcił Piotr Haszczyn. Serdeczne gratulacje!
 
 
 

17 czerwca słoneczna pogoda zachęciła zerówkę do zorganizowania pikniku. Obok szkoły, na trawie dzieci rozłożyły koce i 'literowy dywanik' na którym mogły odpocząć. Odpoczynek był wskazany, bo zabawy ruchowe tj. piłka nożna, badminton przechodzenie tunelem czy zabawy piłką wymagały dużo energii. W przerwach zabaw uczniowie częstowali się różnymi przekąskami i po dniu pełnym wrażeń, radosne wróciły do sali. <<Fotorelacja>>
Marzena Draganik
 
 
W piękną słoneczną środę 16 czerwca uczniowie Oddziału 0 i klas I-III wybrali się na wycieczkę do Przemyśla. Wyposażeni w plecaki pełne smakołyków i promienne uśmiechy uczniowie wyruszyli na całodniową wyprawę. Bogaty plan wycieczki zakładał swobodną zabawę w Fun Parku Przemyśl, wzruszająca historię "Skąd się biorą sny" obejrzaną w kinie Helios i wspólny posiłek w restauracji KFC oraz zakupy w Galerii Sanowej. Wszystkie punkty wycieczki zostały zrealizowane i sprawiły ogromną radość uczestnikom. W drodze powrotnej mimo zmęczenia było gwarnie i wesoło, a nasi uczniowie stwierdzili, że miło było się pożegnać z kolegami w ten sposób przed dłuższą - bo już wakacyjną przerwą. <<Fotorelacja>>
 
 

14 czerwca  uczniowie klasy "0" wraz z wychowawcą p. M. Draganik  odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.  Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni, dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować i jak dbać o książki. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Następnie dzieci wysłuchały fragmentów "Dzieci Pana Astronoma." Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki. Lekcję przygotowała p. S. Nowosielecka.
 
 
 
 
 
W dniu 8 czerwca 2021 r . odbył się I Bieg z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Babicach. W biegu brali udział uczniowie szkoły, nauczyciele oraz chętni rodzice. Bieg rozpoczął się o godzinie 9 30, a uczniowie z wychowawcami i rodzicami startowali w zespołach klasowych w równych odstępach czasowych. Każda klasa oznaczona była innym kolorem koszulki. Na trasie biegu na uczestników czekały stoiska z wodą, a ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zadbali o bezpieczeństwo biegaczy. Bieg prowadził malowniczą trasą wzdłuż Babic a jego dystans wynosił ok. 2,5 km. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg. Na mecie biegu czekały dzieci z Bajkowego Oddziału Przedszkolnego w Babicach, które dekorowały uczestników pięknymi medalami. Kolejno odbył się mini bieg 3 i 4 latków z przedszkola. Dekoracji medalami najmłodszych uczestników biegu dokonał sam Wójt Gminy Krzywcza pan Wacław Pawłowski, który zaszczycił nas swoją obecnością. Na uczestników biegu czekał poczęstunek w postaci kiełbasek i napojów. Kolejno uczniowie brali udział w pokazach pierwszej pomocy medycznej, w zajęciach ZUMBA oraz w plenerowych warsztatach malarskich. Każdy zespół klasowy spędzał czas z wychowawcą i rodzicami odpoczywając na kocykach oraz podczas różnych aktywności tj. gra w piłkę nożną, siatkową, badmintona. Dzień upłyną w miłej atmosferze.
Wydarzenie miało na celu uczczenie Dnia Dziecka, organizatorom zależało jednak, aby zrobić to w sposób aktywny i przede wszystkim wspólnie. Po czasie pandemii to właśnie aktywność fizyczna jest priorytetem i mamy nadzieje, że wydarzenie stanie się imprezą cykliczną, powtarzaną co roku.
I Bieg z okazji Dnia Dziecka nie odbyłby się w takiej formie gdyby nie sponsorzy i organizacje, na które po raz kolejny mogliśmy liczyć.
Stąd nasze serdeczne podziękowania kierujemy do:
Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu
Koła Łowieckiego „Żbik”
Państwa Marii i Janusza Czarnieckich ze sklepu w Babicach
Pana Tadeusza Król
Firmy F.H.U HYDROMAT pana Mateusza Sosy
Rady Rodziców
oraz wszystkich niezastąpionych Rodziców, którzy wsparli biegaczy podczas biegu i całego wydarzenia. <<Fotorelacja>> <<Film>>
 
 
 
 
 
 
 
 
  

2 czerwca 2021 r. - ciąg dalszy rozdawania Dyplomów i nagród za udział w konkursie.
 
 
 
31 maja 2021 r.  odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika. Pierwszaki odgadywały zagadki dotyczące znanych im baśni i bajek oraz złożyły przyrzeczenie. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały w prezencie książeczki. Naszych nowych czytelników zapraszamy do odwiedzania biblioteki oraz życzymy niezapomnianych wrażeń podczas poznawania nowych utworów i ich bohaterów. Akademię przygotowała p. S. Nowosielecka.
Odbyło się również rozstrzygnięcie i rozdanie dyplomów i nagród z dwóch konkursów czytelniczych. Pierwszy z nich to konkurs plastyczno - czytelniczy "Baśnie Andersena" dla klasy "0", I miejsce zajęła L. Węgrzn, II miejsce O. Zapałoch, III miejsce B. Dudycz, udział: M. Kopko, S. Lach, L. Bandyk, A. Wojdyła, E. Plecień, K. Ślipek, J. Radymska. Drugi konkurs to konkurs na "Najładniejszą zakładkę do książki" dla klas I - III. I miejsce zajęli: M. Buś i L. Świgoń, II miejsce A. Pękalska, M. Buchowska, III miejsce G. Olech, L. Leśniak, udział: W. Goleniowska, Samanta Mejia Escobar, G. Gierula. L.Czuba, E. Urban, E. Wojdyło, O. Wójtowicz, J. Sosa, K. Pekalski, M. Jaszyk, Z. Plecień, K. Pilch, M. Pękalski, M. Galanty.
 
 
 
27 V 2021 r. egzaminem z angielskiego uczniowie klasy 8 kończą sprawdzanie wiedzy nabytej w Szkole Podstawowej przez okres swojej edukacji. Życzymy dobrego słuchu i łatwych pytań. A wyniki już lipcu. <<Fotorelacja>>
 
 

26 maja swoje święto obchodzą wszystkie Mamy, niecały miesiąc później - 23 czerwca - Ojcowie. Z tych okazji uczniowie klas IV – VII wraz z wychowawcami Szkoły Podstawowej w Babicach przygotowali krótki program artystyczny online, który tradycyjnie dedykujemy wszystkim Rodzicom pod hasłem „Dzień Rodziny”. Grupę taneczną i śpiew przygotowała p. Alicja Król, montaż całości wykonał p. Rafał Włodek. Zapraszamy kochanych Rodziców do obejrzenia i wysłuchania życzeń, które są gorące i tak samo serdeczne jak te, składane na żywo. Niech każde dziecko będzie dla Was radością i nagrodą za trud rodzicielski.

Film część I

 


Film część II

 


Film część III

 


 


26 maja 2021 r. Dzień Mamy 

Film klasa 0, II, III

Film klasa I 


26 maja 2021 r. nasi uczniowie pisali egzamin z matematyki. Trzymamy kciuki. Powodzenia. <<Fotorelacja>>


25 maja 2021 r. 12 uczniów naszej szkoły rozpoczęło sesję egzaminacyjną na zakończenie edukacji w Szkole Podstawowej. Dziś piszą egzamin z języka polskiego. Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!! <<Fotorelacja>>
 
 
 
 

21 maja 2021 r. uczniowie klasy czwartej  odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.  Lekcja miała na celu kształtowanie umiejętności uważnego słuchania, rozbudzania potrzeby czytania, rozwijania wyobraźni, zachęcanie do czytania. Lekcję przeprowadziła p. S. Nowosielecka.
 
 

21 maja 2021 r. odbył się konkurs czytelniczy, w którym wzięli udział uczniowie klasy IV.  Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do czytania, pogłębianie ich ciekawości czytelniczej, popularyzowanie literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Organizatorem konkursu była p. S. Nowosielecka.
 
 
Wręczenie nagród uczniom w Gminnym Konkursie Literackim „Moje miejsce na ziemi”, który organizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywczy oraz konkursie interdyscyplinarnym „OMNIBUS” z matematyki. 
 
   

 19 V 2021 r. odbył się w naszej szkole challenge DLA LIAMA TOMASZEWSKIEGO chorego na SMA2!
Dziękujemy za nominację do akcji charytatywnej #krzywczachallenge Radnym i Sołtysom Gminy Krzywcza.
Oczywiście to wyzwanie przyjmujemy, aby pomóc małemu Liamowi Tomaszewskiemu – dziecku choremu na SMA - rdzeniowy zanik mięśni, którego rodzice pochodzą z Podkarpacia, tato Piotr pochodzi z terenu Gminy Krzywcza, z Ruszelczyc, zaś mama Katarzyna z Radymna.
Liam, żeby mógł być poddany terapii genowej potrzebuje kolosalnej kwoty 9 mln złotych.‼‼ Czasu na zebranie funduszy jest bardzo mało, Liam waży już 10,5 kg i nie może przekroczyć wagi 13,5 kg, aby mógł być poddany leczeniu. Ponadto, zachęcamy do wpłat na rzecz Liama oraz do udziału w licytacjach organizowanych na specjalnym profilu na facebooku, a także na przekazywanie fantów z przeznaczeniem na te licytacje. Pomóżmy, nie bądźmy obojętni na cierpienie dziecka!
Nasz challenge polega na wykonaniu 10 przysiadów. Zasady są bardzo proste, instytucje nominowane muszą wykonać 10 przysiadów. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 10 zł, jeżeli nie wówczas wpłacają minimum 20 zł na konto Liama. Ponadto mają Oni 96 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować 3, 4 kolejne instytucje. Wykonanie challengu publikujemy na facebooku oznaczając go #krzywczachallenge.
Link do zbiórki na rzecz Liama: https://www.siepomaga.pl/liam
 
oraz link do grupy licytacyjnej: https://www.facebook.com/groups/758529778407389
Do dalszego challengu nominujemy następujące instytucje:
3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dynowie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 13 maja 2021r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie byli  Organizatorami XII edycji konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” pod patronatem Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego dla uczniów szkół podstawowych Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Konkurs miał w tym roku specjalną formę, ponieważ odbył się online, za pośrednictwem serwisu testportal. Naszą szkołę z j. angielskiego reprezentowały uczennice klasy VII: A. Dec, W. Pękalska, A. Szewczyk, O. Wiśniowska, natomiast z matematyki: W. Osiadły klasa VI, O. Wiśniowska klasa VII. Opiekunami były p. M. Pawłowska i S. Nowosielecka.

 
Wyniki konkursu informatyczno -polonistycznego „Moja ulubiona książeczka” Konkurs został  ogłoszony 7 kwietnia 2021roku,   prace   zbierano do 30 kwietnia 2021 roku. Na  konkurs przesłano 35 książeczek elektronicznych. Wszystkie zostały wykonane  za  pomocą  odpowiednich  aplikacji  i  spełniały  wymagania regulaminowe. Oceniając prace, komisja brała pod uwagę: realizację tematu, pomysłowość,  sprawność  graficzną,  sposób  obróbki  tekstu,  poprawność ortograficzną, stylistyczną i ortograficzną.   LAUREACI: I miejsce: Patryk Warchoł -Szkoła Podstawowa w Krzątce  Oliwia Wiśniowska -Szkoła Podstawowa w Babicach  Gratulujemy!
 
Poniżej link do pracy:
https://www.storyjumper.com/book/read/104944666/607d67ae942d3?fbclid=IwAR0kgwmAO_06rUkD9sj-cnGtSnhxq5sRnU1NzME4pANrsOdEVdoknbdHJ5s
 

 
W  Gminnym Konkursie Literackim „Moje miejsce na ziemi”, który organizowała  Gminna Biblioteka  Publiczna w Krzywczy, uczennice klasy VII zajęły I, II i  III miejsca w kategorii uczniów klas VII-VIII. Miejsca pierwsze zajęły ex aequo Karolina Misiołek za opowiadanie „Pomocnik”  oraz  Wiktoria Pękalska za opowiadanie „Spotkanie w cerkwi”. Drugie miejsce przyznano Anecie Dec za utwór „Napotkane szczęście”  oraz Oliwii Wiśniowskiej za opowiadanie „Przyjaciółka”. Na miejscu trzecim uplasowały się również  ex aequo Amelia Pawlik,  która  napisała opowiadanie zatytułowane „Wodospad”, oraz  Zofia Grzegorzak za opowiadanie „Zaproszenie na bal”. Opiekunem była polonistka B. Haszczyn. 
Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy talentów  i życzymy dalszych sukcesów literackich.  
                                                                 Zredagowała B. Haszczyn
 

Materiał edukacyjny dla uczniów - Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 <KLIKNIJ> 
 W dniach 5 i 6 maja 2021 r. uczniowie klas trzecich sprawdzali swoje kompetencje na teście trzecioklasisty. Sprawdzian podstawowy z edukacji polonistycznej zawierał 11 zadań, które sprawdzały umiejętność czytania, pisania, a także gramatykę i ortografię.
Sprawdzian podstawowy z edukacji matematycznej składał się z 13 zadań, które badały sprawność rachunkową i rozwiązywanie zadań tekstowych.
Ogólnopolski test był podsumowaniem pierwszego etapu edukacji oraz dostarczeniem informacji na temat wiedzy posiadanej przez ucznia.
Mimo lekkiego stresu, dzieci w przyjaznej atmosferze przystąpiły do pisania sprawdzianu.
Zredagowała Paulina Sowa
 

Etap szkolny olimpiady "Wiedzy o Wielkich Polakach"
 
 
 

W dniu dzisiejszym do nauki stacjonarnej, po dłuższej nieobecności wrócili uczniowie klas I-III. Klasa III podczas wiosennego spaceru zadbała o to, aby nasze Zakręcone Serduszko napełniało się nakrętkami po raz kolejny. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą przynieśli z domów plastikowe nakrętki, które już znalazły się we właściwym miejscu.
 
 
 

 
 

3 Maja - Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
 
 
 

Akcja #mojaflaga w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach dołącz!
 
2 maja, to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa, nie będzie możliwości uczestnictwa w obchodach uroczystości majowych. Chociaż jesteśmy daleko, możemy w tym dniu być razem. Razem dla Polski, razem dla Naszej Szkoły. Dlatego zapraszamy uczniów, rodziców,
nauczycieli i pracowników szkoły do włączenia się w akcję #mojaflaga. Polega ona na sfotografowaniu się z flagą biało-czerwoną i przesłaniu zdjęcia do organizatorów (Zofia Piwowar, Mateusz Chruścicki), które zostaną umieszczone na stronie szkoły. Na zdjęcia czekamy do poniedziałku.
Celem akcji #mojaflaga jest promowanie wśród uczestników postaw patriotycznych i obywatelskich, promowanie szacunku dla symboli narodowych oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.
 
 


2 maja wywieś flagę!

Zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. 

Wystarczy wywiesić je przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i umieścić w social mediach z odpowiednim oznaczeniem. Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, abyśmy pokazali, że w tym dniu jednoczą nas barwy narodowe.

Zachęcamy wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do przyłączenia się do wspólnego  świętowania Dnia Flagi RP także w tym roku!

 


29 kwietnia 2021 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny TopMaths. Wzięli w nim udział następujący uczniowie: klasa 4: J.Buś, M. Rubin, klasa 5: E. Kaszycka, klasa 6: W. Osiadły, klasa 7: O. Wiśniowska, Klasa 8: J. Jurkiewicz. Konkurs został rozegrany online. 

 Innowacja logopedyczna w Oddziale 0.
Kreatywność, przedsiębiorczość, współpraca i świetna zabawa. Wszystko to cechuje zajęcia logopedyczne prowadzone w ramach innowacji metodycznej w Oddziale 0 w naszej szkole. Innowacja zakłada profilaktyczne działania logopedyczne min. poprzez usprawnianie motoryki małej, wykorzystanie TIK czy zajęcia logorytmiczne.
6 latki zdecydowanie najbardziej lubią praktyczną formę naszych zajęć. Wspaniała współpraca integrująca grupę, odczytywanie instrukcji, planowanie działań, praca rączkami. To bez wątpienia rozwija kreatywność a co za tym idzie przedsiębiorczość dzieci. Najprostsze zabawki manipulacyjne rozwijają wyobraźnię i zajmują czas dzieci najbardziej, Oni zdecydowanie to lubią. Zapraszamy do fotorelacji przedstawiającej jedne z wielu naszych zajęć, które dla uczniów są przede wszystkim świetną zabawą.
Logopeda szkolny Zofia Piwowar
 

22.04.2021r. - Klasa I serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bardzo ważnym wydarzeniu. 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z postem i naszą propozycją uczczenia tego wielkiego dnia.


19 kwietnia przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się po raz kolejny do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

Akcji towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
Tegoroczna edycja jest szczególna, bo szczególne są pandemiczne okoliczności. Jednak one nie przeszkodziły naszym uczniom przyłączyć się, choćby w sposób wirtualny.

Zredagowała Anna Majda
 

 19 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babciach.
 
 
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie obecni w szkole w dniu 19 kwietnia uczcili 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przyłączyliśmy się do akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich: przypięliśmy żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć, i obejrzeliśmy wydarzenia, które przygotowali organizatorzy akcji.
Program dzisiejszego dnia przygotowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich jest bardzo bogaty, ciekawy i dostosowany do wszystkich grup wiekowych, zachęcamy do skorzystania z materiałów przygotowanych przez organizatorów:
Program wydarzeń 18 kwietnia:
11.00, Facebook Muzeum POLIN, serwis YouTube
"Josimowe koraliki"
Koncert przyjazny sensorycznie przypominający postać Josimy Feldschuh – młodej pianistki i kompozytorki z warszawskiego getta.
18:00, dyskusja na żywo na stronie Facebook Muzeum POLIN
"Jakby wybuchło, to razem ze mną. I tyle"
Sylwia Chutnik, Karolina Szymaniak i Zuzanna Hertzberg porozmawiają o kobietach walczących w powstaniu w getcie warszawskim.
Program obchodów 19 kwietnia 2021:
8:00: premiery materiałów na kanale YouTube: słuchowisk na podstawie opowiadań:
 
"Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej
oraz
 
"Historia z pewnej ulicy"
Justyny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej,
filmu „Będę pisać”
dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej
oraz filmu "Muranów – Dzielnica Północna"
dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
9:30 premiera filmu "Będę pisać" dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej.
11:00 premiera filmu "Muranów – Dzielnica Północna" dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
Filmy edukacyjne będą streamowane na profilu Centrum Edukacyjne oraz w serwisie YouTube.
12:00 transmisja na żywo spod pomnika Bohaterów Getta
O 12.00 w Warszawie na znak pamięci o wydarzeniach z kwietnia 1943 r. zostaną włączone syreny.
filmowa opowieść o bojowniczkach autorstwa przewodniczki Katarzyny Jankowskiej. Streaming na Facebooku MuzeumPOLIN i w serwisie YouTube
18:00 "Stawiam pomnik tym, którzy zginęli" https://polin.pl/.../stawiam-pomnik-tym-ktorzy-zgineli
Rozmowa Krystyny Budnickiej i Mikołaja Grynberga. Streaming na Facebooku MuzeumPOLIN
Koncert Pawła Szamburskiego i Joanny Halszki Sokołowskiej. Streaming na Facebooku Muzeum POLIN i w serwisie YouTube
 
 

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Pani Alicja Król  otrzymała nominację do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

 

Wszystkie informacje o plebiscycie Osobowość Roku 2020 można znaleźć pod adresem www.nowiny24.pl/osobowosc a ważne informacje dla nominowanych zamieściliśmy pod adresem: www.nowiny24.pl/informacja

PROSIMY O GŁOSY POPARCIA DLA PANI ALICJI!

Z GÓRY DZIĘKUJEMY

 

 


Konkurs dla uczniów z całej Polski

https://puszcza.tv/aktualnosci/1609/konkursy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-z-terenu-calej-polski

  

 
 
 

Drodzy Rodzice!

Czasy, w których obecnie żyjemy, nie należą do łatwych. Nauka oraz praca zdalna są nie lada wyzwaniem, z którym mierzą się wszyscy: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Jestem naprawdę wdzięczna Państwu za trud i wsparcie udzielane dzieciom.

Życzę Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne były czasem wytchnienia od niełatwej codzienności, która coraz bardziej nas przytłacza. Niech będzie to czas pełen radości, spokoju, uśmiechu i rodzinnego ciepła.

Drodzy Uczniowie!

Za nami miesiące wytężonej pracy. Pracy w niełatwych warunkach. Obostrzenia związane z pandemią znacząco zmieniły naszą szkolną codzienność. Miejmy nadzieję, że już niebawem spotkamy się wszyscy razem w naszej szkole, na tradycyjnych lekcjach.

Przed nami chwila wytchnienia od szkolnych obowiązków – czas szczególny, który niosą za sobą Święta Wielkanocne. Chciałabym życzyć Wam zdrowia, spokoju i wytchnienia od zamętu, który opanował naszą codzienność. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych da Wam siłę do sprostania wszystkim nowym wyzwaniom.

Drodzy Pracownicy!

Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich trudne. Zarówno praca zdalna, jak i stacjonarna postawiły przed nami wiele niełatwych wyzwań.

Przed nami chwila wytchnienia. Czas, aby w gronie najbliższych wspólnie celebrować Święta Wielkanocne. Chciałabym życzyć Wam z tej okazji przede wszystkim zdrowia i wewnętrznego spokoju oraz samych radosnych chwil pełnych rodzinnego ciepła.

Wesołych Świąt!

Małgorzata Chruścicka

Dyrektor Szkoły


  

Intro filmu Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów klasy I i II. Premiera filmu w Wielki Piątek 2 IV 2021 na szkolnym kanale youtube adres: https://www.youtube.com/channel/UC7yrCIZLR_wEmDe_CU2aCvw
 
 
 
 

Wiosenne inspiracje i wiersz w wykonaniu klasy VI.
 

Załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Bajkowe Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach już kolejny rok zachęcają do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” - jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Załóżcie 2 skarpetki nie do pary, zachęćcie do tego swoich domowników, zróbcie zdjęcie stóp i dołączcie w komentarzu pod postem udostępnionym przez stronę Bajkowego Przedszkola . Bądźmy solidarni i uśmiechnięci w ten wyjątkowy dzień. Powitajmy wiosnę kolorowo z uśmiechem. <<Fotorelacja>>
 
 
 
 
 
 

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)
 
Organizując akcję „140 uczniów 140 zł” daliśmy dowód, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie drugiego człowieka, dorzucając symboliczną cegiełkę. Tym razem jako społeczność szkolna na prośbę mamy Grzegorza, Pani Bożeny, włączyliśmy się w przygotowania do kiermaszu świątecznego, z którego dochód będzie przeznaczony na dalszą rehabilitację poszkodowanego w wypadku Grzegorza. Szkoła w dniu 18 marca przekazała na ten cel przygotowane ozdoby świąteczne. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie prac na kiermasz bardzo serdecznie dziękujemy. <<FOTORELACJA>>
 
 

Próbny egzamin ósmoklasisty ma przygotować uczniów do egzaminu właściwego, który przewidziany jest na koniec maja 2021. Wobec pandemii koronawirusa egzaminy będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym.
Decyzją dyrektora w szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach próbny egzamin ósmoklasisty również odbył się stacjonarnie i potrwał trzy dni - od środy do piątku. Uczniowie zmierzyli się z trzema przedmiotami - językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym.
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z piątkowego planu filmowego. W ostatnim czasie mali aktorzy z klasy I i II ciężko pracowali nad bardzo trudnym projektem. Niesamowita scenografia, wspaniałe stroje oddające czasy w których żył Pan Jezus, muzyka wprowadzająca w wyjątkowy nastrój, trudne emocje podczas prób, to wszystko towarzyszyło nam kiedy tworzyliśmy świąteczną niespodzianką, która wkrótce ukaże się na stronie naszej szkoły. Oto mała zapowiedź.

<<KLIKNIJ>>

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i w budynku


W marcu bieżącego roku uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w zajęciach  w ramach  programu edukacyjnego „Dumni z Polski”, do którego została zgłoszona szkoła. Cel, jaki przyświeca realizacji  w/w programu to podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży, wiadomo bowiem, jak ważne jest budowanie w młodych obywatelach szacunku do wartości, tj. równości, tolerancji czy troski  o dobro wspólne. W związku z pandemią zajęcia prowadzone były  online za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Organizatorem programu „Dumni z Polski” jest Fundacja Życie. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Koordynator projektu na terenie szkoły: Mateusz Chruścicki


Dnia 17 marca 2021 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z pielęgniarką szkolną, w którym uczestniczyli uczniowie klasy drugiej. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy się odżywiać aby być zdrowym, jak dbać o higienę ciała, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, zadawały pytania, utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. <<FOTORELACJA>>>


W dniu dzisiejszym (15 III) delegacja uczniów wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedziła zaprzyjaźnione schronisko dla bezdomnych zwierząt w Orzechowcach. Wizyta była finałem II edycji akcji PSIA KOSTKA i miała na celu zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierzaków. Nie był to jedyny cel akcji, od wielu lat uświadamiamy naszym uczniom, że zwierzę to nie zabawka, nie prezent świąteczny czy urodzinowy, nie marzenie do spełnienia. To odpowiedzialność, obowiązek, to Stworzenie z uczuciami i potrzebami jak każdy z Nas.
Po raz kolejny akcja zakończyła się pomyślnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie akcji.
Jeśli ktoś z Państwa myśli o posiadaniu zwierzaka wiernego, ufnego i bezgranicznie oddanego warto poznać te psiaki http://www.schroniskoorzechowce.pl/?pageid=20&view=adopcje


Program edukacyjny Narodowego Banku Polskiego.