Ogłoszenia 2021/2022

 

 

 

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniu 25 marca (piątek) uczniowie wezmą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych dla dzieci.
Rekolekcje rozpoczynają się o godzinie 9, a kończą o 11 . Uczniowie zbierają się w szkole o godzinie 8.50 w celu sprawdzenia obecności i wspólnego wyjścia z wychowawcami do kościoła.
Dojeżdżający uczniowie czekają na dowóz wg. planu:
Skopów Podlas 8.20
Skopów Buczacz 8.25
Buczacz Góra 8.30
Kościół 8.35
Szkoła 8.40
Połanki 8.45
Odwóz spod kościoła planowany jest około godziny 11.05-11.10.
W dzień rekolekcji nie odbywają się zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze

 
Na prośbę Rodziców naszych uczniów i za zgodą pana Wójta Gminy Krzywcza Wacława Pawłowskiego w porozumieniu z panią dyrektor Małgorzatą Chruścicką w naszej szkole powstaje kolejna zbiórka dla ludzi potrzebujących z Ukrainy.
W miejscowości Winnica na Ukrainie, na terenie aktualnie atakowanym przez Rosjan wciąż mieszkają ludzie, którzy proszą o pomoc. Brakuje im wszystkiego. Jedzenia, środków higienicznych, leków, artykułów chemicznych. Są tam małe dzieci, potrzeba pieluch, mleka, zasypek, musów owocowych, kaszek. Ubrania i zabawki nie są pierwszą potrzebą. Ci ludzie nie mają jedzenia i podstawowych środków do funkcjonowania. Potrzeby są ogromne.
Jest wiele akcji, w których każdy z nas brał już udział jednak jeśli ktoś z Państwa mógłby wesprzeć zbiórkę drobnym darem zachęcamy do składania artykułów w klasie II na parterze. Opiekunami akcji są opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Marzena Draganik, Justyna Buś, Mateusz Chruścicki, Zofia Piwowar-Atak z którymi można kontaktować się w razie pytań i wątpliwości. Pomoc potrzebna jest jak najszybciej. 31 marca zakończymy zbiórkę i dostarczymy dary do miejscowości Winnica.
Zbieramy żywność długoterminową:
-kasza, ryż, olej, konserwy, dania instant (gorące kubki zupy, kisiele, owsianki)
Zbieramy leki i środki higieniczne:
- pieluchy, podpaski, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, szampony, żele pod prysznic i mydła, pasty do zębów , tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne
Zbieramy artykuły dla dzieci:
- musy owocowe w tubkach, słoiczki z deserami i obiadami dla dzieci, kaszki, mleka modyfikowane, słodycze, tj. wafelki, płatki śniadaniowe, soki owocowe.
Dziękujemy za każde wsparcie w imieniu osób, do których dotrą dary.
Prosimy o udostępnianie postu, aby dotarł do możliwie największej liczby osób.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu. 
 

Jakie mam prawa?. „Wszyscy jesteśmy konsumentami”  pod takim hasłem obchodzimy tegoroczny Światowy Dzień Konsumenta, który przypada 15 marca. 

 https://uodo.gov.pl/pl/489/2318 


UWAGA AKCJA !!!!
Poduszka i puszka dla Maluszka !
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Państwo Nauczyciele i Sympatycy naszych działań.
W obliczu sytuacji jaka zastała naszych uczniów podczas ferii zimowych, nie możemy postać obojętni i bezczynni. Wojna, która wybuchła u naszych sąsiadów na Ukrainie dotyka nasze serca w szczególności, kiedy cierpią dzieci.
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Babicach, Szkolne Koło Wolontariatu oraz dyrekcja serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w akcji Poduszka i puszka dla Maluszka. Akcja ma na celu wsparcie najmłodszych, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych tracąc swoje bezpieczne miejsce na Ziemi. Zbieramy wolne datki do puszki, która codziennie będzie przekazywana z klasy do klasy w nadziei na zebranie symbolicznej kwoty na pomoc dzieciom z Ukrainy. Zbieramy również nowe, kolorowe poduszeczki, małe zagłówki 40cmx40cm w kolorowych poszewkach . Taka własna poduszka, podarowana z serca, w obcym dla dzieci miejscu może mieć wielkie znaczenie. Wywołajmy uśmiech! Bądźmy solidarni w tych trudnych czasach, dzielmy się tym co mamy z wdzięcznością.
 
 

 

Nauka zdalna do końca ferii dla uczniów klas V-VIII

Od czwartku 27 stycznia do 27 lutego br. uczniowie klas 5 - 8 będą mieli zajęcia w formie zdalnej.

Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

Konsultacje dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty

Istnieje możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty  - konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje  do egzaminu ósmoklasisty. Udział w konsultacjach jest dobrowolny. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Projekt skierowany do publikacji w Dzienniku Ustaw.

 


  

Materiały edukacyjne dotyczące szczepień:

 

 

 

 


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie klas 1-8 wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkole odbywać się będzie w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. MEiN zaleca korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypomina o możliwości szczepień  jako najbardziej skutecznej formy przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień będą stałym elementem pracy szkoły. Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
Spot Zaszczep się i wspólnie zatrzymajmy kolejną falę❗
 
 
 
Komunikat związany z dniem 05.11.2021r. (piątek).
W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji pandemicznej w całym kraju jutrzejsze pamiątkowe zdjęcia uczniów oraz pokaz Żywa Lekcja Historii zostają odwołane.
 
 
Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.
Odkryj w sobie talent, zdobądź unikalne umiejętności.
Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 14:40-15:25
Więcej informacji na stronie #CMI lub u nauczyciela informatyki

 Aktualne odwozy 

Inauguracja Podkarpacki Kurator Oświaty

Wytyczne GiS

Wytyczne MEiN, GiS dla szkół

List Ministra Edukacji i Nauki
Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej od 1 września 

 
 
 

 

1 września 2021 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odprawiona zostanie o godz. 8.00.
Po mszy uczniowie pod opieką nauczycieli, wychowawców udają się do budynku szkoły.
Z uwagi na obowiązującą sytuację rozpoczęcie roku szkolnego będzie polegało na indywidualnym spotkaniu dzieci/młodzieży z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Rodzice nie wchodzą do budynku szkoły z wyjątkiem rodziców dzieci „0”, dla których pierwsze spotkanie z wychowawcą odbędzie się w sali gimnastycznej.
Po wejściu do budynku uczniowie muszą zdezynfekować ręce i założyć maseczkę (maseczki obowiązują w częściach wspólnych).
DOWOŻENIE - 1 WRZEŚNIA
SKOPÓW:
- PODLAS – 7.15
- BUCZACZ ZAKRĘT – 7.20
- BUCZACZ GÓRA – 7.25
- SKOPÓW KOŚCIÓŁ – 7.30
- SZKOŁA - 7.35
POŁANKI:
POŁANKI GÓRA – 7.40
W autobusie istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa.
Odwóz spod szkoły po zakończonych spotkaniach klasowych.