2022/2023


Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
 
 
 
"Tacy byliśmy jeszcze wczoraj" pożegnanie klasy 8
 

 
Kolejka Turystyczna
 
 

21 czerwca miłą wizytę w Szkole Podstawowej w Babicach złożyła przedstawicielka Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego i przekazała nagrody dla uczniów, których prace wpłynęły na konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Czyste powietrze otacza mnie – Pocztówka z Pogórza”. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezesa Zarządu Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego oraz Przewodniczącego Zgromadzenia Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego. Prace oceniano w trzech kategoriach A – kl. I - III, B – kl. IV - VI i C – kl. VII – VIII.
W kategorii A wyróżnienia z naszej szkoły otrzymali uczniowie:
Wojciech Świgoń kl. II
Lena Świgoń kl. III
W kategorii B wyróżnienie otrzymała
Liliana Leśniak kl. IV
W kategorii uczniów najstarszych I miejsce zdobyła
Emilia Kaszycka kl. VII
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również dyplomy i drobne upominki:
Wiktor Król, Filip Sosa, Emilia Urban, Julia Martyn, Kacper Martyn, Maciej Osiadły, Laura Kazienko, Milena Buchowska.
Utalentowanym artystom gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentu plastycznego.

 Sketch - Klasa VII żegna klasę VIII.
 
 

 I Rajd Rowerowy Doliną Sanu
Uczniowie kl. IV-VII wraz z opiekunami w dniu dzisiejszym wybrali się na rajd rowerowy. Udało się pokonać blisko 30 km odcinek malowniczą trasą. Zmęczeni ale zadowoleni z siebie wszyscy zasiedli do wspólnego ogniska.👍🚴
 

Wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego 14 czerwca klasy I, II i III i kilka osób z klasy IV wyruszyły na całodniową wycieczkę do Bałtowa. Na początku zwiedziliśmy Bałtowski Zwierzyniec, gdzie z amerykańskiego school-busa obserwowaliśmy zwierzęta z różnych zakątków Ziemi. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na wystawie miniatur zamków i pałaców. W dolnej części Zwierzyńca dzieci oglądały wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju, jak również tych egzotycznych oraz ssaki takie jak: osły, kozy, szopy, małpy, skunksy.
Przyszedł również czas na warsztaty plastyczno-paleontologiczne, gdzie uczniowie malowali amonity, które zabrali do domu. Ciekawym punktem było również kino 5d.
Po pysznym obiedzie był już czas na trochę rozrywki czyli Rollercoaster i Park Rozrywki. Na koniec dnia pozostało nam jeszcze Prehistoryczne Oceanarium.
Późnym popołudniem po dniu pełnym wrażeń i niezapomnianych przeżyć wróciliśmy do domu.

Bezpieczne Wakacje 2023
Dziś w naszej szkole gościliśmy pana Marka Undziakiewicza z Komisariatu Policji w Dubiecku
Dziękujemy za pogadankę na temat bezpieczeństwa, rozsądnego zachowania na drodze i zagrożeń jakie mogą spotkać uczniów podczas wolnego czasu.
Uczniowie mają również możliwość utrwalić sobie zasady 'bezpiecznych wakacji' zapoznając się z gazetką informacyjną przygotowana na korytarzu pierwszego piętra.

13.06. 2023r świętowaliśmy w Świetlicy Wiejskiej Szkolny Dzień Rodziny. Na uroczystość licznie przybyły zaproszone Mamusie i Tatusiowie. Swoją osobą zaszczycił nas również pan wójt Wacław Pawłowski. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Chruścicka, która serdecznie powitała gości, a następnie oddała głos gospodarzom imprezy. Tym razem byli to uczniowie klas od IV do VIII, którzy pod kierunkiem wychowawców przygotowali okolicznościowy program artystyczny. Były wiersze, życzenia, scenki rodzajowe, skecze i piosenki. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat”, skromnych upominków i kwiatów. Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze przy kawce, herbatce
i małym słodkim „co nieco”.

Anna Majda
 

7 czerwca 2023r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika. Ceremonię poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VI i V. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali książeczki, dyplomy i słodycze. Akademię przygotowała p. S. Nowosielecka. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych dla klas I- III na „Najładniejszą zakładkę do książki” oraz klas IV – VIII „Polskie przysłowia”. W młodszej kategorii
I miejsce zajął K. Martyn kl. III,
II miejsca G. Zaleski kl. III i L. Pędrak kl. II,
III miejsce K. Ślipek,
w starszej kategorii
I miejsce zajął J. Szewczyk kl. VIII,
II miejsca zajęli J. Kopko kl. VIII, M. Rubin kl. VI, A. Zaleska kl. VI, III miejsce W. Osiadły kl. VIII.
Uczniowie ci otrzymali w nagrodę książki, dyplomy i słodycze, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Organizatorem konkursów czytelniczych i sponsorem nagród była p. S. Nowosielecka.
 

Uczniowie klasy I otrzymali Wyprawki czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”. Celem kampanii jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi. Za sprawą przygotowanej specjalnie książki pierwszoklasiści są zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.


Występ naszych uczniów podczas Gminnego Dnia Rodziny w Krzywczy.


1 czerwca 2023 r. uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Musieli wykazać się umiejętnościami jazdy slalomem, po łukach, nierównościach oraz sygnalizowania podejmowanych manewrów. Wszyscy uczniowie wykazali się umiejętnościami pozwalającymi na otrzymanie uprawnień do kierowania rowerem. Egzamin został przeprowadzony przez p. Sabinę Nowosielecką. Wszystkim uczniom gratulujemy!

 


III BIEG Z OKAZJI DNIA DZIECKA🏃🏅


Szkolny Dzień Dziecka społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach przeżywała 30 maja 2023r. W tym dniu nie było zajęć dydaktycznych, ale uczniowie korzystali z wielu przygotowanych dla nich atrakcji. Wokół budynku szkolnego rozłożone zostały stoły z akcesoriami do dekorowania twarzy, nalepkami do tatuowania oraz ze sztucznymi, kolorowymi włosami. Na najmłodszych oczekiwały trzy „dmuchańce”, na których maluchy zjeżdżały pod opieką opiekunów. Posiłek: kiełbaski z grilla, chleb, woda niegazowana oraz lody to kolejne przyjemności oczekujące na uczniów. Bardzo ważnym wydarzeniem był III Bieg z okazji Dnia Dziecka, który wiódł dookoła Babic. Każdy uczestnik był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy medal. Wspaniałym przeżyciem była wizyta prezesa i pracownika z Koła Łowieckiego „ Żbik” z dwoma pieskami. Zwierzęta pomagają w tropieniu, poszukiwaniu osób itp. Niezwykle łagodne, zaopatrzone w specjalne obroże bawiły się z dziećmi i z apetytem zjadały resztki kiełbasek. Punktem kulminacyjnym był „festiwal kolorów” - uczniowie posypywali się kolorowym proszkiem. Zielone dotąd boisko rozbłysło nagle kolorami, które osiadały też na twarzach i ubraniach uczniów. Serdeczne podziękowania należą się Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach tego dnia. Państwu Czarnieckim dziękujemy za sponsorowanie lodów dla każdego dziecka. Kołu Łowieckiemu „Żbik” za zaznajomienie dzieci i młodzieży ze specyfiką pracy wśród zwierząt i w lesie oraz smaczne kiełbaski. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy będą równie udane jak Dzień Dziecka.

 


POMARAŃCZOWY MARSZ GODNOŚCI
„Zawsze traktuj człowieka jako cel sam w sobie, a nie tylko środek do celu” Immanuel Kant
Tak należy rozumieć życie z godnością i w godności – odniesione do samego siebie i do innych, wolność od bycia wykorzystywanym i nie wykorzystywanie innych. Pojęcie godności w odniesieniu do jednostki jest związane z szacunkiem do siebie, zaufaniem do siebie i akceptacją siebie. Godność jest też obecna w relacjach międzyludzkich – związana z szacunkiem do innych, zaufaniem i akceptacją. W szkole oba te porządki – godność osobista i godność w relacjach – są obecne.
Wychowanie w godności i z godnością to jeden z głównych celów naszej szkoły. W związku z tym w dniu 31 maja 2023 r. odbył się I Pomarańczowy Marsz Godności. W marszu wzięli udział uczniowie klas I-VIII oraz dzieci wszystkich oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami i nauczycielami. Dzieci, młodzież i opiekunowie przeszli ulicami Babic trzymając w dłoniach pomarańczowe balony, które w tym dniu symbolizowały solidarność z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.
 
 

Dnia 26 maja odbyła się wycieczka uczniów kl. V wraz z rodzicami i wychowawczynią M. Jasińską w Bieszczady, czasie której  uczestnicy mieli okazję wziąć udział w  wielu atrakcjach. Najpierw  był przejazd  Bieszczadzką Kolejką Leśną przez malownicze miejscowości: Majdan – Balnica – Majdan.  Następnie  próbowano swych sił  w  wyczynach wspinaczkowych w Bieszczadzkim Parku Linowym. Po przerwie obiadowej  wyruszono busami do Soliny. Tutaj kolejnym przeżyciem był przejazd gondolami nad Jeziorem Solińskim. W czasie zwiedzania i spacerów  był czas na pyszne lody oraz zakup pamiątek. Ostatnim punktem było zwiedzanie  ruin zamku w Sobieniu. Zmęczeni, ale zadowoleni  wycieczkowicze udali się w drogę powrotną do Babic.  Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji i udział w wycieczce klasy V.

Zredagowała M. Jasińska 
 
Egzamin Ósmoklasisty
Język angielski
 

 
24.05.2023 r. - Egzamin Ósmoklasisty - Matematyka
 
 

23.05.2023 r. - Egzamin Ósmoklasisty - Język polski
 

 


 Dnia 23 maja 2023r. odbyło się  rozdanie nagród uczestnikom i laureatom konkursu gminnego „ Jan Zachariasiewicz widziany oczami dzieci i młodzieży” w świetlicy  wiejskiej w Krzywczy, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna pod honorowym patronatem wójta Gminy Krzywcza W.  Pawłowskiego oraz  Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rady gminy z panem wójtem na czele. Po  wysłuchaniu recytacji sonetów autorstwa J. Zachariasiewicza i przemówieniu pana wójta głos oddano p. P.Haszczynowi, który  przybliżył zebranym biografię zasłużonego dla Krzywczy powieściopisarza.  Uczniowie z  SP w Babicach, pod kierunkiem nauczycielki plastyki B. Haszczyn,  uzyskali następujące miejsca:
I miejsce - L. Leśniak (kl. IV), O. Wojtowicz (kl. V), J. Martyn (kl. VI)
II miejsce -  F. Sosa (kl. IV), W. Król (kl. IV)
III miejsce – A. Pękalska (kl. V),  A. Bosak (kl. VI)
Wyróżnienie- E. Kaszycka (kl. VII)
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zredagowała B. Haszczyn
 

22.05.2023 r. Kolorowe latawce klasy I
 
 
 
 
19 maja 2023 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się etap okregowy XXX Olimpiady Zdrowia z PCK. Nasz uczeń Wiktor Osiadły (kl. VIII) na etapie wojewódzkim zajął II miejsce. Olimpiada składała się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy pisali test wiedzy, a w drugiej przedstawiali przeprowadzoną w swojej szkole akcję prozdrowotną. Wiktor wykazał się ogromną wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia.
Gratulujemy serdecznie👏👏👏
 
 

 15 maja odbył się konkurs czytelniczy ze znajomosci przysłów. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV - VIII. Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do czytania, pogłębiania ich ciekawości czytelniczej, rozwijanie współzawodnictwa. Organizatorem konkursu była p. S. Nowosielecka 
 
 

W dniu 17 maja 2023 r. Odbył się konkurs "Wiedzy o lesie" do którego przystąpili chętni uczniowie klas IV- VIII. Konkurs przeprowadziła Marta Jasińska, a Pan Rafał Włodek pomógł w opiece nad uczniami.
 
 

17.05.2023 r. W ramach Tygodnia Bibliotek nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Gminna Biblioteka Publiczna w Babicach prowadzonych przez Panią Marzena Kowal
Dziękujemy bardzo za współpracę.

15.05.2023 r. - Akcja prozdrowotna
Uczeń Wiktor Osiadły ( kl.VIII) przygotowując się do udziału w etapie okręgowym XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK przeprowadził akcję prozdrowotną pt.: „Żyj zdrowo! Kolorowo!”. W ramach akcji została przedstawiona przez Wiktora prezentacja multimedialna o tematyce zdrowego stylu życia. Poruszone zostały zagadnienia związane z aktywnością fizyczną, prawidłowym odżywianiem, chorobami cywilizacyjnymi i popularnymi niezdrowymi produktami tj. słodycze, papierosy, alkohol, napoje energetyzujące i e-papierosy. Poprzez proste porównanie uczniowie mogli zobaczyć ile cukru i innych pobudzających substancji znajduję się w napojach gazowanych i tzw. „energetykach”. Każdy mógł również spróbować kolorowych, zdrowych kanapek i owocowych szaszłyków. Po pokazie zdrowego odżywiania przyszedł również czas na drugi element akcji prozdrowotnej czyli zaprezentowanie jak ważna jest aktywność fizyczna. Uczennice z klas VII i VIII zaprezentowały taniec zumba, która łączy w sobie energetyczną i motywacyjną muzykę z bardzo prostymi krokami.
Hasło przewodnie akcji zorganizowanej przez Wiktora „Żyj zdrowo! Kolorowo! zachęca wszystkich do zdrowego stylu życia. Gdzie należy postawić na bardzo zdrowe, kolorowe warzywa i owoce i na aktywność fizyczną w każdej możliwej postaci.
 
 W dniach 10.05.2023r. -11.05.2023r., Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie byli organizatorami XIV edycji konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” pod patronatem Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego dla uczniów szkół podstawowych Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Konkurs miał formę dwudniową- w pierwszym dniu uczniowie zmagali się z zadaniami z j. angielskiego, a w drugim – z matematyki. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych oraz popularyzacja czytelnictwa w języku obcym. W konkursie z matematyki udział wzięli: uczeń klasy VIII: W. Osiadły, uczeń klasy VI M. Rubin, z j. angielskiego uczniowie klasy VIII M. Gierula, J.Kopko, W.Osiadły, J.Szewczyk. Uczniów do konkursów przygotowywały p. S. Nowosielecka, i p. M. Koralewicz.
 
 
Pokaz historyczny.
10 marca odbył się w naszej szkole pokaz historyczny pt. „Powstanie styczniowe” zaprezentowany przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Występ rozpoczął się od przedstawienia najważniejszych wydarzeń związanych z utratą przez Polskę niepodległości w XVIII w. i podziałem jej terytorium pomiędzy zaborców (Rosję, Prusy i Austrię), oraz z podejmowanymi próbami jej odzyskania w wieku XIX.
Ukazane zostały kolejne polskie zbrojne zrywy niepodległościowe w XIX w., szczególne miejsce w tym pokazie zajęło jednak powstanie styczniowe trwające w latach 1863 – 64 i będące najdłuższym polskim niepodległościowym powstaniem zbrojnym. Pomimo kolejnego niepowodzenia zbrojnego każde takie powstanie a nawet represje ze strony zaborców, umacniały wśród naszych ówczesnych rodaków polską świadomość narodową na tyle skutecznie, że naród polski i jego kultura przetrwały ostatecznie te 123 lata okresu zaborów i dzięki temu możemy się dzisiaj cieszy naszą niepodległą polską ojczyzną.
Występ znacząco uatrakcyjniło zaangażowanie naszych uczniów przez prowadzących. Mogli oni bowiem bezpośrednio i z bliska zapoznać się z właściwym umundurowaniem i uzbrojeniem wykorzystywanym w powstaniu w styczniowym.
Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa dla uczniów z wykorzystaniem strojów, broni i rekwizytów.
 
 

Energylandia 2023!

,,Nie znać historii to być zawsze dzieckiem”(Cyceron), dlatego nasza Szkoła jak co roku, przygotowała akademię z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla uczniów jest to doskonała lekcja historii Polski, a dla starszych jej przypomnienie.
Gminne Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Świętej Trójcy w Babicach. Po Mszy Świętej uczestnicy wydarzenia udali się na drugą cześć uroczystości do Świetlicy Wiejskiej w Babicach. Tutaj wszyscy razem uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy. Po przywitaniu wszystkich gości przez Wójta Gminy Krzywcza P. Wacława Pawłowskiego przyszedł czas na występ naszych uczniów oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Gloria z Babic.
Święta narodowe pozwalają przypomnieć nam, jakie wydarzenia przyczyniły się do tego, że żyjemy w wolnym kraju. Są one doskonałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu i bardzo cenną lekcją historii.
 
 
 

28 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP).

 
Patriotyczne Kanapki
Uczniowie klasy I i III mieli niebywałą okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji patriotyzmu. Podczas edukacji społecznej ucząc się poprzez pracę przygotowywali na drugie śniadanie patriotyczne kanapki. Było smacznie, zdrowo i biało czerwono.
Nietuzinkowe lekcje na długo pozostają w sercach i pamięci uczniów.
Nauka poprzez pracę to okazja do eksperymentów, prowadzenia badań, zadawania pytań, konfrontowania wiedzy z praktyką, analizowania, rozwiązywania problemów oraz budzenia naturalnej ciekawości uczniów. W trakcie pracy uczymy się jak wykorzystywać różnorodne metody, by rozwiązywać konkretne problemy. Pracując zespołowo dzieci uczą się komunikacji i rozwijają empatię. Dzięki tej metodzie uczymy określania celów, wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji, poza tym metoda rozwija kreatywność, pobudza ciekawość i uczy publicznych wystąpień.
 
 

 
W dniu 25 kwietnia 2023 r.  w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska. Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas I-III.
Konkurencje sportowe poprzedziły krótkie pogadanki przeprowadzone przez pedagoga specjalnego oraz film na temat autyzmu. Treści i sposób ich przekazania dzieciom zostały dostosowane do ich wieku.
Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli dyrektor Małgorzata Chruścika, Małgorzata Sochacka, Mateusz Chruścicki, Zofia Piwowar-Atak.
Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Jest ono skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.
Zdjęcia wszystkich Niebieskich Olimpijczyków i filmy z poszczególnych konkurencji pojawią się na stronie już wkrótce.
 
 
 
 
22 KWIETNIA obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi
Miesiąc ekologii - kwiecień
Wiosna wtedy jest na świecie i wiosenne są porządki,
zasadzimy nasze grządki.
 

 
 21 kwietnia nasze uczennice Julia Kopko i Manuela Gierula brały udział w Regionalnym Anglojęzycznym Konkursie Czytelniczym w Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Jarosławiu. Tematem konkursu była znajomość książki "Alice's Adventures in Wonderland". Niestety tym razem nie udało się zająć czołowego miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, oraz małe upominki.
 
 
W dniu 21 kwietnia 2023 po raz pierwszy odwiedził nas wspaniały Teatr Kokon z Krakowa💙 obejrzeliśmy spektakl "Królewna o złotym sercu". Bajka podkreśla wartość tolerancji i uczy dzieci otwartości na drugiego człowieka. Przeżywając przygody razem z Królewną i innymi bohaterami, uczniowie mogli zobaczyć jak niesprawiedliwe bywa ocenianie ludzi w oparciu o to jak wyglądają.
 

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku dołączyliśmy do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Celem akcji jest troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.
W zorganizowanych grupach uczniowie pod opieką wychowawców posprzątali pobliskie tereny wokół szkoły z niepożądanych śmieci.
 
 
 

21 kwietnia w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu odbył się etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK. Nasz uczeń Wiktor Osiadły (kl. VIII) zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 19.05.2023 r. w Rzeszowie.
Gtatulujemy!
 
 
 
 

 
20 kwietnia ósmoklasiści odwiedzili Liceum Ogólnokształcące w Dubiecku w dniach otwartych. Brali udział w różnych ciekawych warsztatach między innymi w plastycznych, chemicznych i fizycznych. Mogli porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, oraz uczniami. Panowała miła i serdeczna atmosfera.
Naszą szkołę odwiedziły także inne szkoły, które przedstawiły swoją ofertę naszym ósmoklasistom. Były to między innymi: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Elektronik, Zespół Szkół Usługowo - Hotelarskich i Gastronomicznych, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 3.
 
 

19 kwietnia 2023 r. - 80 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim 19 kwietnia 16 maja 1943 roku
 
 

17 kwietnia 2023 r. - Wiktor Osiadły ( kl.VIII ) wygrał szkolny etap konkursu "Olimpiada Zdrowia PCK". Zdobywając 25 punktów na 30 możliwych zakwalifikował się do etapu rejonowego, który odbędzie się 21.04.2024 r. w Przemyślu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.😁
 

 
Finał Akcji Pola Nadziei
Tylko dziś zapraszamy po cudne żonkile, które wystawione są przed naszą szkołą .
Cena to symboliczne 5 zł
Cały dochód trafi na konto Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego
Prosimy udostępniać post .
 

 
13 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się gala pokonkursowa XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Bajkowe Podkarpacie”. Z naszej szkoły prace konkursowe wykonali uczniowie: E. Kaszycka (kl. VII), J. Martyn (kl. VI), F. Sosa (kl. IV), W. Król (kl. IV), L. Leśniak (kl.IV). Wyróżnienie w kategorii plastycznej otrzymała uczennica L. Leśniak i odebrała dyplom oraz nagrody na uroczystej gali. Uczniów przygotowała B. Haszczyn. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału, a pozostałych zachęcamy do twórczej pracy i aktywnego udziału w konkursach artystycznych. Zredagowała B. Haszczyn
 
 

W ostatnich tygodniach w naszej szkole odbywały się Słodkie Kiermasze, z których dochód przeznaczony został dla dzieci potrzebujących wsparcia. Z inicjatywą kiermaszy wyszli rodzice wchodzący w skład Rady Rodziców. W ustalonych terminach każda klasa oraz każdy oddział przedszkolny prowadził sprzedaż słodkości.
Łączna kwota zebrana to 4547zł Cała kwota trafiła do dzieci dla których organizowane były wydarzenia.
 


W czwartek, 30 marca w świetlicy wiejskiej w Babicach odbył się Konkurs Literacki. Uczniowie ze szkół naszej gminy przedstawiali twórczość Aleksandra Fredry.
Dodatkowe informacje o Konkursie i zdjęcia można znaleźć na profilu FB Punkt Informacyjny Gminy Krzywcza.
 
 

 
"Niech w naszych sercach rozkwitnie nadzieja"
Pod takim hasłem od jesieni 2022r. trwa Akcja Pola Nadziei w której mamy przyjemność brać udział .
A tak pięknie rozkwitły nasze żonkile zasadzone jesienią przez naszych małych wielkich wolontariuszy i ich opiekunów.
Niech nadzieja w naszych sercach rozkwita jak te żonkile ❣️
 
 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".
 
 

We wtorek, 4 kwietnia, społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by obejrzeć akademię przybliżającą obyczaje związane z Wielkanocą. Występ rozpoczęła grupa „pięciolatków”, która pod kierunkiem pani A. Grochoła z przejęciem zaśpiewała piosenkę o wielkanocnych zwierzątkach. Młodzi artyści z klasy II i troje konferansjerów z klasy VI przypomnieli symbolikę potraw, które wkłada się do koszyczka wielkanocnego oraz zaprezentowali przyśpiewki związane z „gaikiem” i „kogutem”. Całość dopełniała kolorowa dekoracja, składająca się z wiosennych kwiatów, koszyczków, zielonego owsa, rzeżuchy, pisanek, zajączków z siana, baranków z ciasta i wielu innych wielkanocnych akcesoriów. Na zakończenie pani dyrektor M. Chruścicka podziękowała artystom i złożyła wszystkim wielkanocne życzenia: „Niech czas Wielkiej Nocy pozwoli spełniać marzenia, a Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa stanie się okazją do niezłomnej wiary w miłość, wytrwałość i poświęcenie. Wesołych Świąt!" Uroczystość została przygotowana przez panią
H. Noworolską we współpracy z rodzicami kl. II, którzy postarali się o stroje dla dzieci oraz kolorowe dekoracje.
 
Zredagowała B. Haszczyn
 
 

 


W dniu 29 marca 2023 roku, uśmiechnięci, zadowoleni i pełni zapału do pracy uczniowie klasy I rozpoczęli swoją małą przygodę kulinarną. Nasz plan przewidywał wykonanie kruchych ciasteczek. Z dużym entuzjazmem dzieci podjęły się pieczenia ciasteczek i niecierpliwie czekały na możliwość ich degustacji. Ugniatanie ciasta, wałkowanie i wycinanie ciasteczek przypominało dzieciom zabawy z plasteliną. W efekcie powstały pięknie wyglądające i bardzo pyszne kurczaczki, baranki, kwiatuszki i pisanki. A kiedy wszystko co zaplanowaliśmy, zostało wykonane, nie pozostało nic innego jak spróbować tych pyszności. Smakowało wybornie.
Uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że zajęcia były udane, a brak ciasteczek, że były pyszne.
 

Dnia 28.03.2023r. w świetlicy wiejskiej w Babicach odbyły się warsztaty kulinarne, w których brali udział uczniowie klasy V i VI.

Zajęcia przeprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach:

- T. Kwasiżur i E. Burchała.

Dzieci uczyły się piec baby wielkanocne, które po wystygnięciu były przez wszystkich degustowane. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie S. Nowosielecka i M. Jasińska.

Zajęcia zorganizowała M. Jasińska

Zredagowała M. Jasińska

 

 


22 marca uczniowie klasy VI z okazji powitania wiosny wybrali się na wycieczkę do Przemyśla na seans pt. "Shazam! Gniew bogów." Następnie udali się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla na warsztaty. Podczas zajęć ozdabiali styropianowe pisanki metodą Decoupage oraz poznali znaczenie umieszczanych na nich symboli. Organizatorem wyjazdu była p. S. Nowosielecka <<FOTOGALERIA>>

 


Tego nie da się opisać w kilku słowach…
Zaczynając od podziękowań…
Bęsiu & Dj Yonas RYMcerze [RMC] D Z I Ę K U J E M Y ❣️
… za to, co robicie,
… za to, czym się dzielicie,
… za to, jacy jesteście,
… za przesłanie, które niesiecie,
… za progres,
… i przede wszystkim za spotkanie z nami.
W dniu wczorajszym – 20 marca – gościliśmy w naszej szkole dwóch fantastycznych @RYMcerzy, którzy tworzą projekt edukacyjny: „Nie zmarnuj swojego życia” pod patronatem honorowym Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.
RYMcerze mówią im:
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.
Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE).
Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach.
Jakie były cele spotkania :
profilaktyka uzależnień
uświadomienie zagrożeń związanych z używkami
zmiana postawy u młodzieży
zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań
przedstawienie uniwersalnych wartości
Zależy nam, aby każdy nastolatek w Polsce usłyszał przekaz Nie Zmarnuj Swojego Życia!

 

 

 


W lutym uczniowie naszej szkoły – od zerówki  do klasy VIII –  mogli wziąć udział w konkursie ogólnopolskim , organizowanym przez  Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.  Pierwszym etapem były zmagania szkolne. Prace plastyczne oraz przestrzenne mogły być podziwiane na wystawce szkolnej. 17 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie  i wręczenie dyplomów i nagród. Sponsorem  nagród na etapie szkolnym była B. Haszczyn.   Uczniów do konkursu przygotowywały panie: M.Draganik, J. Buś, M. Chruścicka, H. Noworolska, B. Haszczyn, M. Koralewicz.  Niestety, na etapie ogólnopolskim nie wyróżniono żadnej  pracy  z naszej szkoły. Wernisaż – czyli pokonkursowa wystawa prac – odbędzie się we Wrocławiu 17.03.2023r. Zachęcamy do udziału  w innych, ogłaszanych w szkole konkursach.

Zredagowała B. Haszczyn


 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego corocznie obchodzony jest 21 lutego i został ustalony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.
Przesłanie tego dnia dla Polaków jest jedno - dbajmy o swój, najpiękniejszy na świecie język ojczysty. <<fotorelacja>>

Dziś dzień pierwszy Słodkiego Kiermaszu dla Dzielnego Rekinka Frania Karasia 🦈 Kiermasze zorganizowane przez Rodziców uczniów odbywać się będą w naszej szkole w każdy poniedziałek i czwartek. Franiu jesteśmy z Tobą do końca zbiórki . Trzymamy kciuki, ściskamy mocno i przesyłamy słodkie uśmiechy 😃
Bądź dzielny ! Społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach <<Fotorelacja>>

 
23 lutego 2023 r.  Wycieczka klas I-III do Przemyśla Przedstawienie teatralne "Czerwony Kapturek" Wizyta w Muzeum Historii Ziemi Przemyskiej
Warsztaty - wykonanie własnej , ekologicznej kuli do kąpieli .
 
 
Muzeum Historii Ziemi Przemyskiej
Ekspozycja wnętrz mieszczańskich z XIX i XX wieku
Poznaliśmy zwyczaje mieszczan, higienę - lub jej brak, kulinaria.
Ciekawy wykład pani przewodnik , mnóstwo zadanych pytań i ciekawe odpowiedzi - tak minął nasz dzień .

W dniu 21 lutego jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami mieli przyjemność gościć Babcie i Dziadków z okazji Ich święta .
Ponad 115 najmilszych gości zgromadziło się w Świetlicy Wiejskiej w Babicach, aby podczas słodkiego poczęstunku obejrzeć występny przygotowane przez swoich Milusińskich.
Piosenki, tańce , zabawne scenki odgrywane były w tym roku przez uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Pani Dyrektor Magłorzata Chruścicka powitała zgromadzonych gości pięknymi słowami :
"Zawsze tak było, tak jest i zapewne tak będzie, że to, czego dzieci potrzebują najbardziej zawsze dostają od babć i od dziadków.
To Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, lekcje życia.
Dlaczego tak się dzieje? Bo babcia i dziadek to tacy ludzie, którzy mają srebro we włosach i złote serce. Można zatem powiedzieć, że są bezcenni".
W miłej atmosferze słowem i piosenką podziękowaliśmy Babciom i Dziadkom za troskę i opiekę, za Ich serce, wsparcie, i dobre rady. <<fotorelacja>>
 

15 lutego 2023 r. Urząd Gminy Krzywcza przekazał do szkoły zestaw puzzli, które wzbogacą szkolną świetlicę. Puzzle Samorząd pozyskał w formie darowizny od firmy Castor z Krakowa. Serdeczne podziękowania kierujemy do Samorządu oraz Darczyńcy. <<fotorelacja>>


15 lutego 2023r. odbył się wyjazd klas starszych do Rzeszowa. Uczniowie obejrzeli film w kinie Helios „Asteriks i Obeliks”, następnie aktywnie spędzili czas we FlyParku, gdzie korzystali różnych stref z nowoczesnymi atrakcjami takimi jak:. roll glider, ścianka interaktywna, tyrolka, boisko do nauki tricków piłkarskich, spider tower, strefa akrobatyki powietrznej czy trampoliny sportowe. Wycieczka zakończyła się wizytą w McDonalds. Opiekunami wycieczki były panie J. Buś i S. Nowosielecka.


14 lutego 2023 r. - Walentynki 2023
 


11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, w związku z tym 10 lutego w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci klas młodszych obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się, że numer 112 został wprowadzony po to, aby umożliwić wszystkim Europejczykom wzywanie pomocy bez względu na miejsce, w którym się znajdują.
Uczniom przypomniane zostały numery alarmowe, w jakich przypadkach należy na nie dzwonić oraz jakie dane powinno zawierać zgłoszenie. Po obejrzeniu filmu dzieci zadawały dużo pytań, co znacznie uatrakcyjniło spotkanie oraz wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy o numerach alarmowych. Mamy nadzieję, że informacje przekazywane w trakcie takich spotkań pozwolą dzieciom, (w razie konieczności) skutecznie wezwać pomoc..
 
 


Mecz charytatywny dla Frania Karasia
W dniu 10 lutego 2023 r.  dzisiejszym w naszej szkole odbył się mecz klas starszych w piłkę siatkową "Gramy dla Frania". Podczas meczu klasy VII i VIII miały możliwość dorzucenia symbolicznej "cegiełki", a tym samym dołączenia do zbiórki organizowanej przez naszą szkołę by wspomóc leczenie Frania Karasia. Udało się zebrać 417 złotych co bardzo cieszy nas wszystkich. Mecz był bardzo wyrównany i rozstrzygnął się dopiero w 5 secie, który wygrała klasa VIII. Było dużo sportowych emocji, adrenaliny, śmiechu i dobrej zabawy.


 
8 lutego 2023 r. Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Krzywcza Wacława Pawłowskiego za udostępnienie sali w Świetlicy Wiejskiej w Babicach
Ogromny podziw dla pana Janusza Szmidt za rozłożenie placu zabaw i przekazanie całego dochodu na rzecz Franka Karasia.
Podsumowując akcje możemy wyciągnąć po raz kolejny ten sam wniosek : tylko RAZEM możemy coś zdziałać .